Horoskop kupującego mieszkanie

Agnieszka Studzińska
Agnieszka Studzińska

Data publikacji: 28.11.2020, Data aktualizacji: 02.12.2021

9 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 13 głosów

Horoskop kupującego mieszkanie
Jak Twój znak zodiaku może wpływać na proces zakupowy mieszkania? Sprawdzamy!

Jedni planują go szczegółowo, krok po kroku, dla innych to często potrzeba chwili i decyzję podejmują w sposób spontaniczny. Zakup mieszkania, bo to o nim mowa, może wyglądać trochę inaczej u każdego z nas. Oczywiście procedury są zazwyczaj takie same, jednak to w jaki sposób się do nich przygotowujemy i jakie w ostateczności mieszkanie wybieramy, może zależeć nie tylko od naszego charakteru i preferencji, ale również od tego jaki mamy znaku zodiaku!

Zobaczmy, czy rzeczywiście gwiazdy mają wpływ na proces zakupu mieszkania!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak znak zodiaku wpływa na proces zakupu mieszkania
 • na co należy uważać szukając wymarzonego lokum
 • jakich rad mieszkaniowych powinny się trzymać osoby spod konkretych znaków zodiaku
Znak Zodiaku Baran

Baran

Zodiakalne barany, to jedne z tych osób, które żyją chwilą. Są bardzo dynamiczne i nie potrafią usiedzieć w miejscu. Dzięki swojej spontaniczności i otwartości zawsze otacza ich wianuszek znajomych. To właśnie oni mogą przekonać Panią lub Pana Barana do tego, że warto byłoby pomyśleć o własnym mieszkaniu. Niestety osoby spod tego znaku mają problem z kończeniem tego, co zaczęły, więc chęć zakupu mieszkania może być dla nich tylko chwilowa.

Rada: Jeżeli chcesz kupić mieszkanie, a wiesz, że masz problem z planowaniem, skorzystaj z pomocy znajomego, który zakupił już mieszkanie lub z porad publikowanych przez portale związane z zakupem nieruchomości. Dobrym pomysłem dla Ciebie mogą być również check listy, dzięki którym wyznaczysz priorytety i zapanujesz nad tym, co jest do zrobienia.

Uważaj na: wszelkiego rodzaju promocje deweloperów, szczególnie jeśli w danej inwestycji zostało jedynie kilka mieszkań. Masz skłonności do kupowania rzeczy pod wpływem impulsu, a to nie sprawdzi się przy zakupie nieruchomości. Najlepiej zabierz zaufaną osobę na spotkanie z przedstawicielem dewelopera i przygotuj sobie wcześniej listę pytań, które warto byłoby mu zadać.

Znak Zodiaku Byk

Byk

Osoby spod znaku Byka cenią luksus i wygodę, dlatego lubią posiadać rzeczy potwierdzające ich status materialny, jak chociażby dom czy samochód. Dlatego to zazwyczaj one same podejmują decyzję o zakupie mieszkania i co najważniejsze doprowadzają swoje zamierzenia do końca. Niestety są przy tym bardzo uparte i ciężko nakłonić je do zmiany zdania. Wybrana przez nich nieruchomość musi być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna, chociaż odrobina nowinek technicznych typu smart home również zostanie doceniona!

Rada: bardzo ważną rzeczą są dla Ciebie pieniądze, warto zatem - jeśli już posiadasz własne mieszkanie - zainteresować się zakupem inwestycyjnym, który z pewnością zabezpieczy Cię finansowo i pozwoli dostatnio żyć.

Uważaj na: swoją skłonność do lenistwa! Zakup mieszkania to dość czasochłonny proces – jeśli nie czujesz się na siłach, by samemu przez niego przejść – skorzystaj z pomocy pośrednika!

Znak Zodiaku Bliźnięta

Bliźnięta

Osoby urodzone między 21 maja a 21 czerwca podobnie jak zodiakalne Barany uwielbiają być w centrum zainteresowania, a w dodatku uwielbiają plotkować! Ta cecha, choć z pozoru negatywna, ma również i swoje plusy. Ciekawskość Bliźniąt sprawia, że gdy chcą zakupić mieszkanie to wiedzą już o nim wszystko! Lokalizacja, metraż, cena – wszystko mają już sprawdzone! Szukasz najlepszych promocji u dewelopera – zapytaj zodiakalnego Bliźniaka, on na pewno będzie wiedział! Niestety ich zapał często bywa słomiany, więc jak już wszystkiego się dowiedzą, potrafią szybko odpuścić i … zająć się czymś innym.

Rada: zmienny styl życia zodiakalnych Bliźniąt może być nie lada wyzwaniem przy zakupie nieruchomości, szczególnie jeśli chcemy ją wziąć na kredyt. W Twoim przypadku warto zatem rozważyć opcję „co-livingu”, czyli mieszkania w wysokim standardzie z obsługą all inclucive, a w dodatku z częściami wspólnymi, gdzie ze swoimi sąsiadami będziesz mógł gotować, ćwiczyć jogę czy uprawiać ogródek. Wtedy istnieje szansa, że się nim nie znudzisz :) 

Uważaj na: swoją skłonność do bałaganiarstwa! Zakup mieszkania to poważna sprawa, a zgubienie ważnego dokumentu może cię kosztować nie tylko czas, ale i dodatkowe kwoty.

Znak Zodiaku Rak

Rak

Dom dla zodiakalnego Raka to azyl, w którym czuje się bezpiecznie, dlatego najlepiej czuje się w domowych pieleszach. Oprócz swojego mieszkania, przywiązuje się również do ludzi, więc jeśli zamierza kupić mieszkanie, to będzie go szukać np. blisko rodziny i przyjaciół lub tam gdzie spędził dzieciństwo. Uwielbia gotować, dlatego w swoim domu powinien mieć dużą kuchnię, gdzie będzie mógł przyrządzać posiłki dla swoich najbliższych.

Rada: Osoby urodzone między 22 czerwca a 22 lipca nie lubią wychodzić ze strefy swojego komfortu, dlatego zakup mieszkania może im się wydawać zbyt dużym przedsiewzięciem. Zatem chętnie skorzystają z pomocy kogoś, komu ufają – najlepiej członka rodziny.

Uważaj na: swoją tendencję do idealizowania! Przed wybraniem wymarzonego M sprawdź wszystko dokładnie, najlepiej z zaufaną osobą!

Znak Zodiaku Lew

Lew

Pewny siebie i ambitny – to typowy zodiakalny Lew! Osoby spod tego znaku uwielbiają grać pierwsze skrzypce. Bycie w centrum uwagi to nie wszystko, osoby spod tego znaku lubią być chwalone i podziwiane, dlatego jego królestwo, będzie musiało znajdować się w prestiżowej lokalizacji, najlepiej, gdyby była to inwestycja premium, na którą nie każdego ze znajomych Lwa byłoby stać. Lwy mają również dobry gust, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa wybiorą opcję urządzenia mieszkania pod klucz – najlepiej przez znanego architekta wnętrz

Rada: choć uważasz, że sam wszystko zrobisz najlepiej, nie odrzucaj pomocy pośrednika czy doradcy – mogą Ci pomóc w kwestiach, w których niekoniecznie masz wiedzę i doświadczenie.

Uważaj na: fałszywych pochlebców! Może zostać wykorzystany przez osobę sprzedającą Ci mieszkanie. Chyba, że chcesz sporo przepłacić lub nie zauważyć istotnego mankamentu danej nieruchomości? 

Znak Zodiaku Panna

Panna

Trudno szukać bardziej zorganizowanej osoby! Zodiakalne Panny są z natury skrupulatne i dobrze zorganizowane. Mają silne poczucie odpowiedzialności i obowiązku. Cenią sobie porządek, dlatego korzystanie z list to do to ich chleb powszedni. Zanim podejmą decyzję, przeanalizują ją bardzo dokładnie. Zatem w przypadku zakupu mieszka mogą dłużej zwlekać z decyzją niż osoby z innych znaków zodiaku. Jednak jeśli już ją podejmą, będą przy niej trwać i raczej nie zmienią zdania co do wybranej inwestycji, lokalizacji czy dewelopera.

Rada: Wybierając swoje wymarzone M nie skupiaj się na zbyt wielu szczegółach. Bycie zbyt wybrednym przy zakupie nieruchomości, może sprawić, że ktoś zwinie Ci ciekawą ofertę sprzed nosa! Najlepiej wyznacz sobie, na co możesz ewentualnie przymknąć oko, a na co na pewno się nie zgodzisz.

Uważaj na: swoją oszczędność! Pamiętaj, że przy zakupie mieszkania nie na wszystkim uda Ci się oszczędzić, a także że nie wszystko jest tego warte. Mieszkanie „z promocji może mieć jakieś duże wady, a na oszczędności na ekipie remontowej możesz stracić podwójnie.

Znak Zodiaku Waga

Waga

Harmonia – to drugie imię zodiakalnej Wagi. W życiu cenią najbardziej balans i ład. Ma to jednak swoje złe strony. Osoby urodzone między 23 września a 22 października stronią od konfliktów, a tym samym nie lubią podejmować decyzji, co może być przeszkodą w zakupie lub zmianie mieszkania. Jeżeli już się na to zdecydują, na pewno będą szukać miejsca „z duszą” – klimatycznej kamienicy lub mieszkania, w którym kiedyś mieszkał jakiś artysta z licznymi obrazami lub antykami, najlepiej z pobliską uroczą kawiarnią czy muzeum sztuki.

Rada: nie lekceważ swojej intuicji! Zodiakalne Wagi często mogą pochwalić się szóstym zmysłem! Warto wykorzystać ten „dar” przy zakupie własnego M – a nóż uda Ci się znaleźć prawdziwą perełkę?

Uważaj na: swój brak systematyczności! Zakup mieszkania to długotrwały proces, w którym wiele rzeczy działa na zasadzie powiązanych ze sobą naczyń. Jeśli zatem nie dopilnujesz czego na początku, może to opóźnić przyznanie Ci kredytu czy potem odbiór mieszkania. Nie rób sobie tego i staraj się zapisywać kolejne kroki, które masz do wykonania.

Znak Zodiaku Skorpion

Skorpion

Osoby urodzone między 23 października a 21 listopada to prawdziwi wojownicy! Zawsze wiedzą czego chcą, dlatego też osiągają zamierzone sobie cele. Na dodatek są cierpliwi i wytrzymali psychicznie. Zakup mieszkania ich nie przeraża, traktują go raczej jako kolejne wyzwanie. Konsekwentnie przeglądają oferty mieszkań, aż znajdą to idealne – naprawdę idealne, bo zodiakalnego Skorpiona trudno jest oszukać.

Rada: nie szukaj problemów na siłę! Jeżeli sprawdziłeś wszystko wielokrotnie, to widocznie inwestycja którą znalazłeś, jest naprawdę wyjątkowa i trzeba ją jak najszybciej zarezerwować! 😊

Uważaj na: swoją skłonność do ryzyka! Daj jej upust w sportach ekstremalnych czy sztukach walki. Natomiast przy zakupie mieszkania wykorzystaj swoje inne mocne cechy – wytrwałość. 

Znak Zodiaku Strzelec

Strzelec

Doświadczać i odkrywać – tak w skrócie można określić zodiakalnego Strzelca! Osoby spod tego znaku uwielbiają być w ciągłym ruchu. Są pomysłowe i często szukają dodatkowych wrażeń – zatem szukanie mieszkania może być dla nich ekscytujące — przynajmniej na początku. 😊 Z racji tego, że lubią podróżować – to przez długi czas opcja wynajmu mieszkania może im najbardziej odpowiadać. Jeżeli postanowią w końcu osiąść w jednym miejscu, to i tak lepiej, aby ich nowy dom znajdował się… w pobliżu lotniska.

Rada: choć uważasz się za szczęściarza, to podczas szukania mieszkania nie licz na drogę na skróty. Weź sprawy w swoje ręce i kreatywnie podejdź do tego wyzwania – przecież wiesz jak!

Uważaj na: swój brak cierpliwości i zapału! Jeżeli chcesz znaleźć mieszkanie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania, musisz dać sobie czas i pamiętać o tym, aby skończyć, co zaczęłaś/ zacząłeś.

Znak Zodiaku Koziorożec

Koziorożec

Osoby spod tego znaku to prawdziwi tytani pracy. Już od najmłodszych lat mają jasno wyznaczone cele i skrupulatnie je realizują. Nikogo nie dziwi zatem fakt, że są zdyscyplinowani i odpowiedzialni. Cenią wszelkiego rodzaju zasady i regulaminy, także przez proces poszukiwania mieszkania przejdą bez większych problemów. Zodiakalny Koziorożec to typ samotnika więc najlepiej będzie się czuł w domu na wsi, gdzie będzie mógł zajmować się swoim ogródkiem. Jeśli nie ma takiej możliwości, wybierze mieszkanie w bloku, ale koniecznie na parterze z ogródkiem lub chociaż dużym balkonem, na którym będzie hodował zioła w doniczce.

Rada: Chociaż może być to dla Ciebie trudne, postaraj się czasem wyjść poza swój schemat działania. Odwiedź stronę z ofertami, którą poleciła Ci koleżanka z pracy, zobacz inwestycję w dzielnicy, której niekoniecznie chciałbyś mieszkać – a nuż coś Cię pozytywnie zaskoczy?

Uważaj na: swoją impulsywność, szczególnie jeśli ktoś chce Ci pomóc! Choć często masz racje, to wysłuchanie czyjejś rady nic Cię nie kosztuje, a spojrzenie innej osoby na Twój problem, może być nader pomocne.

Znak Zodiaku Wodnik

Wodnik

Zodiakalne Wodniki to osoby o ponadprzeciętnej inteligencji, potrafiące jasno myśleć nawet w sytuacjach silnego stresu. Charakteryzuje ich ciągły głód wiedzy, dużo czytają, ale też majsterkują. Często są też fanami nowych technologii, dlatego nic powinien dziwić fakt, że będą chcieli zakupić mieszkanie w aplikacji. Najlepiej czują się w dużych metropoliach i skupiskach ludzkich, dlatego najchętniej wybierają mieszkania na jak najwyższym piętrze.

Rada: chociaż nie ufasz autorytetom, przy zakupie mieszkania warto zapoznać się z analizami ekspertów z branży nieruchomości. Kto wie być może ta wiedza pozwoli Ci oszczędzić kilka tysięcy złotych, bo wstrzymasz się z zakupem nieruchomości parę miesięcy?

Uważaj na: swoje nieradzenie sobie z rzeczywistością. Zapominanie o ważnych dokumentach czy umówionych spotkaniach w banku, w tym przypadku nie przejdzie. Choć nie lubisz narzucania Ci zasad, to przy zakupie mieszkania nie masz wyjścia – musisz robić to, co wymagają od Ciebie dane instytucje.

Znak Zodiaku Ryby

Ryby

Osoby urodzone między 19 lutego a 20 marca w swoich decyzjach kierują się bardziej sercem niż rozumem, dlatego często są gotowe do pomocy innym. Są otwarte na zmiany, ale też często zmieniają swoje zdanie. Ich emocjonalność ma odzwierciedlenie również w zamiłowaniu do sztuki, uwielbiają otaczać się antykami oraz obrazami. Dobrze będą zatem się czuły w miejscu z duszą, z daleka od miejskiej dżungli – dom jest bowiem dla nich oazą spokoju.

Rada: Twoją chaotyczność da się okiełznać. Mimo że nie lubisz planować, w tym przypadku zrób wyjątek i stwórz plan działania. Dzięki temu unikniesz tego, czego najbardziej nie lubisz – presji i niepotrzebnego napięcia.

Uważaj na: swoją podatność na wpływy innych! Przy tak trudnej decyzji jak zakup własnego M warto poradzić się innych, bardziej doświadczonych osób. Pamięta jednak, że w ostateczności mieszkanie będzie Twoim zobowiązaniem, więc musi przede wszystkim spełnić Twoje preferencje.

Agnieszka Studzińska
Agnieszka Studzińska

Ex dziennikarz, copywriter, a obecnie Senior PR Specialist w portalu RynekPierwotny.pl. Na co dzień stara się wypełniać internet dobrymi treściami, stawiając przede wszystkim na gruntowny research. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Fanka nowych technologii i social mediów.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: