Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Gdańsk

Gdańsk, pomorskie
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Znaleźliśmy 39 deweloperów w Gdańsku

Aktualnie nasi deweloperzy w Gdańsku realizują 121 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dewelopera w Gdańsku?

Mieszkania w Gdańsku nie są tanie i szybko drożeją. Popyt na nie jest wciąż bardzo duży, co przekłada się na zwiększoną ilość nowych inwestycji. Mimo to jednak wciąż niektórzy mają problem z wyborem swojego M. Z jednej strony ilość ofert od deweloperów w Gdańsku przytłacza, z drugiej - trudno znaleźć taką nieruchomość, która byłaby idealnie skrojona pod danego kupca. Zawodzi często jakość wykonania, kontakt z deweloperem, nawet lokalizacja. A cena jest wysoka. Jak zatem pomóc sobie znaleźć to wymarzone M? Jakie cechy powinien przejawiać deweloper w Gdańsku, aby można było mu zaufać?

Wiele osób szukających pierwszej nieruchomości skupia się zazwyczaj na dwóch rzeczach: cenie i lokalizacji. To bardzo istotne czynniki, jednak warto zwrócić również uwagę na inne aspekty. Często inwestycja, która wizualnie z zewnątrz robi dobre wrażenie, okazuje się bardzo nieprzemyślana i budowana na prędce kosztem dobrze wykonanej pracy. Osoby, które chcą kupić mieszkanie jak najszybciej, powinny zastanowić się dwa razy, zanim kupią M, które dopiero zaczęto budować, a data oddania do użytku przewidywana jest za dwa miesiące. Dlaczego? O tym poniżej!

Jak pomóc sobie znaleźć wymarzone M?

Nie istnieje jeden idealny deweloper w Gdańsku. Firm tworzących nieruchomości jest bardzo dużo. Można je podzielić na budujące tylko w Trójmieście i ogólnopolskie. Ich oferty również są bardzo zróżnicowane. Jedne budują bardziej nowatorskie inwestycje, inne stawiają na klasykę. Dlatego bardzo trudno wybrać odpowiednie mieszkanie. Jak sobie pomóc? Warto sprawdzić nie tylko daną nieruchomość, ale również samego dewelopera w Gdańsku. Lista takich firm dostępna jest choćby na naszym portalu - jej długość może zaskoczyć. Stolica Pomorza to bardzo atrakcyjna lokalizacja, nic więc dziwnego, że inwestorów jest tu dużo. W wybraniu odpowiedniego M może pomóc sprawdzenie opinii o danym deweloperze - widnieją w internecie na forach czy w social mediach.

Dodatkowo niektóre z firm deweloperskich czasem stają się przedmiotem artykułów pisanych przez dziennikarzy i osoby zaangażowane społecznie. Jeśli zatem nabywca natknie się na relację związaną z problemem dotyczącym konkretnego dewelopera w Gdańsku, może zastanowić się, czy dany problem nie dotyczy wszystkich inwestycji tegoż. Najczęściej do takich kłopotów należy brak spełnionych obietnic o wybudowaniu dobrego wyjazdu i dojazdu do osiedla czy brak reakcji ze strony firmy deweloperskiej na skargi mieszkańców dotyczące wad konstrukcyjnych budynków.

Nieraz na forach można przeczytać o utrudnionym kontakcie z deweloperami. W Gdańsku chętnych jest więcej niż mieszkań, dlatego niektóre firmy nie przejmują się nabywcami - nie ten, to następny. Dodatkowo dochodzi również problem braku podstawowych informacji o inwestycji. W Gdańsku niektóre osiedla mają kłopot z podmokłymi terenami, na których po kilku latach mogą pojawić się problemy z osuwaniem się gruntu czy zalewaniem parkingów podziemnych. Warto o tym pomyśleć i samodzielnie sprawdzić przed zakupem nieruchomości w takim rejonie, ponieważ deweloper może unikać problematycznej tematyki podczas transakcji sprzedaży-kupna. Innym znowu kłopotem jest nieprzekazywanie wszystkich informacji, np. o lokalizacji. Kupujący nie zawsze dobrze orientuje się w mapie Gdańska. Co za tym idzie, może nie zdawać sobie sprawy z niewielkiej odległości inwestycji np. od wysypiska śmieci. Samodzielne poszukiwanie informacji o deweloperach w Gdańsku powinno stać się nawykiem, jeśli chce się kupić własne M. Im więcej danych uda się uzbierać kupującemu, tym mniejsze prawdopodobieństwo zakupu kłopotliwego mieszkania.

Któremu deweloperowi z Gdańska zaufać?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Często wybór dewelopera z Gdańska opiera się na intuicji kupującego lub przesłankach, opiniach od znajomych. Duża ilość pieniędzy, jakie nabywca musi zapłacić za nieruchomość często powoduje, że staje się on nieufny wobec firm deweloperskich. W niektórych przypadkach słusznie. Jednak zbytni brak zaufania może skutkować ogromnymi problemami przy wyborze dewelopera z Gdańska. Jak można sprawdzić, której firmie warto zaufać? Tu również dużą rolę odgrywa jak największa ilość informacji o deweloperze. Opinie osób trzecich to jedno. Równie istotne, a nawet bardziej, są informacje finansowo-prawne.

Jak deweloper finansuje swoją inwestycję? Czy bierze kredyt od banku, czy z własnych środków? A może żąda wpłat początkowych od nabywców? Obecnie ta trzecia opcja jest najbardziej ryzykowna i najczęściej wykorzystywana przez oszustów. Wiele osób “łapie się” na takie oszustwo, wpłacając od razu np. połowę ceny mieszkania. A następnie deweloper z Gdańska znika, zostawiając nabywców z niczym. Dlatego bezpieczniej jest, jeśli firma deweloperska buduje za własne pieniądze lub bierze kredyt w banku. Zwłaszcza ta ostatnia opcja wydaje się najbezpieczniejsza - bank dokładnie sprawdza każdego kredytobiorcę, także takie aspekty, jak ryzyko upadku firmy w trakcie kredytowania. Istnieje również opcja założenia przez kupującego rachunku powierniczego w banku, z którego instytucja wypłaca deweloperowi pieniądze dopiero po wykonaniu danego etapu. Równie popularny jest system 10/90 - kupujący wpłaca 10% wartości M przy podpisywaniu umowy rezerwacyjnej, a resztę dopiero przy odbiorze kluczy.

Deweloperzy z Gdańska, którzy mają czystą “kartotekę” prawno-finansową, a w dodatku budują rzetelnie, w dobrej lokalizacji i atrakcyjnej cenie, to rzadkość. Jeśli jeszcze bardzo dbają o kontakt z nabywcą, zbliżają się do ideału. Dodatkowo ich inwestycje są bardzo rozchwytywane - po tym również można sprawdzić, czy warto zaufać danej firmie. Jeśli mimo atrakcyjnego miejsca i ceny lokale się nie sprzedają od kilku lat, wtedy można nabrać podejrzeń co do jakości budownictwa.

Wszystkie cechy, którymi powinien charakteryzować się deweloper z Gdańska godny zaufania, zostały wymienione wyżej. Niemniej pozostają jeszcze inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania, a które również wpływają na zaufanie do firmy deweloperskiej.

Kupić dziurę w ziemi od dewelopera w Gdańsku…

Obecnie coraz trudniej jest znaleźć gotowe mieszkania na rynku wtórnym. Deweloperzy w Gdańsku zazwyczaj wyprzedają inwestycję jeszcze przed rozpoczęciem jej budowy. Przekłada się to na sytuację, w której nabywca albo musi poczekać, albo zdecydować się na M z rynku wtórnego, co często również wiąże się z remontami itd. Jednak dziura w ziemi dla wielu osób jest ryzykownym zakupem. Dlaczego? Chociażby z poniższych powodów:

  • nie widzą, co kupują, czy realizacja nie będzie się znacząco różnić od projektu
  • przesunięcie terminu oddania
  • problemy z konstrukcją budynku i konieczność czekania na poprawki dewelopera z Gdańska. Lista najczęstszych poprawek obejmuje np. wyrównanie ścian i podłóg oraz poprawne wstawienie okien
  • upadłość deweloperów
  • oszustwo

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości wymusza jednak na kupujących nabycie właśnie dziury w ziemi. To powoduje, że są oni bardziej ostrożni w wybieraniu własnego M. Z tym wyborem często też muszą się spieszyć, bo na jedno M w dobrej lokalizacji przypada wielu chętnych. Warto jednak wiedzieć, że kupujących chroni ustawa deweloperska. Koniecznie trzeba się z nią zapoznać przed zakupem M. Znajdują się w niej m.in. zapisy informujące o tym, kiedy można bezkosztowo zerwać umowę z deweloperem.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023