Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Browar Kleparz

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Zbożowa, oferowane bezpośrednio przez

Fracthon Zbożowa Sp. z o.o. Sp.k.

Kraków, Krowodrza, ul. Zbożowa 2

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 433 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Browar KleparzBrowar Kleparz

9 zdjęć

Browar Kleparz
Browar Kleparz
Browar Kleparz
Browar Kleparz

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • 6 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2021 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 97 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 252 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada (38)

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Browar Kleparz to nowa inwestycja w centrum Krakowa, w wyjątkowej lokalizacji – przy ulicy Zbożowej, tuż obok Nowego Kleparza, nieopodal malowniczej części Starego Miasta. Wizytówką inwestycji jest odrestaurowany, historyczny budynek Browaru Arcyksiążęcego rodziny Habsburgów. Kompleks, uzupełniony o dwa nowoczesne budynki, będzie się składał z 97 mieszkań i 18 lokali usługowych.

W sprzedaży znajdują się mieszkania o powierzchni od 39,88 m2 do 102,82 m2. Zróżnicowany metraż sprawi, że swoje potrzeby mieszkaniowe mogą spełnić zarówno rodziny z dziećmi, jak i inwestorzy poszukujący mieszkania pod wynajem.

Nowo powstałe budynki zostaną połączone podziemnym parkingiem, w którym będzie znajdować się 80 miejsc postojowych oraz 38 komórek lokatorskich. Historyczna część Browaru Kleparz wyposażona będzie w wyjątkową strefę relaksu dla mieszkańców, bawialnię dla dzieci, siłownię oraz salę kinową. Na terenie inwestycji powstaną także lokale usługowe o powierzchni od 31,74 m2 do 214,69 m2. Zróżnicowane wielkości lokali sprawdzą się zarówno pod działalność handlową, usługową, jak i biurową.

Inwestycja Browar Kleparz znajduje się w Krowodrzy, ul. Zbożowa 2 (1.7 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez Fracthon Zbożowa Sp. z o.o. Sp.k.

Inwestycja Browar Kleparz została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 97 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Browar Kleparz nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Fracthon Zbożowa Sp. z o.o. Sp.k. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajduje się 38 komórek lokatorskich.

Lokalizacja inwestycji

Piąta dzielnica Krakowa, czyli Krowodrza to jedna z mniejszych, ale bogatszych części miasta. Zajmuje powierzchnię 561,90 ha i liczy sobie 31 870 mieszkańców. Początkowo Krowodrzę stanowiły folwarki i łąki. Przez wiele lat była to część krakowskich przedmieść. Dziś zabudowa tej dzielnicy jest bardzo zróżnicowana, a uwagę przykuwają kamienice pochodzące jeszcze z okresu międzywojennego i kontrastujące z nimi bloki powstałe w II połowie XXw. Nie brakuje jednak nowych budynków, w tym willi i wznoszonych w ostatnich latach apartamentowców. Takie zestawienie stylistyczne powoduje, że Krowodrzę wyróżnia niepowtarzalny klimat, w którym nowoczesność w wyjątkowy sposób łączy się z historią. Bez problemu można tu znaleźć także tereny zielone, a największym takim miejscem jest Park Jordana, leżący w południowej części dzielnicy. Dzielnica V to ważny krakowski ośrodek akademicki i kulturalny. Na jej terenie mieszczą się wydziały 6 szkół wyższych, działa tu kino, 2 teatry, a także domy oraz centra kultury. To tutaj swój stadion ma Wisła Kraków. Krowodrza jest bardzo dobrze połączona z resztą miasta, dzięki komunikacji miejskiej oraz nieodległej drodze krajowej nr 7. Na północy dzielnicy znajduje się też towarowa stacja kolejowa.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Browar Kleparz?

Z uwagi na swoje duże znaczenie dla życia społecznego i akademickiego, dzielnica V jest świetnie skomunikowana z resztą Krakowa. Kursują tu autobusy miejskie i tramwaje. Ok. 1 km od północnej granicy biegnie droga krajowa nr 7. Na Krowodrzy mieści się też towarowa stacja kolejowa Kraków Łobzów.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Browar Kleparz mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1338 metrów od inwestycji Browar Kleparz znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kraków Łobzów.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Browar Kleparz znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Browar Kleparz znajdują się 43 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Przedszkole Publiczne Wesołe Smoki w odległości 435 m, Szkoła Podstawowa Przystanek Szkoła w odległości 512 m, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Instytut Stomatologii w odległości 645 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Browar Kleparz jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: CardioMedicum w odległości 42 m, 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie w odległości 42 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 62 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Browar Kleparz składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 355 m znajduje się Żabka, w odległości 407 m znajduje się Biedronka, w odległości 427 m znajduje się Krak-fruit.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Browar Kleparz w odległości 253 m znajduje się BeFit24GYM, w odległości 487 m znajduje się Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej, w odległości 494 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu.

Data publikacji: 02.03.2020
Data aktualizacji: 02.01.2024

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023