Zmień lokalizację

Sopot

Sopot, pomorskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 4 deweloperów w Sopocie

Aktualnie nasi deweloperzy w Sopocie realizują 5 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Rynek deweloperski w Sopocie

W Sopocie mieszka się najlepiej. Tak wynika z rankingu jakości życia w polskich miastach, opublikowanego w 2018 roku przez tygodnik "Polityka". W raporcie wzięto pod uwagę dziesięć obszarów, wpływających na komfort mieszkańców: bezpieczeństwo, czas wolny, edukację, komunikację, mieszkania, pracę, samorząd, społeczność, środowisko i zdrowie. Sopot okazał się niekwestionowanym liderem rankingu, choć oczywiście nie we wszystkich kategoriach. Co sprawia, że w Sopocie żyje się dobrze? Uzdrowiskowy mikroklimat, bliskość morza, bogata oferta kulturalna, eklektyczna architektura - to nie jedyne atuty miasta. W ostatnim czasie zainwestowano dużą część funduszy w przedsięwzięcia wizerunkowe - zbudowano m.in. przystań jachtową, Dom Zdrojowy i halę Ergo Arena. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Sopot tętni życiem przez cały rok, choć zdecydowanie najwięcej turystów przyjeżdża w sezonie wakacyjnym. To w głównej mierze, w odpowiedzi na ich potrzeby, powstają nowe inwestycje. Deweloperzy w Sopocie mają duże pole do popisu.

 

Ile kosztuje mieszkanie w Sopocie?

Rynek nieruchomości w Sopocie znacznie wyróżnia się na tle innych miast. Zarówno lokale z rynku pierwotnego, jak i wtórnego są tu najdroższe w całej Polsce. Średnia cena mieszkania od dewelopera wynosi ponad 13 000 zł za metr kwadratowy i jest zależna m.in. od lokalizacji, powierzchni i standardu wykończenia. Lokale usytuowane bliżej morza, cieszą się największym zainteresowaniem, ich wartość rynkowa również jest większa. W centralnej dzielnicy miasta – Dolnym Sopocie – za 50 metrowe mieszkanie trzeba zapłacić średnio powyżej miliona złotych. To cena wyższa niż warszawskie czy krakowskie nieruchomości o podobnej powierzchni. Należy jednak wziąć pod uwagę charakterystykę pomorskiego rynku. Stanowi on dużą szansę dla dewelopera w Sopocie - to on współtworzy obraz kurortu. Sopot słynie zwłaszcza z apartamentów premium, przeznaczonych pod wynajem. Biorąc pod uwagę m.in. atrakcyjną lokalizację, użycie najwyższej jakości materiałów budowlanych, szereg udogodnień dla nabywców i wysoki standard wykończenia, ich ceny - wbrew pozorom - nie są tak wysokie, a zysk szybko się zwraca. 

 

Co budują deweloperzy w Sopocie?

Inwestycje deweloperskie w Sopocie powstają jako odpowiedź na boom inwestycyjny, który świeci triumfy w całej Polsce. Pomorski rynek nieruchomości, oprócz wysokich cen, charakteryzuje się jednak małą intensywnością realizowanych inwestycji. Sopot jest najmniejszym miastem na prawach powiatu, co się z tym bezpośrednio wiąże, rozporządza ograniczoną ilością terenów przeznaczonych pod zabudowę. Niewielki wolumen dostępnych gruntów sprawia, że większość inwestycji powstaje na miejscu starych, uprzednio wyburzanych obiektów. Zwiększają się tym samym koszty budowy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w Sopocie najczęściej buduje się luksusowe apartamenty o wysokim standardzie wykończenia. Firmy deweloperskie stawiają przede wszystkim na bardzo zamożnych klientów, kupujących nadmorskie lokale do własnego użytku lub inwestujących w wynajem. Według statystyk, w 2016 roku blisko 81% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 12% na mieszkania komunalne, a jedynie 7% dla celów indywidualnych.

 

Deweloper w Sopocie buduje w wysokim standardzie

Z uwagi na duże zainteresowanie nabywców, w Sopocie najczęściej budowane są ekskluzywne nieruchomości o przestronnym metrażu, najwyższej jakości materiałach wykończeniowych i niestandardowych projektach np. przeszklonych ścianach czy niesztampowych skosach na budynkach. Deweloperzy w Sopocie, realizując kolejne inwestycje, zwracają uwagę na komfort mieszkańców, oferując szereg udogodnień. Kameralne osiedla, składające się z kilkupiętrowych budynków nierzadko wyposażone są w siłownie, sauny, sale fitness, baseny oraz kluby. Ogrody usytuowane na dachach, przestronne tarasy z widokiem na morze, całodobowa ochrona i monitoring – to już niemal standard. 

Koszt zakupu nieruchomości w Sopocie może wydawać się wysoki, zwłaszcza w porównaniu do innych nadmorskich aglomeracji jak Gdańsk, Gdynia czy Kołobrzeg. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę podobny standard, okaże się, że w Warszawie i Krakowie ceny nieruchomości premium są niejednokrotnie wyższe. Dla przykładu, w stolicy za luksusowy apartament zapłacimy średnio 10-20 tys. zł za mkw. Ceny takich nieruchomości mogą sięgać nawet do 35 tys. zł za mkw. Na korzyść Sopotu przemawia zarówno bliskość morza plaż, lasów i terenów zielonych, jak i ograniczona liczba nowych inwestycji, przez co zyskują one elitarny charakter. 

 

Mieszkanie w Sopocie - lokata kapitału

Zakup nieruchomości w Sopocie może okazać się doskonałą lokatą kapitału. Ruch w mieście odbywa się niemal przez cały rok - latem dominują turyści, w pozostałym okresie klienci biznesowi. Pomorze wciąż jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów, dlatego średnio można zarobić nawet 8% wartości nieruchomości w skali roku. Według statystyk, w 2018 roku w Trójmieście pojawiło się blisko 8 mln turystów, znaczna część z nich odwiedziła również Sopot. Co ciekawe, miasto jest chętnie wybierane przez zagranicznych gości, a ich najliczniejszą grupę stanowią Niemcy. Zaraz za nimi plasują się Szwedzi, Finowie, Norwedzy i Brytyjczycy. Na ulicach Sopotu spotkamy także Włochów, Hiszpanów i Francuzów.

 

Mieszkania z rynku wtórnego w Sopocie

Większość lokali sopockiego rynku wtórnego stanowią inwestycje wybudowane przed 2000 rokiem. Sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego w Sopocie nie maleje, mimo rosnących cen nieruchomości. Ich  nabywcami, w przeciwieństwie do nowych inwestycji oferowanych przez deweloperów, są najczęściej mieszkańcy Sopotu bądź Trójmiasta. 

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: