Nowoczesne gadżety dla Twojego domu

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 06.03.2020, Data aktualizacji: 23.11.2023

2 minuty czytania

Średnia ocen 3/5 na podstawie 3 głosów

artykuł sponsorowany

Nowoczesne gadżety dla Twojego domu
Poznaj nowoczesne gadżety, które warto mieć w domu. Przeczytaj na RynekPierwotny.pl!

Cyfrowi asystenci, automatyczne ogrzewanie i klimatyzacja oraz okna, które zamykają się same na wypadek deszczu. Dziś stworzenie domu wypełnionego inteligentnymi i zaawansowanymi technologicznie przedmiotami nie jest już marzeniem z flimu science fiction. Technologia, dzięki zastosowaniom informatycznym, architektonicznym i elektronicznym, nie tylko pomaga oszczędzić czas i pieniądze, ale także zmniejszyć wykorzystanie zasobów energetycznych.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.: 

 • dlaczego warto mieć nowoczesne gadżety w domu
 • na jakie gadżety się zdecydować
 • czy inteligenty dom się opłaca

Automatyka domowa jest rodzajem cyberinteligencji, która teraz staje się coraz bardziej przystępna, dla każdego. Za pomocą samego smartfona można zaprogramować system bezpieczeństwa, kontrolować przestrzenie za pomocą kamer, podnosić i opuszczać żaluzje, zdalnie sprawdzić zawartość lodówki oraz wyłączyć na odległość system nawadniający gdy pada deszcz.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Systemem automatyki domowej bazuje na połączeniu wifi, posiada zarządzający panel kontrolny, który kontroluje podłączone do niego urządzenia. Oznacza to jednak, że jeśli komuś uda się włamać do domowej sieci Wi-Fi, system automatyki domowej i każdy podłączony do niego sprzęt zostanie zagrożony. Doskonałym rozwiązaniem dla pełni bezpieczeństwa jest skorzystanie z usługi VPN, które zmienia moje IP czyniąc urządzenia niewidocznymi dla cyberprzestępców.

W domu właściwie każdym już obszarem zarządzać można za pomocą smartfona, tabletu, a nawet asystenta głosowego. Łatwo wybrać instalację systemów odpowiednich dla indywidualnych potrzeb, jak na przykład systemy bezpieczeństwa albo wyłącznie nowoczesne gadżety kuchenne. Przedstawiamy kilka przykładów inteligentnych rozwiązań, wartych uwagi.

komputer a bezpieczeństwo domu

Technologiczne rozwiązania – wygoda i nowoczesnosć

Termoregulacja. Pozwala utrzymać idealną temperaturę w domu przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Można stworzyć i zarządzać różnymi profilami temperatur, unikając marnowania zasobów. Nowoczesne termostaty same uczą się naszych przyzwyczajeń i na przykład, podwyższają temperaturę wieczorem w salonie, a zmniejszają w sypialni w porze snu. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem jest opcja zdalnego wyłączania ogrzewania gdy nie ma nas w domu.

Domofon wideo. Kolorowy ekran podłączony do chmury, który nagywa osoby dzwoniące do drzi lub wchodzące do domu. Obraz natychmiast przychodzi na ekran smartfona i dzięki temu można na przykład zdalnie włączyć światła w domu lub nawet otworzyć zamek.

Muzyka. W każdym pomieszczeniu, dzięki bezprzewodowemu systemowi Hi-Fi, niezależnie od sprzętu jaki używamy (tablet, smartfon lub usługa przesyłania strumieniowego), można cieszyć się ulubioną muzyką w wysokiej jakości. Ustawienia łatwo spersonalizować za pomocą aplikacji i wybrać energiczną piosenkę jako budzik albo spokojne rytmy na wieczór. Dodatkowo w każdym pomieszczeniu można słuchać innych rytmów.

Inteligentny dom – czy to się opłaca?

Mimo że rozwiązania dla inteligentnego domu są dość drogie, inwestycja na pewno się zwróci. Poza tym mamy świadomość, że działamy ekologicznie. Nawet myśląc przyszłościowo o zmianie miejsca zamieszkania, jest to rozwiązanie strategiczne - dobry system automatyki domowej zwiększa wartość nieruchomości o około 8-10%. Nie wspominając już o poprawie codzinnego komfortu – przyjemnie jest obudzić się w rytmach ulubionej piosenki i udać do kuchni, gdzie już czeka na nas automaycznie i świeżo zaparzona kawa.

wykończenie mieszkania z architektem
Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: