Wiadomości mieszkaniowe

Andrzej Prajsnar

Andrzej Prajsnar

Nieruchomości - Wiadomości - Finanse

24 czerwca 2013

Oddaj swój głos!

W Krakowie jest miejsce na mieszkaniowy luksus

Ze względu na swój potencjał ekonomiczny i ludnościowy Warszawa jest lokalizacją, w której można znaleźć najwięcej mieszkań przeznaczonych dla zamożnych nabywców. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych ośrodkach miejskich ekskluzywne lokale są trudno dostępne. W tym kontekście warto podać przykład krakowskiego rynku.

W Krakowie jest miejsce na mieszkaniowy luksus

Dane portalu RynekPierwotny.com wskazują, że na terenie Stolicy Małopolski można znaleźć 87 mieszkań, których cena przekracza 1 000 000 złotych. Wspomniane lokale cechują się powierzchnią nie mniejszą niż 95 mkw. - 100 mkw. Taki metraż kwalifikuje je do grupy pełnoprawnych apartamentów. W przypadku omawianych mieszkań duży rozmiar to nie jedyny wyznacznik luksusu.Na miłośników przestrzeni czeka lokal o powierzchni 204 mkw.

 

Stare Miasto i Zwierzyniec to dwie krakowskie dzielnice, które zasługują na miano najbardziej prestiżowych. Pierwsza z wymienionych lokalizacji jest przeznaczona dla osób doceniających unikalną atmosferę historycznego centrum Krakowa. Apartamenty umiejscowione w bezpośrednim sąsiedztwie zwierzynieckich łąk są wybierane przez osoby, które szukają wytchnienia od zgiełku miasta. Mieszkania ulokowane na peryferyjnym terenie Zwierzyńca często cechują się bardzo dużym metrażem i relatywnie niską ceną 1 mkw. Dobrym przykładem takiego lokum jest apartament oferowany w inwestycji Tarasy na Woli. Liczy on sobie aż 203,50 mkw. Jego cenę jednostkową ustalono na poziomie 7600 zł/mkw. Wymieniona wartość nie wydaje się wysoka zważywszy na bardzo wysoki standard wykończenia i prestiżową lokalizację. Warto dodać, że wspomniany apartament został umiejscowiony na terenie Woli Justowskiej. To osiedle domów jednorodzinnych bywa określane jako najbardziej luksusowa część Zwierzyńca.


Opisywane lokum znajduje się na parterze dwuczęściowego budynku, który został wzniesiony przez firmę Doctor Q Bud. Inwestor posiadający spore doświadczenie w realizacji luksusowych mieszkań zaoferował swoim klientom kilka ciekawych udogodnień. Mowa o podgrzewaniu holu i podjazdu, nowoczesnej instalacji alarmowej oraz systemie jednego klucza dostępu do części wspólnych budynku. Na uwagę zasługują również dodatkowe elementy oferowanego apartamentu. Jego nabywca na zasadzie wyłączności będzie mógł korzystać z:

  • trzech miejsc postojowych, które znajdują się w garażu podziemnym
  • komórki lokatorskiej
  • przestronnego ogródka, który liczy sobie 150 mkw.
  • trzech tarasów o powierzchni 80 mkw.

 

Osoba, która zamieszka w Tarasach na Woli nie będzie musiała obawiać się o prywatność i spokój. Oferowany apartament jest zlokalizowany na ogrodzonej działce. Położenie w trzeciej linii zabudowy skutecznie izoluje go od odgłosów dobiegających z ulicy Królowej Jadwigi. 


Ulica Miodowa i Złota – kolejne prestiżowe lokalizacje


Tarasy na Woli to nie jedyna krakowska inwestycja, która może zainteresować wymagających nabywców. Osoby poszukujące lokali z najwyższej półki cenowej powinny zwrócić uwagę na oferty apartamentów umiejscowionych przy ulicy Miodowej i Złotej.


Pierwsza z wymienionych lokalizacji zainteresowała firmę Koneser Group. Wspomniany deweloper zamierza przeprowadzić rewitalizację kamienicy, która znajduje się w sąsiedztwie zabytkowej synagogi Tempel. Szeroko zakrojone prace remontowe prócz dachu i elewacji obejmą między innymi stolarkę okienną, witryny, piony oraz klatki schodowe. W odnowionym budynku zostaną zamontowane dwie windy. Ciepło będzie dostarczać nowoczesna kotłownia gazowa. Plany inwestora zakładają również uruchomienie recepcji.


Firma Koneser Group do końca przyszłego roku zamierza ukończyć czterdzieści dwa mieszkania. Wśród nich znajdzie się pięć apartamentów, których cena przekracza 1 000 000 złotych. Ich powierzchnia wynosi od 94,40 mkw. do 145,70 mkw. Koszt zakupu jednego metra kwadratowego wspomnianych lokali waha się od 10 107 złotych do 10 793 złotych.


Inwestycja firmy Wojt Bud, która została zlokalizowana przy ulicy Złotej (Apartamenty Złota) stanowi dobry wybór dla nabywców preferujących współczesną architekturę. Apartamenty Złota składają się z kompleksu pięciu nowoczesnych budynków mieszkaniowych. W każdym z nich wygospodarowano miejsce na dwa mieszkania. Jedno z nich cechuje się standardową wysokością. Klienci preferujący większy metraż mają do wyboru dwupoziomowy lokal. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że mieszkania umiejscowione w ramach jednego budynku można połączyć. Dzięki takiej modyfikacji powstanie dwukondygnacyjny dom z użytkowym poddaszem.


Obecna oferta mieszkań, które znajdują się w Apartamentach Złota zapewnia możliwość całkowitego wykupienia każdego z pięciu budynków. Dostępne są zarówno jednopoziomowe jak i dwupoziomowe lokale. Metraż mieszkań należących do pierwszej grupy waha się od 54,70 mkw. do 67,00 mkw. Dwupoziomowe apartamenty liczą sobie od 140,90 mkw. do 142,60 mkw.


W ramach podsumowania warto dodać, że trzy zaprezentowane inwestycje są tylko przykładowymi elementami oferty deweloperskiej, która jest kierowana do zamożnych krakowian. Obecnie tacy klienci mają do wyboru ponad dwadzieścia innych lokalizacji. Odpowiednie lokum powinny znaleźć nawet osoby, które pragną zamieszkać w mniej prestiżowych dzielnicach Krakowa (Grzegórzki, Dębniki, Podgórze).

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy