Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Wrocław

Wrocław, dolnośląskie
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Znaleźliśmy 53 deweloperów we Wrocławiu

Aktualnie nasi deweloperzy we Wrocławiu realizują 144 inwestycje

Deweloper we Wrocławiu poszukiwany

Poszukiwany deweloper we Wrocławiu to taki, który buduje dobrze, w miarę szybko, porządnie, terminowo, odpowiada na pytania i potrzeby klientów, jest uczciwy… Takich cech można by wymienić jeszcze wiele. Niestety spotkanie idealnego dewelopera we Wrocławiu jest dość trudne, zwłaszcza w okresie boomu deweloperskiego. Wiele firm boryka się z opóźnieniami spowodowanymi m.in. problemami z tanią siłą roboczą. Do tego niektórzy z nich otrzymują bardzo wiele zapytań od nabywców i nie zawsze sobie z tym radzą - część klientów zostaje bez odpowiedzi. Niejeden deweloper z Wrocławia próbuje wykorzystać dobrą koniunkturę na rynku i np. umieszcza klauzule niedozwolone w umowach, co często skutkuje zerwaniem tychże lub nawet sprawami sądowymi.

Nabywcy mieszkań narzekają nie tylko na utrudniony czy brak kontaktu z firmą deweloperską, ale również jakość materiałów użytych do budowy domu, konieczność poprawek deweloperskich, a nawet inny wygląd osiedla niż na prospekcie. Kiedyś dochodziło również do konfliktów na tle metrażu mieszkania - rzeczywiście okazywał się on mniejszy niż deklarowany przez dewelopera. We Wrocławiu problemy z firmami deweloperskimi są powszechnie. Jak ich uniknąć? Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego?

Sprawdź również: https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/wroclaw/

Deweloperzy we Wrocławiu się nie nudzą

Ilość osób chętnych na zakup mieszkania od dewelopera we Wrocławiu jest zdecydowanie większa niż podaż. Zwłaszcza widać to w momencie wystawienia oferty sprzedaży M ulokowanego blisko centrum, w nowym budownictwie i z parkingiem podziemnym, w dodatku w atrakcyjnej cenie. Takie propozycje znikają niemal natychmiast z rynku. Niemniej większa ilość osób chętnych na zakup jednego lokalu powoduje, że deweloperzy we Wrocławiu mają mnóstwo pracy. To z kolei odbija się także na nabywcach - niektórzy z nich w ogóle nie zostaną obsłużeni przez biura sprzedaży, które nieraz nie mają czasu, by usunąć z portali ogłoszeniowych sprzedane już oferty. Jak sobie z tym poradzić? Na pewno warto pospieszyć się z podjęciem decyzji, a także próbować skontaktować się z deweloperem we Wrocławiu kilka razy. Często najważniejsi okazują się nabywcy, którzy są w pełni przygotowani do zawarcia transakcji, tzn. posiadają już wszystkie dokumenty potrzebne do wzięcia kredytu czy gotówkę, są również bardziej stanowczy w podejmowaniu decyzji zakupowych. Zazwyczaj funkcjonuje tu zasada “kto pierwszy, ten lepszy”, a więc przesadna zwłoka w podjęciu decyzji nie działa na korzyść nabywcy.

Nabywca jednak może spróbować negocjować z deweloperami. We Wrocławiu opłaca się obniżyć cenę nawet o kilka procent, ponieważ koszty zakupu nieruchomości są coraz wyższe. Można również zaproponować deweloperowi nabycie mieszkania, jeśli w jego cenie znajdzie się miejsce parkingowe czy komórka lokatorska. Dzięki temu kupujący może oszczędzić, często musi jednak zdecydować się niemal natychmiast na zakup.

Poszukiwania dewelopera we Wrocławiu

Przede wszystkim trzeba wybrać lokalizację, w której nabywca chce kupić nieruchomość. Następnie można sprawdzić, jakie firmy budują w tym miejscu i rozpocząć poszukiwania informacji na ich temat. Należy zacząć je w internecie, można również podpytać znajomych, którzy np. niedawno kupili mieszkanie na rynku pierwotnym. Poszukiwań nie warto ograniczać tylko do najbardziej znanych deweloperów. We Wrocławiu z powodzeniem buduje również wiele mniejszych przedsiębiorstw, których jakość budownictwa nie odbiega znacząco od tej, jaką proponują duże firmy. Często natomiast niewielcy deweloperzy oferują dodatkowe usługi czy promocje, kontakt z nimi również jest lepszy, ponieważ ze względu na brak odpowiedniej renomy muszą starać się bardziej. Istnieje wiele zalet i wad związanych z wyborem znanych deweloperów we Wrocławiu oraz tych mniej sławnych. Wiele zależy zatem od indywidualnych doświadczeń. Z pewnością natomiast warto unikać takich firm, które:

  • stosują niezgodne z prawem zapisy w umowach,
  • są nieterminowe,
  • nie chcą przedstawić danych finansowych dotyczących firmy,
  • żądają zapłaty za całość z góry lub wpłaty połowy kosztów mieszkania na początku,
  • oferują słabą jakość budownictwa,
  • zatajają informacje, np. o planowanej budowie autostrady w pobliżu, choć w planach gminy wyraźnie widać takie plany,
  • wiele obiecują, natomiast w rzeczywistości okazuje się, że nic nie robią.

Jak zweryfikować uczciwość dewelopera? We Wrocławiu znajduje się wiele firm, z których pomocy nabywca może skorzystać. Są to przede wszystkim notariusze i prawnicy zajmujący się weryfikacją umów deweloperskich. Oprócz tego można znaleźć opinie i informacje na temat danego dewelopera w internecie. Jeśli niedostępne są podstawowe dane lub widać, że firma została założona niedawno, dodatkowo nie chce przedstawić istotnych informacji finansowych (np. czy nie ma zadłużenia), lepiej nie ryzykować z nią transakcji. Rzetelni deweloperzy z Wrocławia zapisani są także zazwyczaj do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze byłoby, gdyby mieli Certyfikat Dewelopera wydawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Dlaczego? Instytucje te (PZDF oraz PZPB) weryfikują firmy, które chcą do nich przystąpić bądź otrzymać certyfikat. Dodatkowo pilnują, aby deweloperzy z Wrocławia, Krakowa, Warszawy i innych miast stosowali dobre praktyki w relacjach z partnerami i klientami.

Poszukiwania warto następnie rozszerzyć o znalezienie poprzednich i obecnych projektów. Gdzie deweloper jeszcze buduje? Czy skupił się na 1 inwestycji, czy na raz tworzy ich wiele? Jakie dotychczas wybudował osiedla? Portfolio jest dość istotne, bo pokazuje nie tylko doświadczenie, ale także styl budowania. Można udać się na jedno z osiedli i zobaczyć, jak wygląda w rzeczywistości.

Wybór dewelopera we Wrocławiu jest oczywiście ograniczony lokalizacją, ceną oraz ofertą. Może się okazać, że najbardziej polecana firma nie oferuje takiego metrażu, jakiego nabywca szuka, lub jest zdecydowanie za droga. Można oczywiście negocjować cenę, jeśli jej obniżka będzie w gruncie rzeczy niewielka. Niemalże nikt nie obniży kosztów zakupu mieszkania o 50 tys. zł czy więcej. Dlatego drogą eliminacji wybiera się odpowiednią firmę.

Kiedy żaden deweloper nie odpowiada nabywcy…

Warto wybrać inną część miasta - może w dzielnicy obok czeka na nabywcę jego wymarzone M? Drugą opcją jest poczekać. Może w przyszłości pojawią się lepsze oferty? Niestety trzeba wziąć pod uwagę, że z czasem lokale drożeją, co oznacza, że za kilka lat wymarzone M będzie kosztować więcej niż obecnie. Dlatego nie warto zwlekać z zakupem mieszkania od dewelopera. Wrocław dość szybko się rozrasta i pojawia się tu coraz więcej lokali na obrzeżach, natomiast te bliżej centrum szybko drożeją. Czasem trzeba więc pójść na kompromis - dopłacić, zdecydować się na inny metraż lub wybrać inną lokalizację. Niemniej deweloperzy we Wrocławiu oferują wiele inwestycji do wyboru, nabywcy nie powinni zatem mieć problemów z wyborem odpowiedniego M.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023