mazowieckie, pruszkowski, Piastów

Informacja na temat Piastowa

mazowieckie, pruszkowski, Piastów

Piastów to jedno z najmniejszych polskich miast, zajmujące obszar o powierzchni 5,8 km2. Miasto położone jest w powiecie pruszkowskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy. Korzystna lokalizacja przyczynia się do wysokiej liczby mieszkańców – ok. 24 tys. osób, jak też do intensywnego rozwoju architektury mieszkaniowej. W mieście dominuje zabudowa wielorodzinna, na którą składają się: dawne, robotnicze bloki oraz nowoczesne, wielokondygnacyjne budynki. Występują tu także domy jednorodzinne, a obiektem zabytkowym jest secesyjny Biały Pałac. Rozwija się przemysł chemiczny i mieści Instytut Przemysłu Gumowego Stomil, a także działają liczne małe przedsiębiorstwa. Największym kompleksem zieleni jest park przy ulicach: 11 Listopada i Dworcowej. Dzięki Alejom Jerozolimskim, Piastów jest doskonale połączony ze stolicą.

Informacja o lokalizacji

Miasto Piastów usytuowane jest w województwie mazowieckim, w odległości zaledwie 14 km od centrum Warszawy. Na obszarze o powierzchni 5,8 km2 mieszka ok. 24 tys. osób, toteż Piastów należy do najmniejszych i najgęściej zaludnionych miast w Polsce. Przeważającym typem zabudowy mieszkaniowej są bloki, zaś miejscami występują zbiorowiska domów jednorodzinnych. W mieście działa ok. 3 tys. niewielkich firm, a ważny ośrodek rozwijającego się przemysłu chemicznego to Instytut Przemysłu Gumowego Stomil.

Na bazę placówek przedszkolnych składają się w Piastowie: 3 prywatne żłobki, 5 przedszkoli publicznych i 7 – prywatnych. W mieście funkcjonują również 4 szkoły podstawowe, 3 gimnazja, 3 licea i technikum. Natomiast szkoły: Test oraz Personal Tutor zajmują się nauczaniem języków obcych.

Pacjenci z Piastowa mogą korzystać z nieodpłatnej opieki medycznej oferowanej przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Piastun wraz z działającymi w jego ramach 2 przychodniami. Usługi medyczne świadczą w mieście również takie placówki, jak: Ośrodek Readaptacyjno-Rehabilitacyjny, Laboratorium Analiz Lekarskich, 4 prywatne przychodnie stomatologiczne oraz 2 niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej.

Do obiektów sportowych na terenie Piastowa należą: kompleks kortów tenisowych, Stadion Piłkarski Klubu MKS Piast oraz 2 sale fitness.

W Piastowie znajduje się hipermarket Biedronka oraz wiele drobnych sklepów spożywczych i wielobranżowych. Miasto graniczy z dzielnicą Ursus, toteż mieszkańcy mogą w zaledwie 8 minut dojechać do Centrum Handlowego Factory Ursus lub do Centrum Handlowego Skorosze.

Instytucją zajmującą się animacją kultury na terenie Piastowa jest Miejski Ośrodek Kultury, który organizuje wystawy, koncerty oraz konkursy artystyczne. Przy ośrodku działa kino Baśń oraz 4 kluby osiedlowe. W mieście znajduje się również Biblioteka Publiczna wraz z 3 filiami, wśród których jest oddział dla dzieci.

Wiadomości na temat Piastowa

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

,

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

W podwarszawskich miejscowościach nowe projekty deweloperów przyciągają klientów atrakcyjnymi stawkami, wysokim standardem wykonania oraz bliskim sąsiedztwem zielonych terenów.

Dni Otwarte Tarasów Dionizosa

,

Dni Otwarte Tarasów Dionizosa

Barc zaprasza na Dni Otwarte na terenie inwestycji Tarasy Dionizosa zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce przy ul. Winorośli i Dionizosa. Gotowe oraz pokazowe mieszkania klienci będą mogli obejrzeć w weekend 24 i 25 października w godzinach 10.00 – 15.00.

„Rezydencja Warszawska” przekroczyła półmetek zaawansowania inwestycji – dni otwarte 18 i 19 lipca

,

„Rezydencja Warszawska” przekroczyła półmetek zaawansowania inwestycji – dni otwarte 18 i 19 lipca

Piastowska inwestycja „Rezydencja Warszawska” wkracza w kolejny etap budowy po osiągnięciu półmetka. Jakie atrakcje przygotował deweloper z tej okazji?

Deweloperzy mówią "stop" dyskryminacji dzielnic podwarszawskich w programie MdM

,

Deweloperzy mówią "stop" dyskryminacji dzielnic podwarszawskich w programie MdM

Niniejszy tekst nie jest oficjalnym stanowiskiem środowiska deweloperów w Polsce, jest natomiast jego zgodnym głosem wyrażanym publicznie podczas dyskusji ‒ także z przedstawicielami rządu ‒ na temat zbliżającej się nowelizacji „Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mi...

20 lat razem, czyli jubileusz BARC Warszawa S.A.

,

20 lat razem, czyli jubileusz BARC Warszawa S.A.

BARC Warszawa S.A. jeden z wiodących deweloperów na lokalnym runku nieruchomości, obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojej działalności. Spółka ma na swoim koncie ponad 2500 mieszkań i tysiące zadowolonych Klientów.