Niższe ceny i dobra lokalizacja. Dlaczego warto zamieszkać w Plewiskach?

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Data publikacji: 18.02.2021, Data aktualizacji: 18.02.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 4 głosów

Dlaczego warto zamieszkać w Plewiskach?
Plewiska to malownicza wieś, położona w województwie wielkopolskim. Dogodna lokalizacja - bliskie sąsiedztwo Poznania i ważnych węzłów komunikacyjnych to nie jedyne jego atuty. Dlaczego warto tu zamieszkać? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Dobre połączenie z Poznaniem i świetny punkt wypadowy na dłuższe trasy, a w dodatku atrakcyjne ceny nowych nieruchomości. To trzy mocne argumenty za tym, aby zamieszkać w Plewiskach. Ta podpoznańska miejscowość leży w gminie Komorniki, tuż przy granicy miasta i jest jedną z najlepiej rozwijających się pod względem infrastruktury – dojazd co centrum Poznania w godzinach szczytu ma ułatwić nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy.

Plewiska już dziś wyróżniają się dobrą lokalizacją – do centrum Poznania prowadzą dwie trasy miejskie ul. Grunwaldzka i ul. Głogowska. W bezpośrednim sąsiedztwie biegnie miejski odcinek autostrady A2, a niedaleko znajdują się dwa węzły komunikacyjne, które umożliwiają szybki dojazd do drogi ekspresowej S11 z Pomorza na Śląsk i drogi krajowej nr 5 – na północ do Trójmiasta lub na południe do Wałbrzycha.

 

Tunel usprawni ruch samochodowy

Jedyne co może spędzać sen z powiek mieszkańcom Plewisk to korki na ul. Grunwaldzkiej w godzinach największego ruchu. Od dawna mówi się o potrzebie usprawnienia ruchu samochodowego, ale obecnie jest na to realna szansa – trwa budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Grunwaldzka na granicy Poznania i Plewisk. W październiku 2020 roku wyłoniono wykonawcę inwestycji, a finansowanie zapewni miasto Poznań, powiat poznański oraz gmina Komorniki. W 2023 roku ma być gotowy tunel pod torami kolejowymi, który usprawni ruch samochodowy, ułatwi życie pieszym i rowerzystom. Powstanie także pętla autobusowa z parkingiem typu „parkuj i jedź”, która umożliwi przesiadkę z pociągu na autobus lub odwrotnie.

Deweloperzy kuszą ceną

Zamieszkanie poza centrum miasta ma swoje wady i zalety, a niewątpliwie do tych ostatnich należą niższe ceny nieruchomości mieszkaniowych. Deweloperzy, którzy inwestują w Plewiskach oferują znacznie niższe ceny w porównaniu z ofertą w granicach Poznania. Jak pokazują dane serwisu RynekPierwotny.pl, średnia cena m2 nowego mieszkania na pobliskim Grunwaldzie wynosi 7535 zł. Tymczasem nowe mieszkania w Plewiskach można kupić już za 4500-5000 zł za m2.

Atrakcyjne inwestycje na poznańskich Plewiskach

Osiedle Bliskie, inwestycja Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Jandach to propozycja dla tych, którzy poza miastem poszukują domu z ogródkiem i indywidualnym miejscem parkingowym. W ofercie są lokale powierzchni 72 m2 lub 84 m2. Na parterze znajduje się jasny i przestronny pokój dzienny, kuchnia i łazienka. Na piętrze zaplanowano trzy sypialnie i drugą łazienkę. W cenie deweloper oferuje m.in. schody wewnętrzne, piec dwufunkcyjny oraz instalacje światłowodowe, a każdy segment ma strych. Domy na Osiedlu Bliskim zostały wybudowane i oddane do użytkowania w pod koniec 2018 roku. Cały projekt składa się z 64 nowych domów, a w sprzedaży pozostało jeszcze 25. Ceny zaczynają się już od 330 tys. zł.

Osiedle Zielony Grunwald to nowy projekt realizowany przez Nest Development w pobliżu ulic Grunwaldzkiej i Kolejowej. Inwestycja składa się z dwóch szeregów domów jednorodzinnych wraz z garażami. W każdym szeregu zaprojektowano 10 nowych, trzykondygnacyjnych domów o powierzchni od 121,94 m2 do 125,67 m2. Każdy dom ma przestronny taras i balkon oraz ogródek, a do dyspozycji mieszkańców jest garaż i miejsce parkingowe przed budynkiem. Domy zostały oddane do użytkowania w pod koniec 2019 roku. W sprzedaży jest jeszcze 9 nieruchomości w cenie od 4398 zł za m2.

Plewiska - atrakcyjne miejsce do życia

Plewiska to nie tylko dobra lokalizacja – sama miejscowość, jak i cała gmina ma również sporo do zaoferowania. W pobliżu znajdują się obiekty handlowo-usługowe, szkoły przedszkola, ośrodki zdrowia i obiekty sportowe. Jedną z atrakcji Plewisk jest Park Podworski zlokalizowany przy ulicy Kolejowej i Ogrodowej. Park jest otwierany dla zwiedzających codziennie o godzinie 9:00, a zamykany po zmroku. To bezpieczne miejsce na spacery i przejażdżki rowerowe, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Co więcej, oprócz alejek spacerowych park oferuje ciekawostki botaniczne – nasadzenia wielu unikatowych roślin, które dodają mu urody o każdej porze roku.

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Dziennikarz, redaktor, copywriter. Publikuje na łamach magazynów i portali branżowych. Zafascynowana SEO i content marketingiem. Z branżą deweloperską związana od ponad 10 lat – jako autor tekstów eksperckich i poradników na potrzeby promocji inwestycji mieszkaniowych.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: