Rakowicka 14

BUDOWA ZAKOŃCZONA!

Mieszkania na sprzedaż ul. Rakowicka, oferowane bezpośrednio przez Nikliński, Nowicki Sp. z o. o. S. K. A.

Kraków, Grzegórzki, ul. Rakowicka 14

Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 348 ofert w najbliższej okolicy!

Rakowicka 14

11 zdjęć

Rakowicka 14
Rakowicka 14
Rakowicka 14
Rakowicka 14

Najbliższe inwestycje

 • Krowoderska 40
  od: 17 090 zł/m2

  Krowoderska 40

  Metropolis

  Mieszkanie Stare Miasto, Kraków
  ul Krowoderska 40
  1 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2023
  • Metraż: 38-56 m2
  • Mieszkań: 8
  • Pokoje: 2-3
 • Central Point Co-Living
  od: 10 900 zł/m2

  Central Point Co-Living

  Grimbud

  Mieszkanie Stare Miasto, Kraków
  Aleja 29 listopada 40
  1.8 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2024
  • Metraż: 20-173 m2
  • Mieszkań: 280
  • Pokoje: 1-2
 • Royal Studios Smart Apartments Kraków
  od: 11 370 zł/m2

  Royal Studios Smart Apartments Kraków

  Royal Investment Sp. z o.o. Sp. k.

  Mieszkanie Prądnik Czerwony, Kraków
  ul. Klemensiewicza
  1.9 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2022
  • Metraż: 13-21 m2
  • Mieszkań: 52
  • Pokoje: 1-2

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • winda
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • klimatyzacja

Przyroda w okolicy

 • 7 parków w okolicy

Opis Inwestycji

BUDOWA ZAKOŃCZONA!

Budynek powstał w roku 1936 – 1937 i został zaprojektowany przez architektów Stanisława Zydronia i Stefana Matuszyńskiego. Aktualnie jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków Krakowa. Kamienica przy ulicy Rakowickiej 14 jest przykładem modernizmu krakowskiego. Jego charakterystyczną cechą jest połączenie prostoty elewacji z dekoracyjnymi elementami w postaci zgeometryzowanych form. Wizytówką architektoniczną krakowskich kamienic tamtego okresu są obramowania drzwi wejściowych i okien oraz godło utrzymane w stylistyce Art déco.

Kamienica posiada 4 osiową symetrycznie ukształtowaną fasadę, wykończoną szlachetnym tynkiem barwionym w masie. Pas fasady w poziomie parteru, w którym znajdują się lokale usługowe, otrzyma wykończenie grafitowym lastryko z boniowaniami pomiędzy płaszczyznami witryn, które nawiązuje do oryginalnego wyglądu kamienicy. Rytm okien fasady podkreślony zostanie poprzez detal architektoniczny w postaci pasów zdobionych gęstym poziomym żłobieniem. Elementy dekoracyjne bramy wejściowej do kamienicy będą chromowane.

Kamienica w nowej odsłonie zyska utrzymane w stylizacji Art déco, typowe dla modernizmu krakowskiego, godło w postaci latającej „Czapli”. Rzeźba została wykonana na nasze zlecenie przez znanego krakowskiego rzeźbiarza Stefana Dousę, prof. Politechniki Krakowskiej. Stanowić ona będzie niepowtarzalny element dekoracyjny elewacji frontowej oraz symbol kamienicy. Jest to silne nawiązanie do istniejącego wówczas na Rakowicach lotniska wojskowego.

Nadbudowa kamienicy zostanie utrzymana w spójnym stylu z jej historyczną częścią. Kolorystyka i detale elewacji będą również powtórzone w tej partii fasady. Całość zostanie zwieńczona monumentalną facjatą, podnoszącą stylistycznie charakter budynku do jednego z najpiękniejszych przykładów modernizmu.

Inwestycja Rakowicka 14 znajduje się na Grzegórzkach, ul. Rakowicka 14 (0.6 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Nikliński, Nowicki Sp. z o. o. S. K. A.

Inwestycja Rakowicka 14 została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2020 roku.

Cały projekt składa się z 28 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Rakowicka 14 nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Nikliński, Nowicki Sp. z o. o. S. K. A. nie przewidział miejsc postojowych.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2018 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2020 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 28 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
na wszystkich kondygnacjach po 300 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
nie przewidziano.
Miejsca postojowe:
w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park

Lokalizacja inwestycji

NIERUCHOMOŚĆ ZNAJDUJE SIĘ W DOSKONAŁEJ LOKALIZACJI, KTÓRA ZAPEWNIA BLISKOŚĆ NAJWAŻNIEJSZYCH PUNKTÓW KULTURALNYCH, JAK I BIZNESOWYCH NA MAPIE KRAKOWA. ZALETY LOKALIZACJI Kamienica położona jest w centrum Krakowa, oddalona spacerem o 10 minut od Rynku Głównego. Jest to idealna lokalizacja dla osób ceniących sztukę, gdyż w najbliższym sąsiedztwie znajduje się Opera Krakowska i Teatr Słowackiego. Miłośnicy aktywnego wypoczynku docenią tę lokalizację dzięki bliskości budynku do Plant i Parku Bractwa Kurkowego. Główną zaletą lokalizacji kamienicy „Pod Czaplą” jest jej położenie w pobliżu centrów: administracyjnych (Urząd Miasta Krakowa, Sądy), handlowych takich jak Galeria Krakowska, biznesowych (Centrum Biurowe Lubicz, Browar Lubicz, Hi Five, czy budowany obecnie wieżowiec Unity Tower – dawny „szkieletor”), hotelowych, konferencyjnych oraz edukacyjnych – Uniwersytet Ekonomiczny. Dopełnieniem wszystkich zalet lokalizacji jest dostęp do środków transportu publicznego w kilka minut pieszo – Dworzec PKP Kraków Główny, Dworzec autobusowy, tramwaj oraz autobus miejski. Na lotnisko w Balicach dojazd samochodem lub Szybką Kolejką zajmuje 20 – 30 minut. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że kiedyś w tym miejscu była wieś Rakowice, która według Jana Długosza była wsią królewską należącą do parafii św. Mikołaja. Grunty Rakowic weszły w zasięg działalności militarnej, gdzie powstało lotnisko. Historia krakowskiego lotniska sięga roku 1912–1963. Założone zostało dla potrzeb lotnictwa Austro-Węgier. W 1917 roku stało się jednym z punktów etapowych pierwszej w Europie regularnej pocztowej linii lotniczej, łączącej Wiedeń z Kijowem i Odessą. Baza lotnicza przeszła potem pod komendę polskich władz wojskowych, stając się pierwszym lotniskiem niepodległej Polski. W połowie lat 20-tych decyzją władz wojskowych lotnisko zostało rozbudowane – Rakowice stały się drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce.

Grzegórzki to dzielnica II Krakowa. Leży w centralnej części miasta, a jej powierzchnia wynosi 584,52 ha. Teren zamieszkuje 29 230 osób. Grzegórzki należą do miasta od 1910r. Wcześniej były podmiejską wsią, w której na przełomie XIX i XXw. nastąpił intensywny rozwój przemysłowy. Dziś dzielnica dzieli się na Grzegórzki Stare i Nowe. Jak wskazuje nazwa, w pierwszej części znajdują się głównie starsze nieruchomości, w tym willowe osiedle oficerskie przypominające o mieszczących się tu niegdyś koszarach. W drugiej części znaleźć można współczesne zabudowania mieszkalne, a wśród nich atrakcyjne apartamentowce. Na Grzegórzkach zlokalizowane są siedziby 4 szkół wyższych, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego. Działa tu Śródmiejska Biblioteka Publiczna. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą odwiedzić - będący atrakcją na skalę krajową - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego lub wybrać się do jednego z okolicznych domów kultury. Grzegórzki mają dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Przechodzi przez nie droga wojewódzka nr 776, a do tego regularnie kursują linie autobusowe i tramwajowe.

Komunikacja

Przez Grzegórzki przebiega droga wojewódzka nr 776. Kursują tu również linie autobusowe i tramwajowe, dzięki którym dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum oraz pozostałymi częściami Krakowa.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Rakowicka 14?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Rakowicka 14 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 90 metrów od inwestycji Rakowicka 14 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Uniwersytet Ekonomiczny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Rakowicka 14 znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Rakowicka 14 znajduje się 13 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 1 w odległości 70 m, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 17 w odległości 70 m, Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w odległości 70 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Rakowicka 14 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 330 m znajduje się Biedronka, w odległości 410 m znajduje się Carrefour, w odległości 410 m znajduje się Galeria Krakowska.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Rakowicka 14 w odległości 210 m znajduje się Boisko, w odległości 230 m znajduje się Boisko, w odległości 330 m znajduje się Pawilon Dydaktyczno Sportowy.

Data publikacji: 28.05.2019
Data aktualizacji: 29.12.2021

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: