Kossak Residence

- Twój Własny Kawałek Krakowa

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Polskie Domy

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 187 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Angel Stradom(1 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Stare Miasto, ul. Stradomska 12/14 (1.3 km od centrum Krakowa)
  Angel Stradom
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 9
  Powierzchnia: 31 - 179 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Angel Poland Group
 • Green House Apartments(1 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Dębniki, Bałuckiego 29 (2.4 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 10 100 netto/m2
  Green House Apartments
  Termin oddania: 1 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 30
  Powierzchnia: 16 - 88 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  ASG Inwestycje Sp. z o.o. Sp. K.
 • Kasztelańska 22(1.1 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Zwierzyniec, ul. Kasztelańska 22 (2.5 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 15 500/m2
  Kasztelańska 22
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 28
  Powierzchnia: 29 - 75 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Urba Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

Kossak Residence

W samym sercu Krakowa, u stóp Wawelu, w miejscu gdzie ulica Retoryka dobiega Placu Kossaka, powstaje wyjątkowy budynek. Lokalizacja, która pozwala cieszyć się wyjątkowym klimatem Krakowa, nie rezygnując przy tym z doskonałej komunikacji ze wszystkimi częściami miasta. Wieczorny spacer do domu przez Planty, czy może raczej Bulwarami Wiślanymi? Poranna kawa pod Wawelem, czy raczej na Krakowskim Rynku? Każdy dzień zasługuje na wyjątkową chwilę.Dobra lokalizacja, to także wyjątkowe sąsiedztwo. Okna Kossak Residence wychodzą na ogród Kossakówki – domu rodzinnego wybitnych malarzy i poetów, który w czasach swojej świetności gościł najwybitniejszych polskich artystów i myślicieli. Dom, w którym swoje obrazy tworzyli kolejno Juliusz, Wojciech i Jerzy Kossak, a swoje pierwsze kroki stawiały Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Gośćmi domu bywali Stanisław Witkiewicz, Julian Tuwim, Helena Modrzejewska, Ignacy Paderewski, Jacek Malczewski, czy Henryk Sienkiewicz. Dziś, po 140 latach, w domu mieszka już piąte pokolenie rodziny Kossaków.Klasyczna, elegancka forma, która w naturalny sposób uzupełnia historyczną tkankę miasta, nie musi być w opozycji do nowoczesnej architektury. Projekt Kossak Residence wyszedł spod ręki wybitnych krakowskich architektów z Biura Projektów Lewicki Łatak. Kolejny raz udowodnili oni, że dobra architektura nie musi być krzykliwa. W nowej interpretacji krakowskiej kamienicy znajdziemy jasne, funkcjonalne wnętrza i wygodne, nowoczesne rozwiązania, które mają na co dzień jak najlepiej służyć mieszkańcom.

Inwestycja Kossak Residence znajduje się na Starym Mieście, ul. plac Kossaka 5 (1.5 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera Polskie Domy.

Inwestycja Kossak Residence jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 56 nowych mieszkań. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Kossak Residence pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 36 do 100 metrów kwadratowych w cenie od 14 500 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Polskie Domy przewidział również:

 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2016 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 56 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski,standard deweloperski podwyższony
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne.
 • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia: ochrona całodobowa, monitoring, internet, klimatyzacja, przystosowane dla niepełnosprawnych, recepcja, TV kablowa, usługi w budynku, winda, teren ogrodzony, videodomofon.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka.

Lokalizacja inwestycji Kossak Residence

Stare Miasto to z pewnością najważniejsza część Krakowa. Jest dzielnicą I i zajmuje powierzchnię 556,76 ha. Ze względu na długą, sięgającą VIII w. historię, jest to okolica obfitująca w zabytki znane nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Stare Miasto w Krakowie wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na krakowskim Starym Mieście poza budowlami utrzymanymi w stylistyce barokowej, gotyckiej i renesansowej, znajdują się także obiekty eklektyczne. Mimo wypełnienia powierzchni użytkowej, na krakowskim Starym Mieście wciąż powstają luksusowe lokale mieszkalne tworzone w kamienicach poddawanych renowacji. Choć jest to serce Krakowa, to można znaleźć tu tereny zielone, jak np. Bulwary Nadwiślańskie, Planty czy place zabaw. Specyficzny klimat zabytków Starego Miasta w Krakowie wspaniale łączy się z nowoczesnością, a Sukiennice i Zamek Królewski na Wawelu znajdują się w niedalekiej odległości od liczącej sobie 270 sklepów Galerii Krakowskiej. Na Starym Mieście mieszczą się 4 kina i 6 teatrów, funkcjonuje 15 szkół i 6 zespołów oświatowych, o różnych profilach kształcenia. Najważniejszy jest krakowski Uniwersytet Jagielloński, który ma tu swoją główną siedzibę. Dzielnica I Stare Miasto tętni życiem. Wiele osób kojarzy obszar tylko i wyłącznie z turystyką. Jednak nic bardziej mylnego, w dzielnicy znajdziemy wszystkie potrzebne urzędy takie jak: Urząd Skarbowy Kraków - Stare Miasto czy pocztę.

Komunikacja

Stare Miasto z pewnością jest najlepiej skomunikowaną częścią Krakowa. Znajduje się tu Dworzec Centralny, a ok. 15 km od dzielnicy zlokalizowane jest lotnisko. Ponadto kursują liczne linie autobusowe miejskie i aglomeracyjne oraz tramwajowe. Od zachodniej strony do dzielnicy wchodzi droga wojewódzka nr 780, przy południowo-wschodniej granicy biegnie droga wojewódzka nr 776. Tuż nad północną granicą przebiegają natomiast drogi krajowe nr 7 i 79.

W odległości 200 metrów od inwestycji Kossak Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny Jubilat.

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Kossak Residence znajdują się 72 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Wyższa Szkoła Handlowa w Krakowie w odległości 200m, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w odległości 400m, Szkoła Podstawowa Nr 4 w odległości 400m.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 50 m znajduje się ZIKO. APTEKA, w odległości 150 m znajduje się RAJ. APTEKA, w odległości 350 m znajduje się POD ANIOŁEM STRÓŻEM. APTEKA.

Sklepy i usługi

W okolicy znajdują się: w odległości 150 m znajduje się Krakowski Teatr Scena STU, w odległości 250 m znajduje się FOTOTERMINAL, w odległości 400 m znajduje się ALSANDER.

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: w odległości 350 m znajduje się POLSKIE TOWARZYSTWO GIMNASTYCZNE „SOKÓŁ", w odległości 750 m znajduje się Kryta pływalnia Uniwersytetu Pedagogicznego, w odległości 850 m znajduje się Krc Sp. z o.o..

Data publikacji: 28.10.2016

Data aktualizacji: 19.06.2019

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie