łódzkie, Łódź, Śródmieście

Informacja na temat Śródmieścia

Aktualnie w Śródmieściu dostępnych jest 446 ofert w 22 inwestycjach

łódzkie, Łódź, Śródmieście

Łódzkie Śródmieście to obszar w kształcie litery „L” ograniczony ulicami Północną, Piotrkowską i Kilińskiego. Najbardziej rozpoznawalną ulicą Śródmieścia, jak i całej Łodzi, jest ulica Piotrkowska. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Ze Śródmieścia można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, ale też w ciągu ok. godziny znaleźć się w Warszawie dzięki położonej tu stacji PKP Łódź Fabryczna. Centrum miasta składa się głównie z przedwojennej zabudowy, czyli kamienic, uzupełnionych wielomieszkaniową zabudową powojenną. Znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. To też doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwa szpitale miejskie. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi ,takimi jak Park Piłsudskiego czy Park Poniatowskiego. Nowe budownictwo sąsiaduje tu więc z licznymi miejscami do aktywnego wypoczynku jak i zabytkami.

Informacja o lokalizacji

Łódzkie Śródmieście to dzielnica o powierzchni ok.7 km. kw. zamieszkana przez ok. 73 tys. osób. Budownictwo to głównie przedwojenne kamienice i charakterystyczne osiedle wieżowców Manhattan. Dzielnica sąsiaduje z licznymi, dużymi parkami a w jej centralnym punkcie znaleźć można stację kolejową Łódź Fabryczna. Doskonała komunikacja umożliwia dojazd do każdej części miasta a zagłębie rozrywkowe przy ul. Piotrkowskiej sprawia, że nie trzeba daleko szukać klubów, pubów czy restauracji.

W pobliżu łódzkiego Śródmieścia można znaleźć 17 państwowych przedszkoli i punktów przedszkolnych a do tego 2 przedszkola prywatne, w tym jedno o profilu artystycznym. W Śródmieściu można znaleźć 7 podstawówek i 4 gimnazja. Znajduje się tu też 7 liceów, szkoła specjalna, technikum budowlane, technikum logistyczne i urządzeń sanitarnych a także 3 zasadnicze szkoły zawodowe. Edukację wyższą zapewnia położony w zachodniej części dzielnicy Uniwersytet Łódzki.

Na terenie Śródmieścia działają dwa szpitale – Szpital Miejski im. D. Rydygiera i Szpital Św. Rodziny. Znajdują się tu też 34 apteki (w tym apteka całodobowa przy ul. Limanowskiego 80) gabinety dermatologiczne, stomatologiczne, okulistyczne czy szkoła rodzenia.

W samym Śródmieściu znajdują się dwa niewielkie parki – Park im. H. Sienkiewicza i Park im. S. Moniuszki. Jednak dzielnicę okalają duże tereny zielone wprost idealne do jazdy na rowerze, biegania czy spacerów, takie jak Park im. Piłsudskiego, Park im. Poniatowskiego, Park Źródliska, Park Helenów, Park Staromiejski czy Park Baden-Pawella. Dodatkowo w Śródmieściu można znaleźć 10 siłowni i klubów fitness, oferujących m.in. jogę, taniec czy aerobik. W dzielnicy znajdują się też 4 baseny – dwa hotelowe, jeden przy Szkole Podstawowej nr 173 i pływalnia Uniwersytetu Łódzkiego.

Kilkadziesiąt metrów od północnej granicy Śródmieścia znajduje się Manufaktura, w której mieści się ok.260 sklepów, punktów usługowych i zakładów. Przy al. Piłsudskiego znajduje się też Galeria Łódzka, w której ulokowało się kolejnych kilkadziesiąt sklepów, restauracji i supermarket. Śródmieście, a szczególnie okolice ul. Piotrkowskiej to też kilka spożywczych i monopolowych sklepów 24-godzinnych.

Śródmieście obfituje w rozrywki. Przy ul. Piotrkowskiej znaleźć można kilkadziesiąt pubów, klubów, restauracji i kawiarni. Znajduje się tu też największe na świecie graffiti wpisane do Księgi Rekordów Guinessa. Na ul. Piotrkowskiej znajduje się też kino Charlie, kolejne kino znajdziemy w Manufakturze a na ul. Piłsudskiego 5 jest multipleks Silverscreen. Manufaktura i Galeria Łódzka oferują kręgle, teatr, galerie i centrum rozrywki. W Parku im. Sienkiewicza znajdziemy też Galerię Miejską i Muzeum Przyrodnicze. Na terenie dzielnicy znajduje się też kilka zabytkowych kościołów i unikalna cerkiew prawosławna im. Aleksandra Newskiego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Śródmieściu mogą wybierać z pośród 22 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 405 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Śródmieściu wahają się od 5 500 do 11 522 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Śródmieściu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Śródmieścia

Na przekór kryzysowi – jakie nowe inwestycje powstają w Łodzi?

,

Na przekór kryzysowi – jakie nowe inwestycje powstają w Łodzi?

Jak powszechnie wiadomo, rynek nieruchomości na razie daleki jest od rozkwitu, co dotyczy również Łodzi. Jednak mimo kryzysu, w mieście jest co najmniej kilkanaście nowych inwestycji – w budowie lub świeżo oddanych do użytku. Czy są na tyle atrakcyjne, że mają szansę si...