Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Gdynia

Gdynia, pomorskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 14 deweloperów w Gdyni

Aktualnie nasi deweloperzy w Gdyni realizują 18 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Gdzie kupić mieszkanie od dewelopera w Gdyni?

Gdynia to miasto bardzo szybko rozwijające się, z czym związana jest chociażby coraz większa ilość inwestycji nieruchomościowych w tym mieście. Niemal każdy większy deweloper w Gdyni coś buduje - a to osiedle, a to biurowce czy lokale usługowe. Dzięki temu zmienia się krajobraz miejscowości - powoli na tle PRL-owskich bloków pojawiają się nowoczesne budynki, rewitalizowane są również kamienice, a wreszcie - powstają całe duże osiedla, których wygląd daleko odbiega od architektury schyłkowych lat 70-tych. Dodatkowo, wielu deweloperów w Gdyni oferuje dodatkowe rozwiązania, uprzyjemniające życie mieszkańcom. Należą do nich m.in. parkingi podziemne. Co warto wiedzieć, szukając własnego M w jednej z licznych inwestycji deweloperskich w Gdyni?

 

Gdzie szukać mieszkania od dewelopera w Gdyni?

Niemal w każdej części miejscowości powstają osiedla mieszkaniowe. Deweloperzy w Gdyni budują najczęściej wzdłuż linii brzegowej - w Kamiennej Górze oraz na Redłowie, choć można zauważyć, że coraz więcej inwestycji pojawia się również w Małym Kacku czy w centrum. Każda część miasta posiada swoje wady i zalety.

Nowe inwestycje często powstają w miejscach już zabudowanych, w których dotychczas dominowały kamienice lub blokowiska. Widać to zwłaszcza na Redłowie. Ta dzielnica kojarzona jest z wieloma wadami konstrukcyjnymi budynków. Problemy z miejscami parkingowymi, krzywe ściany i wadliwe konstrukcje rur - między innymi takich wad nie zobaczy się już w powstających na tym osiedlu nowych mieszkaniach od dewelopera. W Gdyni można wymienić wiele takich przykładów. Blokowiska w Wielkim Kacku czy na Grabówku niewątpliwie są atrakcyjne ze względu na cenę mieszkań, jednak mieszkanie w nich nie jest już tak przyjemne. Często wiele osób woli kupić nieruchomość na zupełnie nowym osiedlu. Takowe powstają m.in. w Chylonii czy Wiczlinie. Dzięki temu osoby szukające lokali bezpośrednio od dewelopera, w Gdyni mają spory wybór. Warto nadmienić, że wraz z nowym budownictwem, przybywa również infrastruktury miejskiej - dróg, szkół czy przychodni i sklepów.

Gdzie zatem warto szukać mieszkania od dewelopera w Gdyni? Warto wziąć pod uwagę takie miejsca, z których dojazd do pracy czy placówki edukacyjnej nie sprawi zbyt wielu problemów. Z drugiej strony istotne jest bezpieczeństwo, a także wygląd okolicy. Osoby szukające przestrzeni i dużej ilości zieleni powinny zainteresować się inwestycjami deweloperskimi na gdyńskim Wiczlinie. Z kolei te, które chcą mieć blisko co centrum, mają do wyboru Redłowo, Kamienną Górę czy Śródmieście. Deweloperzy w Gdyni na ten moment nie budują jeszcze żadnej inwestycji koło Rezerwatu Cisowa, ale można się spodziewać, że niedługo i tam powstaną osiedla, jako że teren ten staje się coraz atrakcyjniejszy. Na ten moment można postawić tam dom. A skoro mowa o domach, tego typu nieruchomości od deweloperów w Gdyni nie spotka się praktycznie w ogóle. Na ten moment nie budują oni w mieście żadnego osiedla domów.

 

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera w Gdyni?

Choćby z powodu ich nowoczesnego podejścia do budowy nowych osiedli. Niektórzy z nich zapewniają nawet zaawansowane systemy do sterowania wieloma funkcjami w domu. Mowa o tzw. smart home - połączeniu inteligentnej elektroniki z mieszkaniem, dzięki czemu podnosi się poziom życia. Systemy te wpływają również na zwiększenie oszczędności za prąd czy wodę i ogrzewanie. Innymi przykładami coraz nowocześniejszego podejścia deweloperów z Gdyni jest dostosowanie inwestycji pod elektromobilność (np. ustawienie miejsca na stacje ładujące samochody elektryczne) czy rozwiązania proekologiczne. Idą oni śladami inwestycji powstałych już w Warszawie. Niemniej w Gdyni są one zdecydowanie tańsze.

Oprócz powyższych rozwiązań luksusowych, w inwestycjach deweloperskich w Gdyni można znaleźć dobrze już znane rozwiązania. Należą do nich podziemne parkingi, place zabaw, wózkarnie, rowerownie, szerokie balkony i dziedzińce. Do tego deweloperzy oferują również założenie wspólnoty mieszkańców i wybór odpowiedniej firmy administracyjnej, która zadba o takie aspekty, jak czystość klatek schodowych czy konserwacja budynku i pielęgnacja roślin w częściach wspólnych.

Warto jednak wiedzieć, że blisko centrum powstaje wiele inwestycji, które łączą w sobie kilka elementów: biurowy, mieszkalny i usługowy. Tego typu kompleksy z pewnością opłacają się deweloperom. W Gdyni powstaje coraz więcej takich obiektów - przenosi się tu sporo biur, które potrzebują nowoczesnej przestrzeni. Dlatego właśnie takie kompleksowe budynki cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza ze strony inwestorów poszukujących nieruchomości pod wynajem, biur czy lokali usługowych. Jeśli nabywca zamierza zakupić mieszkanie np. pod turystów, to rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Choćby ze względu na to, że lokale umieszczone w takich kompleksach mają niewielkie metraże, a więc są stosunkowo tanie i cieszą się dużym popytem wśród najemców.

 

Gdynia - miasto deweloperów?

Ze względu na dużą ilość terenów zdatnych pod budowę osiedli mieszkaniowych czy biurowców, miejscowość ta cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów. W Gdyni pojawia się również coraz większy popyt na nieruchomości, hale usługowe i biurowce. Z jednej strony zatem firmy deweloperskie nie muszą obawiać się problemów ze sprzedażą, z drugiej jednak nabywcy muszą liczyć się ze stałym wzrostem cen nieruchomości oraz zabudowywaniem terenów, w tym zielonych. Sytuacja związana z tym ostatnim aspektem pojawia się regularnie w związku z chęcią ochrony dóbr naturalnych przez dotychczasowych mieszkańców. Deweloperzy wykupują coraz więcej terenów, na których zapewne w przyszłości powstanie wiele budynków. To z kolei nie wszystkim się podoba, jako że Gdynia nadal związana jest z przemysłem morskim, dodatkowo mieści się tu wiele starych kamienic, więc problem smogu nie jest jej obcy. Zachowanie istniejącej zieleni często widać też w wymaganiach stawianych deweloperom w Gdyni przez przyszłych mieszkańców nowych osiedli. Aspekt proekologiczny powoduje, że firmy deweloperskie muszą tworzyć projekty inwestycji, uwzględniając dużą ilość obszarów zielonych.

Mimo że klient staje się coraz bardziej wymagający, to jednak deweloperów stale przybywa. Wiele inwestycji deweloperskich w Gdyni wyprzedaje się bardzo szybko, często zaraz po ogłoszeniu, że inwestycja jest już w sprzedaży. Dlatego nabywcy nie powinni zwlekać z zakupem mieszkania do ostatniej chwili. Zwłaszcza mowa tu o lokalizacjach takich, jak centrum czy Redłowo. Mimo że ceny nieruchomości w tych miejscach są znacznie wyższe niż np. w Wielkim Kacku, to jednak prestiż miejsca i świetna lokalizacja sprawiają, że jest na nie wielu chętnych. Dodatkowymi atutami są np. bliskość plaży czy rozbudowanej infrastruktury miejskiej w postaci sklepów, ale też kultury (teatry, kina, muzea), klubów i pubów. To też łatwiejszy dojazd komunikacją miejską czy samochodem. I choć deweloperzy w Gdyni rozwiązują problem z parkowaniem na osiedlach poprzez budowę parkingów podziemnych, warto pamiętać, że z zaparkowaniem w centrum czy nad samą plażą może być problem. Dlatego tak istotne jest wybranie mieszkania w takim miejscu, w którym sprawnie funkcjonuje komunikacja miejska.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023