Wiadomości mieszkaniowe

Aneta Filipczak

Aneta Filipczak

Porady - Wyposażenie wnętrz - Nieruchomości

23 czerwca 2020

Oddaj swój głos!

Jak wybrać młynek do odpadów?

Młynek do odpadów – jak działa i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl!

Jak wybrać młynek do odpadów?

Młynek do opadów to doskonałe rozwiązanie do każdej kuchni zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Skutecznie rozdrabnia resztki jedzenia, nie zatykając przy tym odpływu. Ułatwia segregację i zachowanie czystości. Pozostałości po posiłkach znikają na bieżąco, przez co nie psują się w koszu na śmieci. To rozwiązanie bardzo popularne za granicą. U nas właśnie wkracza do przestrzeni kuchennych. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?  

Co robi młynek do odpadów?

Rozdrabniacz do opadów to urządzenie, które umieszcza się w zlewozmywaku. Montaż jest bardzo prosty. Aby to zrobić potrzebujemy jedynie odpływ o szerokości 3,5 cala, czyli 90-92 mm. Tam montujemy urządzenie zgodnie z instrukcją. Dzięki niemu resztki, które trafiają do zlewu podczas zmywania są automatycznie rozdrabniane. W ten sposób zamienione w płyn bezproblemowo przepływają przez rury w naszym domu i trafiają do odpowiedniego miejsca. Przez to unikamy konieczności osobnego segregowania pozostałości po jedzeniu oraz zachowujemy czystość w kuchni. W dodatku nie musimy ich trzymać w koszu na śmieci, który jest doskonałym siedliskiem wszelkich bakterii. Zużycie wody jest także znacznie niższe. W dodatku rur nie trzeba czyścić szkodliwymi chemikaliami. Co ważne młynek do odpadów sprawdzi się również w łazience.

Co można w nim rozdrabniać?

Rozdrabniacz do odpadów poradzi sobie z miękkimi odpadkami organicznymi, jak np. skórki owoców i warzyw, ości, małe chrząstki i kości, fusy z kawy i herbaty czy resztki potraw z garnków i talerzy. Należy unikać wrzucania plastiku, folii, metalu, piasku i kamieni oraz kawałków szkła. Może to trwale uszkodzić młynek do odpadów. Co ważne, powinno się unikać wlewania gorącego tłuszczu zaraz po smażeniu, ponieważ może to zatkać urządzenie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup młynka do odpadów powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów jak:

  • Moc – od niej zależy, jak poradzi sobie młynek z odpadkami i co będziemy mogli w nim mielić. Moc 0,75 KM jest wystarczająca do standardowego gospodarstwa domowego. Gdy będziemy utylizować tylko miękkie odpady wystarczy młynek o mniejszej mocy. Bo ten o mocy 0.50 KM nie poradzi sobie z twardszymi resztkami.
  • Rodzaj młynka powinien być dostosowany do naszego sposobu gotowania. Jeśli częściej jemy w restauracjach niż w domu potrzebujemy mniej wydajnego sprzętu.
  • Głośność to równie ważny aspekt, ponieważ w zależności od modelu rozdrabniacze mają kilka stopni rozdrabniania pokarmów. Najgłośniej pracują w zlewach ze stali, a najciszej w tych z ceramiki i granitu.
  • Istotna jest również gwarancja. Przeważnie jest ona wydawana na 2 lata, ale znajdziemy również 6-letnie gwarancje na urządzenia.
  • Dodatkowe funkcje jakie może mieć nasz rozdrabniacz to włącznik pneumatyczny, pilot do młynka i fabryczna kratka.
młynek do odpadów

Pamiętaj!

Rozdrabniacz do odpadów to urządzenie, które nie powinno być używane przez dzieci. Nie wolno próbować z niego wyciągać nic podczas pracy ani zalewać gorącą wodą. Do środka nie powinno się też wsypywać aktywnych substancji chemicznych, które udrażniają rury. Niestety mogą zniszczyć młynek.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy