Osiedle Malarska w Poznaniu: przyszły Wilanów stolicy Wielkopolski?
Średnia ocen 5/5 na podstawie 6 głosów
W sercu Wielkopolski, w którym pulsujące, miejskie życie spotyka się z urokami przyrody, powstaje osiedle, mogące zrewolucjonizować pojęcie komfortowego życia w Poznaniu. Osiedle Malarska, nazywane przez niektórych "przyszłym Wilanowem" stolicy Wielkopolski, łączy w sobie nowoczesność z tradycją i miejski zgiełk z oazą spokoju. Czy to miejsce stanie się nowym ideałem sposobu mieszkania dla współczesnych Poznaniaków?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- jak będzie wyglądało osiedle,
- kiedy zostanie ukończone,
- kto najbardziej skorzysta, stając się mieszkańcem osiedla.
Jak będzie wyglądało nowe osiedle?
Osiedle Malarska, powstające za sprawą KDM Deweloper, swoje miejsce znajdzie na granicy Poznania i Szczytnik (przy ulicy Malarskiej). Inwestycja ma charakter zabudowy bliźniaczej, szeregowej oraz wielorodzinnej. Dwa etapy, z sześciu, zostały już zakończone, a klucze oddane w ręce mieszkańców. Pierwszy zakładał powstanie 38 mieszkań w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, a drugi 12 poziomowych mieszkań w ramach wolnostojących domów 4-lokalowych oraz 2 mieszkania w zabudowie szeregowej.
Zarezerwuj nowe mieszkanie w Poznaniu!
Obecnie w sprzedaży jest 3. etap realizacji Osiedla Poznań Malarska. Zakłada on budowę 12 mieszkań w zabudowie bliźniaczej oraz 24 lokale w zabudowie szeregowej.
Zabudowa bliźniacza proponuje przyszłym mieszkańcom dwupoziomowe lokale o powierzchni 106,71 mkw. oraz 149,96 mkw. Sercem domu, na parterze, będzie przestronny salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Na piętrze, w przypadku lokalu mniejszego, znajdą się 3 sypialnie i łazienka, a w większym 2 łazienki, 5 sypialni oraz dodatkowa garderoba. Każde mieszkanie ma dostęp do prywatnego garażu, a także dodatkowego miejsca postojowego przed budynkiem. Uzupełnieniem przestrzeni będą ogródki i tarasy.
Fot. materiały prasowe KDM Deweloper
Natomiast domy powstałe w zabudowie szeregowej będą miały powierzchnię od 66,07 do 123,82 mkw. Tak samo, jak w przypadku domów o zabudowie bliźniaczej, te również zostaną wyposażone w garaż i dodatkowe miejsce postojowe. Mieszkania na parterze będą dysponowały ogródkiem. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców pozostaje (w zależności od wybranego wariantu) salon z aneksem kuchennym, 2, 3 lub 4 pokoje oraz 1, lub 2 łazienki.
Czwarty etap obejmuje budowę 36. mieszkań, które zostaną schowane w sześciu budynkach wielorodzinnych. Powierzchnia lokali będzie wynosić od 36,63 mkw do 69,82 mkw. Dostępne będą również bezpieczne hale garażowe i lokale usługowe (na parterze).
Osiedle Malarska w Poznaniu: lokalizacja, zagospodarowanie terenu i obiekty dodatkowe
Lokalizacja
Najnowsza realizacja KDM Deweloper powstaje na granicy administracyjnej Poznania i Szczytnik. Takie położenie inwestycji gwarantuje dostęp do sprawnie działającej komunikacji miejskiej (autobusy linii 511 i 512), która dowiezie mieszkańców do centrum Poznania. Atutem jest także wygodny dostęp do trasy szybkiego ruchu (S11) i autostrady (A2).
Jednak główną przewagą takiej lokalizacji jest sąsiedztwo przyrody, a tym samym dostęp do urokliwych lasów oraz terenów zielonych. Dodatkowym urozmaiceniem są liczne ścieżki rowerowe i spacerowe. Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się też dostępem do doliny Michałówki oraz sąsiedztwem jezior Krótnickiego i Bnińskiego, do których w kilka minut dojadą autem.
Zagospodarowanie
Na terenie samej inwestycji również będzie co robić. Deweloper pomyślał o zaspokojeniu potrzeb mieszkańców i przygotował dla nich specjalną strefę sportową. W strefie dostępne będzie boisko wielofunkcyjne pozwalające na wykonywanie różnych dyscyplin sportu: od piłki nożnej przez tenisa, piłkę ręczną aż do koszykówki i innych dziedzin sportowych. Poza boiskiem, stanie również siłownia plenerowa w formie streetworkoutu, pełna nowoczesnego sprzętu.
Na terenie inwestycji stanie plac zabaw, na którym najmłodsi mieszkańcy będą mogli bezpiecznie spędzać czas na beztroskiej zabawie. Umożliwią to m.in. huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie czy ścianka wspinaczkowa.
Fot. materiały prasowe KDM Deweloper
Mimo sąsiedztwa terenów zieleni, mieszkańcy nie zostaną jej pozbawieni w najbliższym otoczeniu osiedla. Deweloper planuje zaaranżowanie strefy zieleni w taki sposób, aby stanowiła atrakcyjną scenerię miejsca wypoczynku i jednocześnie stwarzała okazję do tworzenia silnych relacji sąsiedzkich. W takiej przestrzeni mogą odbywać się sesje jogi, pikniki czy małe, odprężające eventy. Dodatkowo obecność zieleni przyczyni się pozytywnie do retencji wód opadowych.
Na dachach wszystkich budynków zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a na terenie inwestycji dostępne będą stacje ładowania samochodów elektrycznych, ławki solarne oraz domki dla owadów.
Obiekty dodatkowe
Osiedla nazwane jest kompleksem nie bez powodu. Malarska proponuje swoim mieszkańcom dostęp do strefy komercyjnej. Powstanie tam aż 27 lokali oferujących róże funkcje: od tych związanymi z codziennymi zakupami, aż do relaksu w kawiarni czy restauracji. Nie zabraknie również gabinetów specjalistycznych.
Niewątpliwie, gratką dla rodziców pozostaje przedszkole wraz ze żłobkiem. Dzieci nie będą musiały opuszczać murów osiedla, co wiąże się z ich ogromnym bezpieczeństwem i poczuciem przynależności do miejsca. Co więcej, rodzice nie będą musieli mierzyć się z brakiem miejsc w przedszkolach publicznych i zaoszczędzą tak cenny czas na dojazdach.
Dla kogo jest Osiedle Malarska w Poznaniu?
Dzięki doskonałej lokalizacji jest to świetne miejsce dla pracujących w centrum Poznania, którzy cenią sobie szybki dostęp do komunikacji miejskiej oraz głównych dróg, ale jednocześnie pragną odpocząć po pracy w otoczeniu zieleni i spokoju.
Rodziny z dziećmi docenią przemyślane rozwiązania architektoniczne, takie jak przestronne mieszkania, ogródki i tarasy, a także dostęp do placu zabaw oraz przedszkola i żłobka na terenie osiedla. Osoby aktywne fizycznie będą zachwycone bliskością ścieżek rowerowych, spacerowych oraz strefy sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym i siłownią plenerową.
Miłośnicy ekologii z pewnością docenią ekologiczne rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne czy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Natomiast osoby ceniące wygodę życia miejskiego będą miały dostęp do strefy komercyjnej z kawiarniami, restauracjami i lokalami usługowymi.
Osiedle Malarska w liczbach
- Od 36 do 150 - metrów kwadratowych mieszkań
- od 299 000 do 769 000 - zł za mieszkania brutto
- od 4900 - złotych za metr kwadratowy
- 6 - etapów realizacji projektu
- 400 - mieszkań łącznie
- 27 - lokali handlowo-usługowych
- 2024 - planowany rok oddania do użytku mieszkań z ostatniego etapu
Osiedle Malarska w Poznaniu: podsumowanie
Osiedle Malarska to nowoczesna inwestycja, która łączy w sobie wiele aspektów idealnego miejsca do życia. Lokalizacja na granicy miasta zapewnia doskonały dostęp do centrum, jednocześnie oferując bliskość przyrody. Z przemyślaną architekturą, różnorodnością metraży mieszkań, osiedle staje się atrakcyjne dla rodzin, singli czy seniorów. Dodatkowe atuty czynią z Malarskiej miejsce, które odpowiada na potrzeby współczesnych mieszkańców, dbając o ich komfort i jakość życia.
Jako copywriter i PR-owiec, od ponad 7 lat pomaga firmom z branży nieruchomościowej w tworzeniu wizerunku i podnoszeniu sprzedaży za pomocą treści. Dobra znajomość rynku nieruchomości oraz umiejętność analizowania i łączenia faktów sprawia, że tworzy merytoryczne teksty, pomagające zrozumieć mechanizmy rynkowe. Prywatnie entuzjastka śpiewu i gry na ukulele.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: