Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Weryfikacja najemcy: jak sprawdzić najemcę w BIK, KRD i samodzielnie przez Certyfikat Najemcy?

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 10.02.2025, Data aktualizacji: 10.02.2025

11 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 46 głosów

Jak sprawdzić najemcę w 2025: zweryfikuj przyszłego najemcę już teraz!
Rośnie skala zadłużenia czynszowego. Istnieją jednak sposoby na to, aby jeszcze przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy przyszły lokator ma problemy ze spłatą innych zobowiązań i zabezpieczyć się na wypadek niewypłacalności. Sprawdź!

Zaleganie z płatnością czynszu stanowi w Polsce powszechny problem. Jak wynika z danych GUS,  w naszym kraju jest przeszło 355 tysięcy zadłużonych mieszkań, a łączna kwota zadłużenia przekracza już 4,3 miliarda złotych. Długi czynszowe dotyczą w największym stopniu mieszkań komunalnych.

Nieuczciwi najemcy nie tylko zalegają z czynszem, lecz także powodują inne kłopoty – np. zakłócają spokój sąsiadów czy niszczą nieruchomość i wyposażenie. Dowiedz się, jak sprawdzić lokatora w 2025 roku, aby w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko potencjalnych problemów.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jakie są sposoby na sprawdzenie lokatora w 2025 roku,
  • jak sprawdzić, czy ktoś ma długi,
  • jak sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej,
  • czy wynajmujący może nie oddać kaucji.

Jakich zasad powinien przestrzegać potencjalny najemca?

Lokatorzy powinni przestrzegać wszystkich zasad uwzględnionych w zawartej umowie wynajmu nieruchomości. Mają obowiązek przede wszystkim:

  • płacić w terminie czynsz,
  • przestrzegać ciszy nocnej,
  • zgłaszać wynajmującemu ewentualne usterki,
  • używać wyposażenia mieszkania zgodnie z jego przeznaczeniem,
  • opuścić lokal we wskazanym w umowie terminie oraz zwrócić klucze.

Jak zweryfikować najemcę mieszkania?

Istnieje wiele sposobów na to, jak sprawdzić najemcę mieszkania. Kluczowa jest weryfikacja tożsamości, dochodów oraz innych zobowiązań.

Sprawdzenie źródła i wysokości dochodów

Poprzez weryfikację zaświadczenia od pracodawcy, skanów umów, zeznania podatkowego czy wyciągu z konta bankowego.

Weryfikacja tożsamości

Sporządzenie ankiety osobowej na podstawie danych z aktualnego dowodu osobistego lub paszportu.

Rozmowa z potencjalnym najemcą

Można w trakcie spotkania zadać potencjalnemu lokatorowi pytania weryfikacyjne.

Weryfikacja BIK i innych rejestrów dłużników

Pozwala pobrać raport na temat sytuacji finansowej, długów, aktualnych zobowiązań i historii kredytowej najemcy.

Pobranie Certyfikatu Najemcy

Jest to zdalna weryfikacja, która pozwala szybko i wygodnie sprawdzić tożsamość, historię kredytową oraz sytuację finansową lokatora – za jego zgodą.

Sprawdzenie Rejestru Dzikich Lokatorów

Znajdują się w nim nie tylko osoby, które nie płacą czynszu, lecz także zajmują bezprawnie lokal, dewastują go czy zakłócają spokój sąsiadów.

Rozmowa z poprzednimi wynajmującymi

Dobry sposób, aby zweryfikować uczciwość najemcy, terminowość płatności czynszu czy dbałość o stan mieszkania.

Tabela: metody weryfikacji najemców

Sprawdzenie tożsamości najemcy – jak przeprowadzić weryfikację danych osobowych?

Aby zweryfikować wiarygodność najemcy, warto poprosić go o przedstawienie dowodu osobistego lub  innego dokumentu tożsamości, np. paszportu. Wynajmujący będzie mógł dzięki temu sprawdzić takie dane jak seria i numer dokumentu, imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia oraz numer PESEL. Dobrym rozwiązaniem, aby pozyskać tego typu informacje, może być dołączenie ankiety osobowej do umowy najmu.

Sprawdzenie tożsamości najemcy jest niezbędne, aby w razie takiej konieczności wezwać najemcę do przestrzegania warunków umowy oraz rozpocząć proces windykacji należności. Wynajmujący powinien poinformować lokatora o zakresie i sposobie przetwarzania danych, a także zadbać o ich odpowiednią ochronę.

Weryfikacja najemców pod względem dochodów – sprawdź, czy stać ich na wynajem

Często stosowaną praktyką przed podpisaniem umowy najmu jest weryfikacja, czy przyszły najemca ma wystarczające dochody, aby regularnie płacić czynsz. Podobnie jak w przypadku ustalania zdolności kredytowej, można zażądać zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, wyciągu z konta bankowego, kopii umowy o pracę lub dokumentów potwierdzających inne uzyskiwane przychody (np. rentę czy stypendium). W przypadku wynajmu mieszkania studentom stroną umowy najmu mogą być rodzice, jeśli w praktyce to oni będą ponosić koszty zakwaterowania.

Dowód osobisty, paszport lub inny dokument tożsamości

Pozwala sprawdzić tożsamość najemcy przed zawarciem umowy i ułatwia dochodzenie roszczeń w razie złamania warunków umowy.

Zaświadczenie od pracodawcy o źródle i wysokości dochodów

Wynajmujący może zweryfikować stabilność zatrudnienia i sytuację finansową lokatora.

Wyciąg z konta bankowego najemcy

Istotne potwierdzenie dochodów – zwłaszcza w sytuacji, gdy najemca uzyskuje je z niestandardowych źródeł.

Kopia rocznego zeznania podatkowego

Dodatkowe potwierdzenie zdolności najemcy do terminowego płacenia czynszu.

Referencje od poprzednich wynajmujących

Zmniejszają ryzyko zawarcia umowy z nieuczciwym lub problematycznym lokatorem.

Skan umowy o pracę

Potwierdzenie stabilnego źródła dochodu.

Raporty z rejestrów dłużników

Pozwalają sprawdzić sytuację finansową, długi i historię kredytową potencjalnego najemcy.

Tabela: dokumenty przydatne do weryfikacji najemcy

Weryfikacja dochodów najemców lokali komunalnych

Gminy mogą maksymalnie raz na 18 miesięcy wezwać najemców lokali komunalnych do przedstawienia deklaracji o wysokości dochodów w ich gospodarstwach domowym. Ma to na celu weryfikację, czy w dalszym ciągu spełniają kryterium dochodowe pozwalające korzystać z mieszkania należącego do zasobów gminy. Jeśli najemca nie złoży stosownej deklaracji w terminie 30 dni od wezwania, wtedy gmina może mu podwyższyć czynsz.

Weryfikacja najemców w rejestrach dłużników

Rejestry dłużników są prowadzone w większości przez prywatne firmy. Służą głównie sprawdzaniu wiarygodności kontrahenta lub klienta banku, lecz niektóre pozwalają także dowiedzieć się, czy lokator jest zadłużony.

Weryfikacja najemcy na giełdach długów

Łatwym sposobem na to, jak sprawdzić, czy najemca ma długi, jest zweryfikowanie ogólnodostępnych giełd wierzytelności. Są to serwisy, które zawierają bazę dłużników. Można ich wyszukiwać m.in. na podstawie imienia i nazwiska, adresu, nazwy firmy czy numeru NIP.

Jak przeprowadzić weryfikację, jeśli chcemy sprawdzić najemcę w BIK?

BIK to wiarygodny rejestr dłużników, z którego korzystają m.in. banki przed udzieleniem kredytu. Bez zgody drugiej strony można weryfikować jedynie wypłacalność przedsiębiorców. Raport o kontrahencie pozwala dowiedzieć się, czy dana firma znajduje się w rejestrze dłużników i poznać szczegóły długów – ich liczbę, kwotę, czas obowiązywania oraz nazwę wierzyciela.

Jak sprawdzić najemcę w BIK, jeśli jest osobą fizyczną? Trzeba w tym celu zwrócić się do niego z prośbą, aby wygenerował raport na swój temat, a następnie przekazał go wynajmującemu do wglądu. W dokumencie takim znajdują się szczegółowe informacje dotyczące historii kredytowej, aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek, długów z bazy BIG InfoMonitor czy podjętych działaniach windykacyjnych. Raport BIK zawiera także podstawowe dane osobowe, w tym imię i nazwisko, numer PESEL czy telefon.

Jak sprawdzić najemcę w KRD?

KRD to baza, która zawiera jedynie informacje na temat wiarygodności finansowej przedsiębiorców, m.in. na podstawie danych ze sprawozdań finansowych czy publicznych giełd długów. Z treści pobranego raportu można dowiedzieć się m.in. jaka jest łączna liczba i kwota zobowiązań kontrahenta, a także poznać dane osobowe wierzycieli czy liczbę dni ewentualnych opóźnień w płatnościach.

Certyfikat Najemcy w systemie Simpl.rent

Specjalistyczna weryfikacja najemcy jest możliwa całkowicie online. Pozwala na to Certyfikat Najemcy – zdalna usługa, którą oferuje np. bank PKO BP. Proces weryfikacji jest kilkuetapowy, lecz zwykle trwa maksymalnie godzinę od momentu dostarczenia dokumentów przez najemcę. Załącza on w systemie niezbędne dokumenty, weryfikuje swoją tożsamość – np. przez e-bankowość lub selfie, a następnie sprawdza własną wiarygodność finansową oraz historię kredytową.

Certyfikat Najemcy opiera się na danych z różnych rejestrów dłużników, w tym KRD, BIG InfoMonitor, BIK czy BIG ERIF. Pozwala dowiedzieć się m.in., jakie są miesięczne dochody netto i status zatrudnienia najemcy, czy ma długi lub zaciągnięte albo niespłacone kredyty. Dokument z certyfikatem trafia automatycznie zarówno do najemcy, jak i wynajmującego.

Krajowy rejestr nieuczciwych najemców

Jedynym państwowym rejestrem, który może być użyteczny dla wynajmujących, jest Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, powstały w ramach Krajowego Rejestru Sądowego. W bazie dłużników znajdują się zarówno firmy, jak i osoby fizyczne, którzy mają zaległości w spłacie dłuższe niż 6 miesięcy. 

Z wnioskiem o wpis może wystąpić każdy wynajmujący, który posiada tytuł wykonawczy przeciwko najemcy – jeśli ten w ciągu 30 dni od wezwania do zapłaty nie uregulował należności. Aby sprawdzić, czy osoba fizyczna widnieje w RDN, wystarczy wpisać jej numer PESEL lub imię i nazwisko. Weryfikacja firm wymaga wprowadzenia numeru REGON lub KRS. W bazie znajduje się niespełna milion niewypłacalnych dłużników. Opłata za weryfikację najemcy wynosi 15 zł – można zapłacić kartą kredytową lub debetową.

Rejestr Dzikich Lokatorów – baza nieuczciwych najemców

Rejestr Dzikich Lokatorów to baza zawierająca informacje o nieuczciwych najemcach, którzy:

  • nie płacą czynszu,
  • zamieszkują lokal, do którego nie mają prawa,
  • nie przestrzegają lokalnych przepisów dotyczących najemców,
  • działają w sposób zakłócający dla sąsiadów,
  • dewastują mieszkanie.

W bazie znajdują się informacje pozyskane z rejestrów KRD, BIG oraz w trakcie tzw. białych wywiadów. Ile trzeba zapłacić, aby sprawdzić Rejestr Dzikich Lokatorów? Cennik na stronie internetowej grupy eXmiter wskazuje, że weryfikacja lokatora kosztuje 19 zł, a zgłoszenie nieuczciwego najemcy jest bezpłatne.

O co zapytać najemcę przed podpisaniem umowy najmu?

Jednym z etapów weryfikacji potencjalnego lokatora powinno byś osobiste spotkanie z taką osobą. Warto zadać jej szereg pytań, które pozwolą sprawdzić jego oczekiwania, nawyki, dotychczasową historię najmu, usposobienie czy zdolność do terminowego opłacania czynszu.

W trakcie spotkania można zadać m.in. następujące pytania:

  • Czym się zajmujesz na co dzień i gdzie pracujesz?
  • Jakie są twoje zainteresowania?
  • Czy palisz papierosy?
  • Czy planujesz urządzać w mieszkaniu imprezy?
  • Czy masz lub chcesz mieć w przyszłości zwierzęta?
  • Jaka jest twoja sytuacja rodzinna?
  • Ile miesięcznie zarabiasz?
  • Od jak długiego czasu pracujesz w obecnej firmie i ile razy zmieniałeś miejsce zatrudnienia?
  • Czy planujesz zmiany w wykończeniu lub aranżacji lokalu?
  • Czy wynajmowałeś wcześniej inne mieszkanie? Jeśli tak, to dlaczego się wyprowadziłeś?
  • Jak długo planujesz wynajmować lokal,
  • Czy mógłbyś mi podać numer telefonu do poprzedniego najemcy

Zawarcie umowy najmu mieszkania 

Pisemna umowa najmu jest podstawowym dokumentem, który zabezpiecza wynajmującego przed nieuczciwym najemcą. Załącznikiem do umowy może być regulamin, który w szczegółowy sposób określa zasady korzystania z lokalu.

W treści umowy z najemcą warto umieścić m.in. zapisy dotyczące:

  • danych osobowych i adresowych obu stron,
  • okresu trwania umowy i możliwości jej przedłużenia,
  • praw i obowiązków obu stron,
  • możliwości wypowiedzenia umowy i dochodzenia roszczeń,
  • zgody na przebywanie zwierząt w mieszkaniu,
  • odpowiedzialności za ewentualne szkody,
  • możliwości palenia papierosów w lokalu,
  • zasad podnajmu mieszkania,
  • kosztów, terminu i sposobu płatności czynszu,
  • wysokości kaucji zwrotnej,
  • zasad przeprowadzania napraw i remontów oraz wymiany sprzętu.

Dodatkowe zabezpieczenia umowy najmu

Istnieje wiele rozwiązań prawnych, które można zastosować jako zabezpieczenie przed niewypłacalnością najemcy mieszkania – np. poddanie się egzekucji w drodze aktu notarialnego, kaucja zwrotna czy poręczenie. Warto także sporządzić szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy.

Kaucja zwrotna

Jest to zabezpieczenie na wypadek, gdyby najemca nie wywiązał się z warunków umowy – np. zalegał z płatnością czynszu, przedwcześnie wypowiedział umowę, zdewastował mieszkanie czy ukradł element wyposażenia. Kaucja zazwyczaj jest równa wysokości jednego lub dwóch czynszów i co do zasady ma charakter zwrotny. Jednak czy wynajmujący może nie oddać kaucji? Taka sytuacja jest dopuszczalna, jeśli lokator złamie warunki umowy. Kaucja służy wtedy np. do pokrycia zaległego czynszu czy naprawy uszkodzeń. Wynajmujący może potrącić ją częściowo lub w całości – w zależności od tego, jaką poniósł stratę.

Umowa najmu okazjonalnego – podpisz ją, zanim wynajmiesz komuś mieszkanie

Umowa najmu okazjonalnego zakłada dobrowolne poddanie się egzekucji przez najemcę w sytuacji, gdyby przestał płacić czynsz lub w inny rażący sposób złamał warunki umowy. Musi on wtedy opuścić lokal w wyznaczonym terminie. Dobrowolne poddanie się egzekucji wymaga formy aktu notarialnego. Jest to sposób na uzyskanie tytułu egzekucyjnego bez prowadzenia sporu sądowego. Takie rozwiązanie będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy umowa najmu została zawarta na czas określony (do 10 lat), a wynajmujący nie prowadzi działalności gospodarczej. 

Dokument najmu okazjonalnego powinien wskazywać adres lokalu, do którego uda się najemca, gdy złamie warunki umowy. Wymaga to zgody właściciela takiego mieszkania – powinna ona stanowić załącznik do umowy. Gdyby najemca nie chciał opuścić nieruchomości, wynajmujący może w trybie przyspieszonym wyegzekwować dług z udziałem komornika lub dokonać szybkiej eksmisji

Poręczenie najmu mieszkania – wzór

Dodatkowym zabezpieczeniem umowy najmu może być poręczenie spłaty swoich zobowiązań przez osobę trzecią. Zobowiąże się ona do uregulowania zaległości czynszowych na wypadek, gdyby najemca zalegał z płatnościami. Umowa poręczenia może stanowić załącznik do umowy najmu. Należy sporządzić ją na piśmie.

Nie istnieje jeden obowiązujący wzór umowy poręczenia. W takim dokumencie warto jednak zawrzeć następujące elementy:

  • miejsce i data ustanowienia poręczenia
  • dane osobowe poręczyciela i najemcy: imię, nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego oraz dokładny adres,
  • adres mieszkania, które najemca chce wynająć,
  • oświadczenie o poręczeniu za zobowiązanie z tytułu najmu,
  • oświadczenie poręczyciela, że zna zapisy umowy najmu, której wykonanie poręcza,
  • oświadczenia poręczyciela o swojej sytuacji finansowej, zaciągniętych zobowiązaniach, źródle i wysokości dochodu, stanie cywilnym oraz wspólności lub rozdzielności majątkowej,
  • zakres i okres obowiązywania poręczenia,
  • informacje o zasadach i formie ewentualnych przyszłych zmian w dokumencie poręczenia,
  • data i podpis poręczyciela.

Protokół zdawczo-odbiorczy

Jednym z załączników do umowy powinien być również protokół zdawczo-odbiorczy. Jest to dokument, który określa stan i wyposażenie lokalu, a także wskazania liczników przed wprowadzeniem się najemcy do mieszkania. Warto dołączyć do takiego protokołu dokumentację zdjęciową.

Nieuczciwi najemcy – komu nie wynajmować mieszkania?

Nieuczciwi wynajmujący mogą sprawić, że inwestycja w najem nieruchomości okaże się kłopotliwa i nieopłacalna. Dlatego warto wiedzieć, kiedy powinna zapalić się czerwona lampka. Poniższa tabela przedstawia przykładowe sygnały ostrzegawcze.

Brak regularnych dochodów

Ryzyko, że najemca nie będzie w stanie terminowo płacić czynszu.

Wątpliwe źródło dochodów

Niebezpieczeństwo braku stabilności finansowej lub prania brudnych pieniędzy.

Odmowa odpowiedzi na zadawane pytania lub pobrania raportu z rejestru dłużników

Prawdopodobnie najemca chce coś ukryć.

Unikanie przekazania dokumentów do weryfikacji tożsamości

Utrudnione dochodzenie roszczeń w razie złamania warunków umowy.

Częste przeprowadzki lub naleganie, aby zawrzeć umowę na krótki czas

Spore prawdopodobieństwo, że najemca będzie chciał wkrótce ponownie się wyprowadzić.

Obecność w rejestrach dłużników

Potwierdzenie, że znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i może nie płacić terminowo czynszu.

Odmowa wpłaty kaucji

Podwyższone ryzyko, że lokator nie będzie w stanie płacić za wynajem lub złamie warunki umowy.

Rozbieżne dane w dokumentach tożsamości i zaświadczeniach

Sygnał ostrzegawczy, że potencjalny najemca nie jest tym, za kogo się podaje.

Odmowa udostępnienia numeru telefonu do poprzedniego wynajmującego

Może wskazywać, że lokator sprawiał wynajmującemu problemy.

Zaniedbany wygląd lub wyczuwalny zapach alkoholu podczas spotkania

Potencjalne ryzyko trudnej sytuacji finansowej, a także zwiększone ryzyko zniszczeń lokalu lub problemów z utrzymaniem porządku.

Sygnały zdenerwowania podczas rozmowy

Mogą wskazywać, że najemca kłamie lub chce coś ukryć.

Tabela: nieuczciwy najemca – sygnały ostrzegawcze

Jakie korzyści zapewnia dokładna weryfikacja najemców?

Dokładna weryfikacja lokatorów zapewnia wynajmującemu wiele korzyści. W poniższej tabeli znajdują się najważniejsze z nich.

Możliwość sprawdzenia, z kim mamy do czynienia

Uniknięcie ryzyka braku terminowej płatności czynszu

Mniejsze prawdopodobieństwo dewastacji mieszkania lub kradzieży elementów wyposażenia

Możliwość uniknięcia potencjalnych konfliktów z sąsiadami

Mniejsze ryzyko pustostanów na skutek przedwczesnego wypowiedzenia umowy

Efektywniejsza komunikacja z najemcą

Łatwiejsze dochodzenie roszczeń w razie problemów z lokatorem

Trafniejsze dopasowanie najemcy do preferencji wynajmującego

Tabela: Korzyści z dokładnej weryfikacji najemców

Weryfikacja najemcy i lokatora w rejestrach: podsumowanie

Warto więc możliwie jak najdokładniej sprawdzić wiarygodność najemcy. Kluczowa jest weryfikacja jego tożsamości oraz informacji z rejestrów dłużników, w tym KRD, BIK, BIG InfoMonitor, Rejestru Dzikich Lokatorów oraz Krajowego Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.

Daniel Grzegorzek

Copywriter z niespełna 10-letnim doświadczeniem, były pracownik agencji badawczej, z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesu, finansów, nieruchomości i marketingu. Pisanie artykułów poprzedza głębokim researchem. Skomplikowane zagadnienia przedstawia w przystępny sposób.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Pierwsze klucze: nowy program zastąpi Kredyt #naStart

      Pierwsze klucze: nowy program zastąpi Kredyt #naStart

      Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło nowy program wsparcia dla osób kupujących pierwsze mieszkanie w ramach nowej strategii mieszkaniowej – „Pierwsze klucze”. Ma on zastąpić budzący liczne kontrowersje Kredyt na Start. Główne założenia nowej propozycji obejmują gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) do 100 tys. zł, kryteria dochodowe, system dopłat oraz limit ceny za metr kwadratowy mieszkania. Program, który zapowiedział Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, ma na celu ułatwienie dostępu do własnego lokum, zwłaszcza młodym i mniej zamożnym kredytobiorcom.

      14 lutego 2025

      Ewelina Zajączkowska-Klec

    • Kredyt hipoteczny z rodzicami: jak dostać kredyt z rodzicami w 2025?

      Kredyt hipoteczny z rodzicami: jak dostać kredyt z rodzicami w 2025?

      Kredyt hipoteczny razem z rodzicami to rozwiązanie, na które najczęściej decydują się młodzi ludzie, często absolwenci studiów lub osoby z zaledwie kilkuletnim stażem pracy. Robią to zazwyczaj w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych i uniknięcia konieczności najmu nieruchomości.

      10 lutego 2025

      Daniel Grzegorzek

    • Ubezpieczenie pomostowe kredytu ING: to musisz wiedzieć w 2025!

      Ubezpieczenie pomostowe kredytu ING: to musisz wiedzieć w 2025!

      Zaciągnąłeś w ING Banku Śląskim kredyt hipoteczny i po zawarciu umowy opłacałeś ubezpieczenie pomostowe? ING zwraca poniesione z tego tytułu opłaty. Sprawdź, czy dostaniesz zwrot ubezpieczenia pomostowego.

      10 lutego 2025

      Daniel Grzegorzek

    • Wakacje kredytowe w BOŚ: sprawdź, jak złożyć wniosek w 2025 r.!

      Wakacje kredytowe w BOŚ: sprawdź, jak złożyć wniosek w 2025 r.!

      W Banku Ochrony Środowiska S.A. można złożyć wniosek o wakacje kredytowe. Sprawdź, jak zawiesić spłatę kredytu hipotecznego w BOŚ Banku. Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w Banku Ochrony Środowiska? Sprawdź, jak wnioskować o wakacje kredytowe w 2024 i 2025 roku. Dowiedz się, pod jakimi warunkami kredytobiorca może zawiesić raty kredytu.

      05 lutego 2025

      Daniel Grzegorzek

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023