Wiadomości mieszkaniowe

Agnieszka Janiszewska

Wiadomości - Łódź - Porady

12 sierpnia 2013

Oddaj swój głos!

Co nowego na łódzkim Polesiu?

Polesie to część Łodzi, gdzie znaleźć można zarówno tereny zalesione i nieco oddalone od zgiełku miasta, jak i wielkie skupiska bloków i wieżowców, a także przylegające do Śródmieścia kompleksy zabytkowych kamienic. Ponadto, krajobraz Polesia coraz bardziej uatrakcyjniają nowoczesne inwestycje deweloperskie. W ostatnim czasie pojawiło się kilka całkowicie nowych ciekawych propozycji. Które z nich szczególnie zasługuje na naszą uwagę?

Co nowego na łódzkim Polesiu?

W sercu miasta


Ulica Lipowa ulokowana jest bardzo blisko ścisłego centrum miasta, przy granicy Polesia ze Śródmieściem. W tym roku powstał tam 6-kondygnacyjny budynek mieszkalny firmy UNIBUD i Partnerzy - Lipowa 21.


Obiekt jest 6 piętrowy, ma dwie klatki schodowe oraz miejsca parkingowe na kondygnacjach „-1” i „0”. Znajduje się w nim 38 mieszkań o powierzchniach od ok. 47 do ok. 91 mkw., oraz jeden apartament na ostatnim piętrze o powierzchni prawie 111 mkw. Na parterze przewidziano dwa lokale użytkowe.


Osiedle posiada zielone patio, co korzystnie urozmaica śródmiejski krajobraz otoczenia budynku. Inwestycja wyróżnia się też jasną słoneczną elewacją i dogodną lokalizacją. Do ulicy Piotrkowskiej można dojść w kilkanaście minut pieszo. Równocześnie, sama ulica Lipowa jest spokojna i niezbyt ruchliwa. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz dwa licea ogólnokształcące.Kamienica jak nowa


Tuż obok Lipowej 21 powstaje inna inwestycja – Pogonowskiego 23, realizowana przez Kralka Investment Group. Deweloper we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków zajął się gruntowną rewitalizacją zabytkowej kamienicy i ponownym przystosowaniem jej na cele mieszkaniowe. Nieruchomość ma być ogrodzona na wzór nowych osiedli i wyposażona w miejsca parkingowe. Mieszkania oddawane są w standardzie deweloperskim. Tak samo jak osiedle na Lipowej, inwestycja Pogonowskiego 23 oferuje korzystną bliskość centrum miasta i placówek edukacyjnych.
Nowości z Pienistej


Nieco dalej od centrum, przy ulicy Pienistej, dynamicznie rozbudowuje się inwestycja firmy Atal. W ramach osiedla Nowe Polesie powstało najpierw 10 budynków z 346 mieszkaniami. Kontynuacją projektu jest Nowe Polesie II i Nowe Polesie III. Nowe Polesie II to kompleks czterech 5-kondygnacyjnych budynków, w których zaprojektowano 136 mieszkań o metrażach od 32 do 84 mkw. Każde z nich posiada taras lub balkon. Kolejnym etapem jest budowa osiedla Nowe Polesie III, w skład którego wejdą cztery 5-kondygnacyjne budynki. Dwa zaprojektowano naprzeciw siebie na planie litery „L”, dzięki czemu tworzą kameralną przestrzeń. Całość obejmie 149 lokali o powierzchniach od 35 do 101 mkw. Mieszkania mają balkony, tarasy lub własne ogródki. Parkować można na zewnątrz lub na parkingach podziemnych.


Atutem budynków kompleksu Nowe Polesie jest oryginalna architektura. Jasna elewacja z drewnianymi elementami oraz przeszklone klatki schodowe tworzą oryginalny efekt. Całości dopełniają elementy małej architektury, place zabaw, boiska oraz zieleń. Miejsce to z pewnością sprzyja rekreacji, a równocześnie ma dobre połączenie z centrum miasta.Ogród botaniczny za płotem


Ciekawą propozycją jest również osiedle Botanicum, które buduje obecnie firma Tree Development Group. Jest to kompleks mieszkaniowy usytuowany tuż przy łódzkim Ogrodzie Botanicznym, a równocześnie obok Parku na Zdrowiu oraz ZOO. Także spośród zalet tego osiedla, zdecydowanie na pierwszy plan wybija się lokalizacja wśród zieleni. Ta część Polesia szczególnie sprzyja rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi.


Botanicum tworzyć będą docelowo trzy budynki, znajdujące się na zamkniętym terenie z placami zabaw i miejscami parkingowymi. Dostępnych będzie 150 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych, o powierzchni od 25 do 63 mkw. Pierwszy budynek jest już gotowy, drugi jest obecnie realizowany (termin ukończenia to III kwartał 2014 roku), a trzeci oddany zostanie w 2016 roku.


Jak widać, Polesie oferuje nowe interesujące osiedla mieszkaniowe, zarówno dla amatorów zieleni i spokoju, jak i osób ceniących bliskość centrum. Dlatego każdy, poszukujący nowego M, może z powodzeniem rozważyć oferty właśnie z tej części Łodzi.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy