Styl boho i styl minimalistyczny

Data publikacji: 15.06.2020, Data aktualizacji: 03.06.2022
Średnia ocen 4/5 na podstawie 7 głosów
:format(jpg)/articles/gallery/image/11478/styl-boho.jpg)
Eksperymentowanie ze stylami, łączenie dwóch różnych, często różniących się diametralnie motywów, to ciężki orzech do zgryzienia. Nie jest to jednak misja niemożliwa do spełnienia. Okazuje się bowiem, że umiejętne zestawienie różniących się od siebie stylów jest nie tylko możliwe, ale dać może wręcz niesamowite efekty wizualne.
Dziś podpowiemy, jak połączyć modny styl minimalistyczny, z powracającym do łask, acz traktowanym ciągle nieco po macoszemu, stylem boho. A jest o czym pisać, bo wyjść może z tego duet wręcz doskonały. Przekonajcie się, jak styl boho i styl minimalistyczny, stworzyć mogą wnętrzarski hit.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- jakie są cechy charakterystyczne stylu boho
- jak zachować minimalizm
- czy minimalizm i styl boho mogą iść w parze
Minimalistyczna prostota i artystyczne boho
Skrajności lubią się przyciągać. Tak jest i w przypadku połączenia tych dwóch stylów. Minimalistyczna prostota świetnie sprawdza się w zestawieniu ze stylem boho, o artystycznym zacięciu. Połączenie tych dwóch, jakże różnych stylistycznie motywów sprawia, że wnętrze nabiera niecodziennego, nieco szalonego wyglądu. I choć z pozoru wydaje się, że obydwa style zbyt dużo dzieli, okazuje się, że jest to połączenie, które dać może bardzo efektowne i co równie ważne, gustowne połączenie. Jeśli marzy wam się wnętrze delikatne i nieco surowe, ale z tzw. duszą, przyjrzyjcie się takim zestawieniom uważnie.

Gdy boho spotyka minimalizm
Pozornie styl boho i minimalistyczny mają ze sobą niewiele wspólnego. Jednak okazuje się, że z tych przeciwstawnych nurtów powstać może coś nietuzinkowego. Z połączenia dwóch stylów, które prezentują skrajnie różne emocje we wnętrzu, powstać może całkiem ciekawa kombinacja. Wystarczy, że do prostego, minimalistycznego i ascetycznego stylu doda się elementy charakterystyczne dla stylu boho, np. rattanowe fotele, czy kwiatowe dodatki, by w efekcie otrzymać wnętrze o pięknym, eklektycznym wyglądzie.

Tło dla stylu boho
Warunkiem udanego połączenia stylu minimalistycznego z boho, jest takie urządzenie końcowe wnętrza, by styl minimalistyczny stanowił tło dla stylu boho. Dzięki eksponowanym dodatkom w stylu boho, pokój nabierze nietuzinkowego wyglądu i klimatu, który nada mu zarówno stylu, jak i ciepła. Jest to z resztą charakterystyczne, jeśli chodzi o wnętrza w stylu boho, zaś dzięki nucie minimalizmu, zyskać można efekt wyważenia i prostoty, co daje bardzo ciekawe połączenie.
Połączenie ognia i wody
Styl minimalistyczny i styl boho są niczym połączenie ognia i wody. Wzorzyste i kolorowe dodatki wyglądają jednak znakomicie na tle ascetycznych wnętrz, dodając do nich mnóstwo życia i czaru. Jeśli jednak chcecie, by wnętrze wyglądało nieco mniej kontrastowo, można wykorzystać mniej rzucające się w oczy elementy, które również charakterystyczne są dla boho. Warto ograniczyć się np. do niewielkich dekoracji, lub pomyśleć o meblach pasujących do wnętrz boho. Sprawdzą się tu chociażby wiklinowe siedziska, stoły, czy niewielkie kilimy na ścianę. Koniecznie pamiętajcie, by były to dodatki z naturalnych materiałów!
Z miłości do drewnianych podłóg
Rozpisując się o różnicach, trzeba jednak zwrócić uwagę i na podobieństwa. Idealnym połączeniem obu stylów jest wybór drewnianej podłogi. Zarówno w stylu minimalistycznym, jak i w stylu boho, drewniana podłoga jest elementem dobrze sprawdzającym się i jednocześnie zespajającym obydwa style. To swoisty łącznik, na który warto postawić, szukając idealnych punktów stycznych. a dzięki temu powstanie naprawdę ciekawe i bardzo szykowne wnętrze, w którym będziecie się czuć świetnie.
Materiał opracowany we współpracy z biurem projektowym kaim.work

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.
Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: