Kossak Residence

Pod wynajem
Twój Własny Kawałek Krakowa

Mieszkania na sprzedaż ul. plac Kossaka, oferowane bezpośrednio przez Polskie Domy

Kraków, Stare Miasto, ul. plac Kossaka 5
Ceny od: 17 500 zł/m2
Kossak Residence

9 zdjęć

Kossak Residence
Kossak Residence
Kossak Residence
Kossak Residence

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Kossak Residence dostępnych jest 8 ofert

 • Lista
 • Rzuty
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Filtruj listę
Rzut
Numer
Pokoje
Metraż
Piętro
Cena
3/M10
1
29,29 m²
2
541 865 zł
4/M05
1
35,44 m²
3
620 200 zł
4/M06
1
39,17 m²
3
685 475 zł
5/M05
1
35,35 m²
4
618 625 zł
5/M06
1
39,11 m²
4
684 425 zł
5/M02
3
76,75 m²
4
1 688 500 zł
4/M08
3
76,68 m²
3
1 341 900 zł
6/M08
2
52,06 m²
5
Rezerwacja963 110 zł

Promocje

 • Przecena

  Gorąca oferta

Opis Inwestycji

Kossak Residence logo

W samym sercu Krakowa, u stóp Wawelu, w miejscu gdzie ulica Retoryka dobiega Placu Kossaka, powstaje wyjątkowy budynek. Lokalizacja, która pozwala cieszyć się wyjątkowym klimatem Krakowa, nie rezygnując przy tym z doskonałej komunikacji ze wszystkimi częściami miasta. Wieczorny spacer do domu przez Planty, czy może raczej Bulwarami Wiślanymi? Poranna kawa pod Wawelem, czy raczej na Krakowskim Rynku? Każdy dzień zasługuje na wyjątkową chwilę.

Dobra lokalizacja, to także wyjątkowe sąsiedztwo. Okna Kossak Residence wychodzą na ogród Kossakówki – domu rodzinnego wybitnych malarzy i poetów, który w czasach swojej świetności gościł najwybitniejszych polskich artystów i myślicieli. Dom, w którym swoje obrazy tworzyli kolejno Juliusz, Wojciech i Jerzy Kossak, a swoje pierwsze kroki stawiały Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Gośćmi domu bywali Stanisław Witkiewicz, Julian Tuwim, Helena Modrzejewska, Ignacy Paderewski, Jacek Malczewski, czy Henryk Sienkiewicz. Dziś, po 140 latach, w domu mieszka już piąte pokolenie rodziny Kossaków.

Klasyczna, elegancka forma, która w naturalny sposób uzupełnia historyczną tkankę miasta, nie musi być w opozycji do nowoczesnej architektury. Projekt Kossak Residence wyszedł spod ręki wybitnych krakowskich architektów z Biura Projektów Lewicki Łatak. Kolejny raz udowodnili oni, że dobra architektura nie musi być krzykliwa. W nowej interpretacji krakowskiej kamienicy znajdziemy jasne, funkcjonalne wnętrza i wygodne, nowoczesne rozwiązania, które mają na co dzień jak najlepiej służyć mieszkańcom.

Inwestycja Kossak Residence znajduje się na Starym Mieście, ul. plac Kossaka 5 (1.5 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Polskie Domy.

Inwestycja Kossak Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.

Cały projekt składa się z 56 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Kossak Residence w sprzedaży jest 8 nowych mieszkań o powierzchni od 29 do 77 metrów kwadratowych, w cenie od 17 500 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są mieszkania:

 • 1-pokojowe o powierzchni od 29 do 39 m2 w cenie od 541 865 zł (5 mieszkań)
 • 2-pokojowe o powierzchni 52 m2 w cenie od 963 110 zł (1 mieszkanie)
 • 3-pokojowe o powierzchni 77 m2 w cenie od 1 341 900 zł (2 mieszkania)

Dla przyszłych mieszkańców Polskie Domy przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2016 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 56 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski, standard deweloperski podwyższony
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne.
 • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia:
ochrona całodobowa, monitoring, internet, klimatyzacja, przystosowane dla niepełnosprawnych, recepcja, TV kablowa, usługi w budynku, winda, teren ogrodzony, videodomofon
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępnych jest 8 mieszkań.
Powierzchnie mieszkań:
od 29 do 77 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 1, 2, 3-pokojowe.
Ceny mieszkań:
 • kształtują się w zakresie od 541 865 do 1 688 500 zł.
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 17 500 do 22 000 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.
Oferty pod inwestycje:
W inwestycji Kossak Residence znajduje się 6 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem.

Lokalizacja inwestycji

Stare Miasto to z pewnością najważniejsza część Krakowa. Jest dzielnicą I i zajmuje powierzchnię 556,76 ha. Ze względu na długą, sięgającą VIII w. historię, jest to okolica obfitująca w zabytki znane nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Stare Miasto w Krakowie wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na krakowskim Starym Mieście poza budowlami utrzymanymi w stylistyce barokowej, gotyckiej i renesansowej, znajdują się także obiekty eklektyczne. Mimo wypełnienia powierzchni użytkowej, na krakowskim Starym Mieście wciąż powstają luksusowe lokale mieszkalne tworzone w kamienicach poddawanych renowacji. Choć jest to serce Krakowa, to można znaleźć tu tereny zielone, jak np. Bulwary Nadwiślańskie, Planty czy place zabaw. Specyficzny klimat zabytków Starego Miasta w Krakowie wspaniale łączy się z nowoczesnością, a Sukiennice i Zamek Królewski na Wawelu znajdują się w niedalekiej odległości od liczącej sobie 270 sklepów Galerii Krakowskiej. Na Starym Mieście mieszczą się 4 kina i 6 teatrów, funkcjonuje 15 szkół i 6 zespołów oświatowych, o różnych profilach kształcenia. Najważniejszy jest krakowski Uniwersytet Jagielloński, który ma tu swoją główną siedzibę. Dzielnica I Stare Miasto tętni życiem. Wiele osób kojarzy obszar tylko i wyłącznie z turystyką. Jednak nic bardziej mylnego, w dzielnicy znajdziemy wszystkie potrzebne urzędy takie jak: Urząd Skarbowy Kraków - Stare Miasto czy pocztę.

Komunikacja

Stare Miasto z pewnością jest najlepiej skomunikowaną częścią Krakowa. Znajduje się tu Dworzec Centralny, a ok. 15 km od dzielnicy zlokalizowane jest lotnisko. Ponadto kursują liczne linie autobusowe miejskie i aglomeracyjne oraz tramwajowe. Od zachodniej strony do dzielnicy wchodzi droga wojewódzka nr 780, przy południowo-wschodniej granicy biegnie droga wojewódzka nr 776. Tuż nad północną granicą przebiegają natomiast drogi krajowe nr 7 i 79.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Kossak Residence?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Kossak Residence mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 80 metrów od inwestycji Kossak Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Jubilat.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Kossak Residence znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Kossak Residence znajduje się się 16 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: NIEPUBLICZNA PLACÓWKA KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO "GLOBLIFE" w odległości 100 m, Prywatny Punkt Przedszkolny "Pod Chrząszczykiem" w Krakowie w odległości 140 m, V Prywatne Liceum Ogólnokształcące w odległości 170 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Kossak Residence jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Ultramedica w odległości 300 m, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FAMILIA w odległości 490 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Kossak Residence składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 90 m znajduje się Delikatesy, w odległości 130 m znajduje się Jubilat, w odległości 200 m znajduje się Sklep osiedlowy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Kossak Residence w odległości 330 m znajduje się Boisko, w odległości 340 m znajduje się Boisko, w odległości 350 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 28.10.2016
Data aktualizacji: 14.10.2021
Kossak Residence logoStrona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

Kraków

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: