Niższe ceny i dobra lokalizacja. Dlaczego warto zamieszkać w Plewiskach?

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Data publikacji: 18.02.2021, Data aktualizacji: 18.02.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 5 głosów

Dlaczego warto zamieszkać w Plewiskach?
Plewiska to malownicza wieś, położona w województwie wielkopolskim. Dogodna lokalizacja - bliskie sąsiedztwo Poznania i ważnych węzłów komunikacyjnych to nie jedyne jego atuty. Dlaczego warto tu zamieszkać? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Dobre połączenie z Poznaniem i świetny punkt wypadowy na dłuższe trasy, a w dodatku atrakcyjne ceny nowych nieruchomości. To trzy mocne argumenty za tym, aby zamieszkać w Plewiskach. Ta podpoznańska miejscowość leży w gminie Komorniki, tuż przy granicy miasta i jest jedną z najlepiej rozwijających się pod względem infrastruktury – dojazd co centrum Poznania w godzinach szczytu ma ułatwić nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy.

Plewiska już dziś wyróżniają się dobrą lokalizacją – do centrum Poznania prowadzą dwie trasy miejskie ul. Grunwaldzka i ul. Głogowska. W bezpośrednim sąsiedztwie biegnie miejski odcinek autostrady A2, a niedaleko znajdują się dwa węzły komunikacyjne, które umożliwiają szybki dojazd do drogi ekspresowej S11 z Pomorza na Śląsk i drogi krajowej nr 5 – na północ do Trójmiasta lub na południe do Wałbrzycha.

 

Tunel usprawni ruch samochodowy

Jedyne co może spędzać sen z powiek mieszkańcom Plewisk to korki na ul. Grunwaldzkiej w godzinach największego ruchu. Od dawna mówi się o potrzebie usprawnienia ruchu samochodowego, ale obecnie jest na to realna szansa – trwa budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Grunwaldzka na granicy Poznania i Plewisk. W październiku 2020 roku wyłoniono wykonawcę inwestycji, a finansowanie zapewni miasto Poznań, powiat poznański oraz gmina Komorniki. W 2023 roku ma być gotowy tunel pod torami kolejowymi, który usprawni ruch samochodowy, ułatwi życie pieszym i rowerzystom. Powstanie także pętla autobusowa z parkingiem typu „parkuj i jedź”, która umożliwi przesiadkę z pociągu na autobus lub odwrotnie.

Deweloperzy kuszą ceną

Zamieszkanie poza centrum miasta ma swoje wady i zalety, a niewątpliwie do tych ostatnich należą niższe ceny nieruchomości mieszkaniowych. Deweloperzy, którzy inwestują w Plewiskach oferują znacznie niższe ceny w porównaniu z ofertą w granicach Poznania. Jak pokazują dane serwisu RynekPierwotny.pl, średnia cena m2 nowego mieszkania na pobliskim Grunwaldzie wynosi 7535 zł. Tymczasem nowe mieszkania w Plewiskach można kupić już za 4500-5000 zł za m2.

Atrakcyjne inwestycje na poznańskich Plewiskach

Osiedle Bliskie, inwestycja Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Jandach to propozycja dla tych, którzy poza miastem poszukują domu z ogródkiem i indywidualnym miejscem parkingowym. W ofercie są lokale powierzchni 72 m2 lub 84 m2. Na parterze znajduje się jasny i przestronny pokój dzienny, kuchnia i łazienka. Na piętrze zaplanowano trzy sypialnie i drugą łazienkę. W cenie deweloper oferuje m.in. schody wewnętrzne, piec dwufunkcyjny oraz instalacje światłowodowe, a każdy segment ma strych. Domy na Osiedlu Bliskim zostały wybudowane i oddane do użytkowania w pod koniec 2018 roku. Cały projekt składa się z 64 nowych domów, a w sprzedaży pozostało jeszcze 25. Ceny zaczynają się już od 330 tys. zł.

Osiedle Zielony Grunwald to nowy projekt realizowany przez Nest Development w pobliżu ulic Grunwaldzkiej i Kolejowej. Inwestycja składa się z dwóch szeregów domów jednorodzinnych wraz z garażami. W każdym szeregu zaprojektowano 10 nowych, trzykondygnacyjnych domów o powierzchni od 121,94 m2 do 125,67 m2. Każdy dom ma przestronny taras i balkon oraz ogródek, a do dyspozycji mieszkańców jest garaż i miejsce parkingowe przed budynkiem. Domy zostały oddane do użytkowania w pod koniec 2019 roku. W sprzedaży jest jeszcze 9 nieruchomości w cenie od 4398 zł za m2.

Plewiska - atrakcyjne miejsce do życia

Plewiska to nie tylko dobra lokalizacja – sama miejscowość, jak i cała gmina ma również sporo do zaoferowania. W pobliżu znajdują się obiekty handlowo-usługowe, szkoły przedszkola, ośrodki zdrowia i obiekty sportowe. Jedną z atrakcji Plewisk jest Park Podworski zlokalizowany przy ulicy Kolejowej i Ogrodowej. Park jest otwierany dla zwiedzających codziennie o godzinie 9:00, a zamykany po zmroku. To bezpieczne miejsce na spacery i przejażdżki rowerowe, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Co więcej, oprócz alejek spacerowych park oferuje ciekawostki botaniczne – nasadzenia wielu unikatowych roślin, które dodają mu urody o każdej porze roku.

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Dziennikarz, redaktor, copywriter. Publikuje na łamach magazynów i portali branżowych. Zafascynowana SEO i content marketingiem. Z branżą deweloperską związana od ponad 10 lat – jako autor tekstów eksperckich i poradników na potrzeby promocji inwestycji mieszkaniowych.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: