Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Targi mieszkaniowe - dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Marlena Rzepniewska
Marlena Rzepniewska

Data publikacji: 29.04.2022, Data aktualizacji: 26.11.2024

6 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 28 głosów

Czy warto uczestniczyć w targach mieszkaniowych?
Do zakupu mieszkania należy odpowiednio się przygotować i dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Ułatwi to uczestnictwo w targach mieszkaniowych. Dlaczego jeszcze opłaca się skorzystać z takiej opcji? Sprawdź.

Duża oferta mieszkań, porady specjalistów i liczne promocje - to tylko kilka z wielu zalet uczestnictwa w targach mieszkaniowych. Gromadzą się na nich zarówno ci, którzy szukają wymarzonego lokum, jak i osoby, które ten proces kupującym chcą ułatwić. Jak wygląda takie wydarzenie? Jak się do niego przygotować i na nim skorzystać? Podpowiadamy!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • czego można się dowiedzieć na targach mieszkaniowych,
  • dlaczego warto w nich uczestniczyć,
  • jak się przygotować do takiego wydarzenia.

Targi mieszkaniowe w Polsce

Targi mieszkaniowe odbywają się praktycznie we wszystkich większych miastach w całej Polsce. Organizowane są zwłaszcza w miesiącach wiosennych i jesiennych. W czasie pandemii tego typu wydarzenia zostały w większości zawieszone. Teraz powracają do normalnego funkcjonowania i cieszą się dużą popularnością. Uczestniczą w nich deweloperzy, przedsiębiorcy, inwestorzy, budowlańcy, doradcy mieszkaniowi, agencje sprzedaży nieruchomości i najważniejsi goście, czyli potencjalni klienci.

Targi przyciągają również doradców kredytowych i przedstawicieli bankowych, którzy udzielają informacji odnośnie kredytowania nieruchomości. Obecne są także firmy z sektora aranżacji wnętrz i architekci.

Które wydarzenia warto odwiedzić? Sprawdź nasze rekomendacje. 

targi mieszkaniowe

Korzyści z uczestnictwa w targach mieszkaniowych

Udział w takim wydarzeniu to zarówno przyjemne, jak i pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Wiąże się z nim wiele benefitów i korzyści. Jakich? Czytaj dalej.

korzyści z uczestnictwa w targach mieszkaniowych

Bezpośredni kontakt z deweloperem/przedstawicielem

Największym plusem targów mieszkaniowych jest bezpośredni kontakt z osobą przedstawiającą ofertę. Przeglądając propozycje deweloperów w Internecie, zawsze nasuwa się dużo pytań odnośnie danej nieruchomości. W tym przypadku można spokojnie zapoznać się z prezentacją i na bieżąco zadawać pytania. Pozwala to także sprawdzić spójność komunikatów reklamowych dewelopera z rzeczywistą ofertą.

Zadając rzeczowe pytania sprzedawcy, łatwo można sprawdzić, czy dana nieruchomość spełnia nasze oczekiwania. Co najważniejsze, możemy na miejscu zasięgnąć rady fachowca i dopasować najlepsze, spersonalizowane pod naszym kątem rozwiązanie. Dodatkowo obecność na takim wydarzeniu umożliwia poznanie osób, które pracują w danej firmie.

Przedstawiciele wystawców na targach są reprezentacją danego dewelopera, a ich zaangażowanie może świadczyć o jakości późniejszych usług.

bezpośredni kontakt z deweloperem

Oszczędność czasu

Targi mieszkań i domów to wydarzenie, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu. W jednym miejscu można porównać ofertę kilkudziesięciu deweloperów, bez jeżdżenia po wszystkich biurach sprzedaży. Warto jednak pamiętać, aby na udział w targach zarezerwować sobie kilka godzin. Dzięki temu na spokojnie i bez pośpiechu będzie można zapoznać się ze wszystkimi prezentacjami.

Dla zapracowanych, którzy nie mogą uczestniczyć w targach, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z wyszukiwarek internetowych, gdzie również w jednym miejscu zgromadzona jest ogromna baza nowych nieruchomości. Takie narzędzie oferuje portal RynekPierwotny.pl 

Sprawdź ofertę mieszkań

Źródło inspiracji

Organizatorzy targów zapraszają na takie wydarzenie nie tylko podmioty zajmujące się budową i sprzedażą mieszkań, ale także firmy specjalizujące się w aranżacji wnętrz, remontach czy odświeżaniu budynków i pomieszczeń. Spotkanie z nimi może stać się dla nas źródłem inspiracji i pomysłów na urządzenie własnego M. 

Promocje i rabaty

Udział w targach nieruchomości to także oszczędność pieniędzy. Wielu deweloperów przygotowuje na tę okazję limitowane oferty. Oferowane są m.in. rabaty w cenie lokalu, gratisowe miejsca postojowe, wyższy standard wykończenia mieszkania, oddanie lokalu pod klucz, bonus w postaci balkonu, a nawet dodatkowe ubezpieczenie od utraty stałego źródła dochodu albo pobytu w szpitalu.

Do tego dochodzą liczne prezenty, konkursy i gratisy, którymi przedstawiciele dewelopera zachęcają do zapoznania się z ich ofertą.

Promocje deweloperów

Spora dawka wiedzy

Zakup mieszkania to niezwykle skomplikowany proces. Dlatego oprócz samej prezentacji oferty mieszkań, organizatorzy targów dbają o to, aby dostarczyć potencjalnym kupującym nowej wiedzy, która przyda im się w procesie poszukiwania wymarzonego M. 

W ramach wydarzenia bardzo często organizowane są bezpłatne prelekcje ekspertów rynku nieruchomości. Spotkać można także architektów, pośredników w obrocie nieruchomościami, ekspertów kredytowych, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

O co pytać dewelopera/przedstawiciela na targach mieszkaniowych?

Udział w targach to doskonała okazja do wyjaśnienia wszelkich nieścisłości. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań. Lepiej rozwiać swoje wątpliwości, nawet z pozoru nieistotne, niż żałować później popełnionych błędów.

infografika - o co pytać dewelopera na targach mieszkaniowych

Zatem o czym rozmawiać z przedstawicielami dewelopera? 

  • zapytaj o warunki wstępnej rezerwacji mieszkania
  • poproś o udostępnienie rzutów i wycenę konkretnych mieszkań
  • wypytaj o plany dotyczące zagospodarowania części wspólnych inwestycji
  • dowiedz się, czy deweloper jest skłonny do negocjacji cen
  • zweryfikuj możliwość odwiedzenia inwestycji i obejrzenia mieszkania

Zapytaj także o:

  • lokale przynależne
  • miejsca postojowe i parkingowe
  • koszty utrzymania mieszkania
  • prawa do korzystania z części wspólnych budynku
  • standard wykończenia lokalu
  • zarządcę budynku
  • dostęp do drogi publicznej

Jeśli oferta spełni nasze oczekiwania, warto pozostawić swoje dane kontaktowe i zobowiązać przedstawiciela do rozmowy po targach. Poproś również o kontakt do sprzedawcy. Podczas takiego wydarzenia będziesz rozmawiał z wieloma osobami, a dzięki ich wizytówkom nie pomylisz firm i ich inwestycji. 

o co pytać dewelopera

O co nie pytać?

Targi mieszkaniowe to nie jest dobry czas na negocjacje szczegółowych zapisów umowy i cen, a także pytania o szczegóły techniczne projektu wykonawczego. Odpowiedni moment na taką rozmowę będzie podczas spotkania w biurze sprzedaży. 

Możesz za to poprosić o szablon umowy rezerwacyjnej i przedwstępnej. Zapoznaj się z nią przed spotkaniem w biurze sprzedaży. Z tą wiedzą łatwiej Ci będzie negocjować warunki zakupu mieszkania. 

Jak się przygotować do uczestnictwa w targach?

Chcąc jak najlepiej skorzystać z takiego wydarzenia, warto się do niego odpowiednio przygotować. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu, a znalezienie idealnego mieszkania będzie zdecydowanie prostsze.

Ustal kryteria wyboru

Przed wizytą na targach zastanów się, jak ma wyglądać Twoje wymarzone mieszkanie. 

  • Pomyśl o lokalizacji. 
  • Jaka ma być wielkość lokalu? 
  • Na którym piętrze ma się znajdować?
  • Jaki ma być standard wykończenia? 
  • Na jakim otoczeniu inwestycji Ci zależy? 
  • Czy ważna jest bliskość terenów zielonych, a może chcesz mieszkać w samym centrum miasta, tuż obok biurowców i sklepów? 
  • Szukasz mieszkania tylko dla siebie, czy też swojej rodziny? 
  • Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Gdy już odpowiesz sobie na te wszystkie pytania, łatwiej będzie prowadzić rozmowę ze sprzedawcami. Co więcej, na podstawie wybranych preferencji szybciej wyselekcjonujesz odpowiednią ofertę.

Zapoznaj się z listą wystawców

Przed targami zapoznaj się także z listą wystawców. Zapisz sobie tych, którzy wzbudzili Twoje największe zainteresowanie. Poczytaj o inwestycjach, w których potencjalnie chciałbyś zamieszkać. Do tych stoisk udaj się najpierw.

Targi mieszkaniowe - dlaczego warto? Podsumowanie 

Uczestnictwo w targach mieszkaniowych to konieczny punkt na liście „rzeczy do zrobienia” osób planujących zakup nieruchomości. Nie tylko pozwala porównać oferty, zasięgnąć fachowej porady, ale także rozwiać wszelkie wątpliwości. Udział w takim wydarzeniu to także oszczędność czasu. To jedyna okazja, aby w jednym miejscu porozmawiać z tak wieloma przedstawicielami handlowymi. Jeżeli zatem planujesz zakup M, sprawdź, kiedy w twoim mieście odbywają się najbliższe targi. Pamiętaj o naszych poradach i ruszaj na wydarzenie.

Najbliższe targi mieszkaniowe

luty 2025

22-23 luty - Mazowieckie Targi Nieruchomości & Budowa Domu, Expo Property

marzec 2025

1-2 marca - Targi Mieszkań i Domów w Krakowie, Nowy Adres

1-2 marca - Olsztyńskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu, Expo Property

8-9 marca - Śląskie Targi Nieruchomości & Targi Budownictwa

14-16 marca - Łódzkie Targi Nieruchomości & Budowa Domu, Expo Property

15-16 marca - Targi Mieszkan i Domów w Poznaniu, Nowy Adres

kwiecień 2025

12-13 kwietnia - Targi Mieszkań i Domów w Warszawie, Nowy Adres

 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Targi mieszkaniowe w Lublinie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów w Lublinie?

      Targi mieszkaniowe w Lublinie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów w Lublinie?

      Warto uczestniczyć w imprezach targowych, aby zadbać o to, by być świadomym i odpowiedzialnym konsumentem. Targi nieruchomości to doskonała okazja dla osób, które marzą o swoich własnych czterech kątach - mieszkaniu, domu lub działce, by zapoznać się z szeroką ofertą deweloperów i pośredników z rynku wtórnego i pierwotnego. Uczestnicy mają możliwość zapoznania się i skorzystania z porad ekspertów finansowych, prawnych oraz budowlanych, którzy pomogą w podjęciu świadomej decyzji o zakupie.

      02 grudnia 2024

      Dominika Perkowska

    • Targi mieszkaniowe Trójmiasto 2024 i 2025: targi mieszkań i domów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

      Targi mieszkaniowe Trójmiasto 2024 i 2025: targi mieszkań i domów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

      Targi mieszkaniowe są źródłem eksperckiej wiedzy w zakresie prawnych aspektów zakupu nieruchomości, kwestii finansowych czy zagadnień z branży budowlanej. Oprócz tego uczestnicy mogą liczyć na szeroką i ciekawą ofertę nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego od liderów rynku nieruchomości. Warto wziąć udział w wybranych targach, by zapoznać się z cenami mieszkań i domów lub by poznać swoją zdolność kredytową.

      02 grudnia 2024

      Dominika Perkowska

    • Targi mieszkaniowe we Wrocławiu 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów we Wrocławiu?

      Targi mieszkaniowe we Wrocławiu 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów we Wrocławiu?

      Eventy organizowane przez liderów branży zrzeszają ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu z łatwością znajdziesz profesjonalną pomoc na każdym etapie zakupu czy wykończenia nieruchomości. Oprócz wyjątkowych ofert dla uczestników przygotowano także panele wykładowe. Jeżeli poszukujesz swojego wymarzonego m bądź inspiracji dotyczących wystroju wnętrza, koniecznie odwiedź targi mieszkaniowe, o których wspominamy poniżej. Z artykułu dowiesz się m.in:

      02 grudnia 2024

      Dominika Perkowska

    • Immisja: co to immisja sąsiedzka, pośrednia i bezpośrednia?

      Immisja: co to immisja sąsiedzka, pośrednia i bezpośrednia?

      Immisja sąsiedzka to pojęcie, które powinno być znane każdemu właścicielowi nieruchomości. Bowiem choć prawo własności jest „święte”, zdarzają się sytuacje, kiedy realizując je wchodzimy w kolizję z innym prawem własności, innej osoby, która też ma nieruchomość i też chce z niej korzystać. Uciążliwe sąsiedztwo bywa koszmarem. Takie sytuacje prawo określa jako immisje. Jak bronić się przed kłopotliwym sąsiadem?

      28 listopada 2024

      Marcin Moneta

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023