Osiedle Piastów

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Popielidów, oferowane bezpośrednio przez

Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice Północ

Kraków, Mistrzejowice, ul. Popielidów

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 234 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Osiedle PiastówOsiedle Piastów

1 zdjęcie

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • 3 parki w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2020 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 30 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice-Północ zlokalizowana jest w Nowej Hucie, przy ulicy Popielidów na Osiedlu Piastów w Mistrzejowicach. Kameralny budynek mieszkalny z 30 mieszkaniami powstanie w sąsiedztwie popularnej przychodni zdrowia.

W budynku o zróżnicowanej wysokości (od czterech do sześciu kondygnacji) i dwóch klatkach schodowych, na piętrach od 1. do 4. (klatka B) oraz na piętrach od 1. do 5. (klatka A) znajdą się lokale mieszkalne o powierzchniach od niecałych 55 do około 75 metrów kwadratowych. Struktura mieszkań obejmuje rozkłady 3-pokojowe z samodzielną kuchnią lub aneksem kuchennym. Wejście do budynku zlokalizowane będzie od strony północnej, natomiast po stronie południowej znajdą się przynależne do mieszkań balkony. W budynku zaplanowano również komórki lokatorskie. Mieszkania oddawane będą do użytku w standardzie deweloperskim.

W parterze budynku zaprojektowano 46 miejsc postojowych w garażu wielostanowiskowym. Dodatkowo powstaną również 4 samodzielne garaże. Komunikację pomiędzy kondygnacjami zapewni winda.

Mieszkania posiadają duże balkony, loggie i tarasy.

Rozpoczęcie budowy styczeń 2020 r.

Termin realizacji budynku wielorodzinnego przy ulicy Popielidów przewidziano na październik 2021 roku.

Inwestycja Osiedle Piastów znajduje się na Mistrzejowicach, ul. Popielidów (6.4 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice Północ.

Inwestycja Osiedle Piastów została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 30 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Piastów nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice Północ przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Okolica, w której realizowana jest inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice-Północ, oferuje mieszkańcom bardzo bogatą infrastrukturę, zarówno handlową i usługową jak i edukacyjną.

Na Osiedlu Piastów działają samorządowe przedszkola, żłobek, Szkoła Podstawowa nr 89 oraz publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące. Ofertę edukacyjną uzupełnia zlokalizowana na sąsiednim Osiedlu Bohaterów Września Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 oraz działające obok niej kolejne przedszkole samorządowe.

Mistrzejowice obfitują w placówki handlowe, wśród których znajdują się między innymi sklepy sieci Biedronka, Lidl, piekarnie i mniejsze sklepy osiedlowe. Działają tu też apteki, placówki służby zdrowia, banki, liczne punkty usługowe i gastronomiczne. W pobliżu znajduje się też znany w Krakowie Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera.

Mieszkańców ceniących aktywność fizyczną ucieszy bliskość terenów zielonych (między innymi Planty Mistrzejowickie ze skateparkiem na Osiedlu Bohaterów Września, Planty Bieńczyckie) oraz zbiorników wodnych z terenami spacerowymi przy ul. Gustawa Morcinka.

Zaletą lokalizacji budynku jest bezpośrednie sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej MPK. Przy skrzyżowaniu ulicy Popielidów z ulicą Piasta Kołodzieja zatrzymują się tramwaje linii 21 oraz 52, którymi dojechać można na Ruczaj oraz do Pleszowa w Nowej Hucie. Linia 52 przejeżdża przy tym przez centrum Krakowa, zatrzymując się między innymi na Rondzie Mogilskim, na przystanku Teatr Słowackiego przy Dworcu Głównym, czy na Rondzie Grunwaldzkim. Linia 21 kursuje natomiast przez centrum Nowej Huty, zatrzymując się na Rondzie Kocmyrzowskim im Ks. Gorzelanego oraz przy Placu Centralnym im. R. Reagana. Z przystanku „Piasta Kołodzieja” odjeżdżają również tramwaje linii nocnej 64, która łączy Nową Hutę z centrum miasta, kończąc trasę w Bronowicach.

Obok komunikacji tramwajowej na osiedlu Piastów kursują także autobusy miejskie MPK. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego realizowanego przez S.M. Mistrzejowice-Północ znajduje się przystanek autobusowy „Piasta Kołodzieja”, na którym zatrzymują się autobusy linii 159, 163, 193 oraz linii nocnej 664. Liniami tymi pojechać można przez Aleje 3 Wieszczów w kierunku Cichego Kącika (159), przez Nową Hutę do Nowego Bieżanowa i Rżąki (163), oraz na Prądnik Czerwony i do osiedla Lesisko (193). Linia nocna 664 łączy natomiast Osiedle Piastów, ścisłe centrum Krakowa oraz Bronowice.

Udogodnieniem dla zmotoryzowanych mieszkańców Osiedla Piastów jest łatwy wyjazd w kierunku drogi S7 łączącej Kraków z Warszawą.

Mistrzejowice to XV dzielnica Krakowa leżąca w północnej części miasta. Powstała z 3 włączonych do Krakowa wsi: Mistrzejowic, Dziekanowic i części Batowic. Przed 1990 r. należała do dzielnicy Nowa Huta. Jej powierzchnia wynosi 559,00 ha, a mieszka w niej 53 015 osób. W skład Mistrzejowic obecnie wchodzą: Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Złotego Wieku, Osiedle Oświecenia, Osiedle Kombatantów, Osiedle Bohaterów Września, Osiedle Piastów, Osiedle Srebrnych Orłów, Osiedle Mistrzejowice oraz część Batowic i Dziekanowic. Początki powstawania osiedli mieszkalnych w dzielnicy datują się na lata 60. i 80. ubiegłego stulecia. Zostały one zrealizowane w technologii wielkopłytowej i liczą sobie po 11 kondygnacji. W tym samym okresie na północy dzielnicy wybudowano osiedle domów jednorodzinnych. Obecnie w Mistrzejowicach koncentruje się duży potencjał deweloperski – powstaje dużo nowych inwestycji, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Stopień zagęszczenia nieruchomości mieszkalnych jest tu bardzo duży. Jedną z największych zalet Mistrzejowic jest natomiast rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Zarówno w północnej, centralnej, jak i południowej części występują także tereny zielone, a najciekawszymi z nich są Park Tysiąclecia oraz Fort „Mistrzejowice”. Przez fragment wschodniej granicy płynie rzeka Dłubnia.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Piastów?

Mistrzejowice mają dobre połączenia komunikacyjne z resztą Krakowa. Kursują tu dzienne i nocne linie autobusów miejskich oraz tramwajów. Południowa granica dzielnicy w całości przebiega drogą krajową nr 79.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Piastów mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1733 metrów od inwestycji Osiedle Piastów znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kraków Batowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Osiedle Piastów znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Piastów znajdują się 34 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Żłobek Samorządowy nr 6 w odległości 35 m, Szkoła Podstawowa nr 89 im. Kornela Makuszyńskiego w odległości 58 m, Zespół Szkół Salezjańskich w odległości 60 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Piastów jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia w odległości 105 m, Praktyka Stomatologiczna w odległości 158 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 325 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Piastów składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 157 m znajduje się Żabka, w odległości 173 m znajduje się Halagarda, w odległości 201 m znajduje się Chmura.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Piastów w odległości 62 m znajduje się boisko / kort, w odległości 64 m znajduje się boisko / kort, w odległości 67 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 22.05.2020
Data aktualizacji: 06.09.2023

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: