Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Wierzbowy Zakątek
  Oferta archiwalna

  Wierzbowy Zakątek

  BUD-RIM Development

  Mieszkanie Łomianki Chopina, warszawski zachodni
  ul. Chopina
  2.2 km od Warszawy
  • Oddanie: 4 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Zielona Dąbrowa 2
  Oferta archiwalna

  Zielona Dąbrowa 2

  Perfekt Invest

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Długa
  1.2 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Warszawska 118
  Oferta archiwalna

  Warszawska 118

  WWW Construction Sp. z o.o.

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Warszawska 118
  1.2 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Jarzębinowa
  Oferta archiwalna

  Jarzębinowa

  Jarzębinowa

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Majowa 5
  1.4 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • ul. Malarska 12 Łomianki
  Oferta archiwalna

  ul. Malarska 12 Łomianki

  Gregory Home

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Malarska 12
  1.7 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Osiedle Vena
  Oferta archiwalna

  Osiedle Vena

  MAL-BUD-1

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Baczyńskiego
  1.6 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Osiedle Apartamenty Chopina
  Oferta archiwalna

  Osiedle Apartamenty Chopina

  Sławbud

  Mieszkanie Łomianki
  al. Chopina
  1.7 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Naturalis
  Oferta archiwalna

  Naturalis

  Ronson Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Wiślana/Fabryczna
  1 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Baczyńskiego za
  Oferta archiwalna

  Baczyńskiego za

  MAL-BUD-1

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Baczyńskiego
  1.7 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Apartamenty Długa
  Oferta archiwalna

  Apartamenty Długa

  ELMIS GK Sp. z o.o. sp.j.

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Długa 17
  0.4 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Apartamenty Baczyńskiego
  Oferta archiwalna

  Apartamenty Baczyńskiego

  Sławbud

  Mieszkanie Łomianki
  ul. Baczyńskiego 13
  1.6 km od Warszawy
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Wiadomości na temat Łomianek:

Łomianki to miejscowość o statusie miasta. Znajduje się w środkowej części województwa mazowieckiego, ok. 14 km na północ od centrum Warszawy. Z typowym przemieściem w tradycyjnym rozumieniu tego słowa Łomianki nie mają już zbyt wiele wspólnego. Zabudowa miejska oraz turystyczna przywodzą na myśl bardziej niewielkie miasteczko. Miejscowość ta zyskała miano miasta satelickiego stolicy. Oznacza to, że większość osób swoją karierę zawodową oraz edukację, a w znacznej mierze i rozrywkę, wiąże z Warszawą, do Łomianek wracając tylko na noc. Lokalizacja i cena mają główny wpływ na wzrost zainteresowania nieruchomościami w tym mieście. Jeśli chodzi o mieszkania, Łomianki są znacznie tańsze od Warszawy, ceny można porównywać tu jedynie z Białołęką, z którą graniczy miejscowość. Taka sytuacja zachęca deweloperów do budowania nowych osiedli, a osób ograniczonych finansowo, do zakupu mieszkań. Łomianki to świetna opcja również dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta. Jej zalety to przede wszystkim duża ilość zieleni, spokój, dobra komunikacja. Co jeszcze wpływa na atrakcyjność tego miasta?

Mieszkania: Łomianki

Miejscowość charakteryzuje niska zabudowa, w większości domy jednorodzinne oraz nisko kondygnacyjne bloki. Mimo niewielkiej powierzchni, bo tylko 8,4 km2, funkcjonuje tu aż 15 osiedli. Co interesujące, domy i mieszkania w Łomiankach są położone regularnie i równomiernie na całej powierzchni miastai. Z taką regularnością nie można spotkać się w okolicznych miejscowościach. Nowe osiedla powstają na terenach wolnych, zazwyczaj między już istniejącą zabudową. Rzadko gdzie można się spotkać z tzw. szczerym polem, choć nie brakuje zieleni w Łomiankach. Mieszkania cieszą się tu dużą popularnością, zwłaszcza te na nowoczesnych osiedlach, które zawierają wiele udogodnień. Ogrody, szerokie tarasy, place zabaw, parkingi, monitoring i wiele innych zalet zachęca poszukujących do kupna mieszkania w Łomiankach. Nowe osiedla są bardzo kameralne, składają się zaledwie z kilku bloków. Dzięki połączeniu nowoczesnego wyglądu elewacji oraz cech charakterystycznych dla zabudowy w Łomiankach, osiedla te są spójne architektonicznie. Często natomiast można tu spotkać dwupoziomowe lokale z dużymi tarasami, mieszczące się na osiedlach pełnych zieleni.

Cena mieszkania w Łomiankach

Mimo ogromnej ilości zalet, nieruchomości w tym mieście nie są drogie. Zwłaszcza w porównaniu ze stolicą. Średnia cena mieszkania w Łomiankach kosztuje ok. 5 300 zł/mkw., można jednak znaleźć oferty nawet o 1 000 zł/mkw. taniej. Istnieją również znacznie droższe nieruchomości. Jednak stosunek ceny do jakości jest nieporównywalny. W niektórych ofertach deweloperów można się spotkać nawet z informacją, że miejsca parkingowe są w cenie nieruchomości, jak również komórki lokatorskie. Z powyższych względów nie ma się co dziwić, że wiele osób z samej Warszawy wybiera mieszkania w Łomiankach zamiast w stolicy. Ich cena jest bardzo atrakcyjna. W mieście stołecznym średni koszt nieruchomości to ok. 8 000 zł/mkw, a w niektórych miejscach sięga nawet 13 000 zł/mkw. Lokale w okolicznych miejscowościach są zazwyczaj znacznie tańsze. Nie każda może się jednak poszczycić tak dobrą lokalizacją, jak Łomianki, w pobliżu których przebiega S7. Niski koszt za wysoką jakość i wiele innych zalet powodują, że popularność opisywanego tu miasta stale rośnie.

Dobry rynek pod inwestycje?

Z pewnością wiele osób, które chcą zainwestować w nieruchomości, bierze pod uwagę tylko stolicę. Jednak warto zauważyć, że okoliczne miejscowości mogą przynieść zysk konkurencyjny w stosunku do warszawskich lokali. Przede wszystkim koszt zakupu mieszkania do wynajęcia w Łomiankach jest niższy, podobnie czynsz. Opłaty dla przyszłych lokatorów również nie plasują się na wysokim poziomie. A dojazd do stolicy jest bardzo dobry. Można zdecydować się nie tylko na długoterminowy wynajem, ale także wakacyjny. Łomianki mieszczą się w atrakcyjnej lokalizacji, w pobliżu Wisły i Parku Kampinoskiego. Wiele osób może być zainteresowanych spędzeniem tu urlopu i wakacji z dziećmi. Średnia cena za dobę wynosi ok. 100 zł. Mieszkania do wynajęcia w Łomiankach szukają jednak zwłaszcza osoby pracujące np. sezonowo. Dlatego warto zastanowić się nad inwestycją w nieruchomości, w tym niewielkim mieście. Inną kwestią jest zakup lokalu pod sprzedaż. Z pewnością takie działania mogą przynieść pożądany zysk, porównywalny do Warszawy, jeśli odpowiednio dobrze ulokuje się środki finansowe i ustali cenę sprzedaży mieszkania w Łomiankach na atrakcyjnym poziomie.

Komunikacja

Łomianki są świetnie skomunikowane zarówno z Warszawą, jak i okolicznymi miejscowościami. Główną arterię stanowi tu droga S7, z jednej strony prowadząca do stolicy, z drugiej na Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Dzięki tej drodze znacznie wzrosła atrakcyjność mieszkania w Łomiankach. Oprócz niej, do głównych dróg należą również: Wiślana, Warszawska, Brukowa, Rolnicza. Wiele pomniejszych ulic pozwala szybko dostać się do każdego zakątka miejscowości. W kwestii komunikacji miejskiej mieszkańcy również nie mogą narzekać. Od stycznia 2018 roku gmina Łomianki została włączona w I strefę biletową ZTM z Warszawy. W związku z tym ujednolicono opłaty za bilety, nie trzeba również kupować osobnych biletów, jadąc do stolicy. Ponadto w miejscowości zatrzymują się również PPKS Warszawa. W okresie letnim Łomianki są połączone z Białołęką poprzez prom pieszo-rowerowy. Świetnym środkiem transportu w wakacje są również rowery, którymi można poruszać się zwłaszcza po lasach i parkach. Miejscowość jest na tyle mała, że praktycznie wszędzie można się tu dostać pieszo.

Łomianki - gdy chcesz odpocząć od miasta

Mieszkanie w Łomiankach ma bardzo dużo zalet. Miejscowość leży między Wisłą a Kampinoskim Parkiem Narodowym. Z tego względu wiele atrakcji wiąże się tu z aktywnym wypoczynkiem. Organizowane są rajdy rowerowe, spływy kajakarskie czy piesze wędrówki. Wiele osób przyjeżdża tu, by nauczyć się fotografować przyrodę. W Łomiankach funkcjonuje biblioteka, Dom Kultury, Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe im. Jana Pawła II (ICDS) oraz wiele klubów sportowych. W ICDS działa basen, hala sportowa, sauna, strzelnica, fitness oraz aula widowiskowo-koncertowa. W ośrodku tym odbywają się najważniejsze imprezy sportowo-kulturalne w tym regionie i poza nim, m.in. Puchar Polski w tańcu na wózkach, Mistrzostwa Warszawy w Tańcu Towarzyskim, Mistrzostwa Polski w Karate. Wśród klubów sportowych można znaleźć m.in. piłkarskie, koszykarskie, karate czy taneczne. W Łomiankach odbywa się wiele imprez regionalnych, spektakli teatralnych oraz pikników rodzinnych. W mieście funkcjonują szkoły prywatne i publiczne: podstawowe, licea, przedszkola, uczelnie wyższe. Powszechnie znana jest Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia, w której organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacje o Łomiankach

Łomianki to niewielkie miasteczko zajmujące powierzchnię ponad 18 km2 i położone w powiecie warszawskim zachodnim, w odległości ok. 15 km od stolicy. Zabudowę mieszkaniową stanowią niskie, przeważnie nowe, domy jedno- i wielorodzinne. Ze względu na dobrą lokalizację, zaciszne okolice, obecność terenów Kampinoskiego Parku Krajobrazowego oraz jezior: Fabryczne, Ostrowskie i Pawłowskie, Łomianki stanowią atrakcyjne miejsce wypoczynku oraz zamieszkania. W mieście zlokalizowane są drobne firmy oraz rozwija się sektor usług, a obiektami handlowymi są np. Centrum Handlowe Auchan i Galeria Handlowa Łomianki. W mieście i okolicach znajdują się ośrodki oraz szkoły jeździeckie, zaś nowoczesnym kompleksem sportowym jest Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: