Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Krakowie

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 01.03.2024, Data aktualizacji: 11.03.2024

3 minuty czytania
Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Krakowie
Już niebawem odbędzie się wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów w Krakowie. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl.

Zapraszamy na pierwszą w tym roku, wiosenną edycję Targów Mieszkań i Domów w Expo Kraków. 9 i 10 marca będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • dlaczego warto wziąć udział w Targach Mieszkań i Domów w Krakowie,
 • z ofertą jakich deweloperów będzie można zapoznać się podczas targów,
 • jakie atrakcje dla uczestników wydarzenia przewidział organizator.

Ubiegły rok na rynku mieszkaniowym był nieprzewidywalny. Po niepokojącym spowolnieniu w 2022 zmiany zapoczątkowało złagodzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego zapisów Rekomendacji S – co znacznie poprawiło zdolność kredytową wielu potencjalnych nabywców. Potem temperatura już tylko rosła: zapowiedź nowego rządowego programu preferencyjnych kredytów hipotecznych przyspieszyła decyzje zakupowe inwestorów indywidualnych i osób, które już wyliczyły, że w obostrzeniach nowego projektu się nie zmieszczą. Słusznie przewidując, że start programu 1 lipca wydrenuje z oferty najciekawsze lokale, masowo ruszyli do biur sprzedaży.

W bankach tymczasem ustawiły się dawno niewidziane kolejki po kredyty. Szybko okazało się, że autorzy programu Bezpieczny Kredyt 2% sami nie spodziewali się takiego nim zainteresowania: optymistycznie założyli i zabezpieczyli środki na 50 000 kredytów do końca 2024 roku. Tymczasem tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy (do końca 2023) kredytów udzielono 56 000 – i tym samym wykorzystano wszystkie zabezpieczone w budżecie środki. 

Tak ogromny popyt przełożył się znacząco na ceny mieszkań, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. W zależności od lokalizacji, za metr kwadratowy zapłacić dziś trzeba od 14 do nawet 25% więcej niż jeszcze rok temu.

Tymczasem nowy rząd zapowiada nowy program wsparcia kredytobiorców. Mieszkanie na Start 2024 (choć nawet nazwa nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona) zapewne znów nakręci popyt. Obostrzeń dla ubiegających się o wsparcie w ramach nowego programu ma być co prawda więcej, ale nie zmienia to faktu, że znów umocni on przewagę popytu nad podażą. Rząd przeprowadza właśnie szeroko zakrojone konsultacje z analitykami, przedstawicielami środowiska deweloperów, ekonomistami – zapowiadając, że wsparcie kredytobiorców to tylko jedna z części kompleksowego planu poprawy sytuacji w polskim mieszkalnictwie.

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków jest więc stopniowo przesuwany (ostatnio słychać o jesieni). Niezależnie jednak od tego, kiedy program nareszcie wystartuje, analitycy i doradcy są zgodni, że wobec tak przebranej po zeszłym roku oferty i niskiej podaży nowych inwestycji rynek na ponowne podsycanie popytu znów zareaguje podniesieniem cen. Czy warto zatem czekać z decyzją o zakupie? 

Targi

Na pewno warto szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych  i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na wiosennych Targach Mieszkań i Domów. 

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą krakowskich deweloperów (m.in. Excon SA, Frax-Bud, Grupa Deweloperska START, Imperial Capital, Instal Kraków, INTER-BUD Developer, MB House Development, MJM Conrada, Modern Living Development, PROINS, Quercus, Semaco TF Investment, Super Krak i in.) i agencji nieruchomości (Kamil Kozłowski Krakowskie Nieruchomości, Superopcja) także tych oferujących inwestycje zagraniczne w Hiszpani i na Cyprze (m.in. Costa Dream Home, New Build Properties Spain, TEKCE).

Wśród wystawców znajda się też firmy oferujące lub budujące domy, wśród nich: EverWood, Kunert Mobilheime czy WOLF System). Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu, ofertę zaprezentują m.in. Konsult, Phinance czy Garden of Finance. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy. 

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będą aż dwie sale seminaryjne: Strefa Zakupu i Strefa Finansów. W pierwszej z nich eksperci podpowiedzą jak bezpiecznie kupić mieszkanie, jak je wykończyć i wyposażyć. W Strefie Finansów przedstawiciele instytucji finansowych, doradzą jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej zapowiadanemu rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców.

W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate, dzięki interaktywnym Smart Makietom 3D, będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić inwestycje okolicznych deweloperów oraz obejrzeć wykończone i wyposażone mieszkania, znajdujące się obecnie w sprzedaży.Wstęp na targi jest bezpłatny! 

Szczegóły i program targowych atrakcji

Targi Mieszkań i Domów

9-10 marca 2024 r.

sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–16:00

EXPO Kraków ul. Galicyjska 9

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: