Euro Styl rusza ze sprzedażą 164 lokali w II etapie DOKI Living

Euro Styl

Data publikacji: 16.08.2021,

Data aktualizacji: 16.08.2021

2 minuty czytania
Średnia ocen 3/5 na podstawie 4 głosów
Rusza sprzedaż II etapu DOKI Living
W Gdańsku powstaje wyjątkowa inwestycja DOKI Living. Wyróżnia ją wyjątkowa lokalizacja, na terenach postoczniowych, położonych tuż nad wodą, na styku ze Śródmieściem Gdańska. Sprzedaż mieszkań właśnie ruszyła. Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl!

Gdański Euro Styl z Grupy Dom Development, największego dewelopera mieszkaniowego w Polsce, wprowadził do sprzedaży 145 mieszkań oraz 19 lokali usługowych w nowym budynku drugiego etapu DOKI Living. Inwestycję wyróżnia wyjątkowa lokalizacja, na terenach postoczniowych, położonych tuż nad wodą, na styku ze Śródmieściem Gdańska, oraz przemyślane połączenie wielu funkcji miejskich.

Dzięki tym atutom DOKI Living wpisuje się w ideę miasta 15-minutowego, w którym wszystko, co potrzebne do codziennego życia, znajduje się w zasięgu krótkiego spaceru. Przekazanie lokali planowane jest na koniec 2023 roku.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • gdzie powstaje inwestycja DOKI Living
 • co ją wyróżnia
 • jakie lokale są dostępne w tym projekcie deweloperskim 

W ofercie sprzedaży znajduje się 145 lokali mieszkalnych w 8-piętrowym budynku, w którym w sumie zaprojektowano 292 mieszkania i apartamenty. Są to lokale 1-, 2-, 3- 4- i 5-pokojowe, o metrażach od 25 do 136 mkw. Ich ceny zaczynają się od 460 tys. zł. Na parterze znajdzie się 19 lokali usługowych o metrażach od 50 do 240 mkw.

Nowy budynek składać się będzie z dwóch skrzydeł w kształcie litery U, połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi. Lekkości nadadzą mu regularny układ loggii i balkonów oraz duże przeszklenia. Elegancka, prosta bryła, wykończona czerwoną płytką klinkierową i metalowymi elementami, nawiązywać będzie do sąsiadującej z DOKAMI ponad stuletniej zabudowy Stoczni Cesarskiej. Stoczniowo-portowy klimat podkreśli także stylizowany na morskie kontenery wjazd do podziemnej hali garażowej. W tym etapie inwestycji w ofercie sprzedaży znalazły się 153 miejsca parkingowe, 75 komórek lokatorskich i 61 stojaków na jednoślady.

Doki Living

Zieleń i proekologiczne rozwiązania

Na wysokości pierwszego piętra zaprojektowano przydomowe ogródki oraz trzy kameralne, zielone patia połączone alejkami. Wyposażone w ławki, wypełnione różnymi gatunkami drzew, krzewów i  bujnych traw przestrzenie, dostępne wyłącznie dla mieszkańców, będą idealnym miejscem wypoczynku i nawiązywania sąsiedzkich relacji. Rodziny z dziećmi ucieszy bezpieczny plac zabaw.

Zielone będą również dachy budynku, obsadzone odpornym na słońce i wiatr rozchodnikiem. W ten sposób powstanie bezobsługowa zieleń, która będzie wspierać prawidłową retencję wód opadowych i ułatwi utrzymanie dogodnej temperatury w apartamentach na ostatniej kondygnacji. Na niższych piętrach zaplanowana została bogata roślinność z krzewami i drzewami, np. świdośliwą lamarcką, kaliną japońską, migdałowcem karłowym i jaśminowcem, które stworzą piękne ogrody.

Na terenie inwestycji zaplanowano także proekologiczne ogrody deszczowe, które będą zarówno ozdobą, jak i pomocą w zagospodarowaniu wody opadowej przy jednoczesnym wspieraniu lokalnej bioróżnorodności.

Idea 15-minutowego miasta

DOKI Living to część mieszkaniowa wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, powstająca w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, na historycznych, postoczniowych terenach Młodego Miasta w Gdańsku. Składać się ona będzie również z części usługowej (MONTOWNIA – rewitalizowany zabytkowy budynek, w którym zaprojektowano 114 loftów serwisowanych, przestrzeń konferencyjną i food hall) oraz biurowej (realizowanej przez firmę Torus). Inwestycja wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta, w którym wszystko, co potrzebne do codziennego życia, znajduje się w odległości spaceru lub krótkiej przejażdżki rowerem.

Na parterach budynków mieszkalnych zaplanowano kilkadziesiąt lokali usługowych, w których docelowo powstać mają sklepiki, piekarnie, kawiarenki oraz inne punkty usługowe niezbędne mieszkańcom i pracownikom okolicznych biur. Większość zlokalizowana będzie wzdłuż „Alei DOKI” – deptaka prowadzącego od MONTOWNI aż do Europejskiego Centrum Solidarności. Dzielnica przyciągać będzie wieloma unikalnymi miejscami, w których można przyjemnie spędzić czas – jednym z nich będzie plac miejski z historyczną stoczniową suwnicą.
W efekcie powstanie designerskie i wielofunkcyjne miejsce na mapie Trójmiasta, nowoczesna przestrzeń tętniąca życiem.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: