Wiadomości mieszkaniowe

Marzena Zbierska

Marzena Zbierska

Nieruchomości - Regionalne - Poznań

27 marca 2019

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 2 głosów

Najciekawsze inwestycje w Poznaniu

Zielony Grunwald, Vilda Park i Osiedle Bliskie Zawady to zdaniem użytkowników portalu RynekPierwotny.pl najciekawsze inwestycje deweloperskie w Poznaniu. Co zdecydowało o ich sukcesie?

Najciekawsze inwestycje w Poznaniu

Niewątpliwie najważniejsze czynniki sukcesu na rynku nowych mieszkań to atrakcyjna cena i dobra lokalizacja, ale w tym ostatnim przypadku równie istotne dla kupujących, co dobry dojazd do szkół, przedszkoli i miejsca pracy, jest sąsiedztwo terenów zielonych. Parki, tereny nadwarciańskie, gdzie można znaleźć infrastrukturę sprzyjającą uprawianiu sportu i rekreacji działają jak magnes na klienta w Poznaniu.

I miejsce - Zielony Grunwald

Inwestycja Zielony Grunwald prowadzona jest w dwóch etapach – pierwszy został oddany do użytkowania w 2018 roku, a ukończenie drugiego etapu planowane jest na drugi kwartał 2019 r. Osiedle Zielony Grunwald to trzy budynki, w których powstanie 149 mieszkań. Na parterze znajdują się lokale z ogródkami, na wyższych piętrach balkony i loggie oraz przestronne trasy z widokiem miasto, gdzie również nie trudno o aranżację miniogródka. Lokalizacja osiedla pozwala na wygodny dojazd do centrum jedną z dwóch głównych ulic miasta: Grunwaldzką lub Głogowską. W pobliżu znajduje się Park Księdza Józefa Jasińskiego, w którym można korzystać z zewnętrznej siłowni i ogrodzonego placu zabaw dla dzieci.

Zielony Grunwald, ul. Jawornicka, Expander Nieruchomości

II miejsce - Vilda Park

Położenie osiedla Vilda Park to jednocześnie dobra komunikacja miejska i bliskość terenów nadwarciańskich. W pobliżu znajduje się Plaża Miejska Wilda, gdzie latem nie brakuje okazji do zabaw i odpoczynku w plenerze. Można tu korzystać z boiska do piłki plażowej oraz miejsc do grillowania i plażowania, wyposażonych w hamaki i leżaki. Sporo atrakcji czeka tu na mieszkańców Poznania w okresie wakacyjnym - na plaży nad Wartą są organizowane zajęcia fitness oraz akademia piłkarska dla dzieci. W sąsiedztwie osiedla Vilda Park znajdują się Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – stadion, korty tenisowe oraz lodowisko. Osiedle zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które poszukują wygodnego mieszkania w mieście oraz sąsiedztwa natury.

Zaledwie kilka minut drogi dzieli Vilda Park od Starego Rynku, Dworca PKP czy słynnego Starego Browaru. Planowany termin oddania do użytkowania Vilda Park to pierwszy kwartał 2020 roku. Inwestycja składa się z 230 mieszkań. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Vilda Park, ul. Droga Dębińska, BPI Real Estate Poland sp. z o.o.

III miejsce - Osiedle Bliskie Zawady

Po drugiej stronie Watry w pobliżu Ostrowa Tumskiego zlokalizowana jest kolejna inwestycja wyróżniona przez użytkowników portali RynekPierwotny.pl. Osiedle Bliskie Zawady składa się z trzech budynków wielorodzinnych, które harmonizują z istniejącą zabudową i okolicą. Budynki będą miały siedem kondygnacji, sześć naziemnych i jedną podziemną. Projektanci zaplanowali duże, panoramiczne okna, szklane wykusze, klatki schodowe oraz przejścia między mieszkaniami oświetlone światłem dziennym. Budynek będzie miał charakter nowoczesnego kompleksu mieszkań oraz oryginalnie zaprojektowaną zieleń, która wprowadzi niecodzienny klimat w zagospodarowanie terenu. Inwestor zapewnia, że atutem inwestycji, pomimo zwartej zabudowy śródmiejskiej, będzie strefa wypoczynku z ogrodzonym placem zabaw dla dzieci i częścią do ćwiczeń dla dorosłych, otoczony różnymi gatunkami kolorowych krzewów i kwiatów.

Osiedle Bliskie Zawady, ul. Aleksandra Studniarskiego, Arkadia Broker

Wyróżnienia

Malta Residence i inwestycja Dmowskiego 107 to poznańskie realizacje wyróżnione przez użytkowników portalu RynekPierwotny.pl w IV kwartale 2018 roku. Malta Residence to kolejny przykład osiedla, które zachęcą kupujących położeniem – bliskość terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Maltańskim to jednak nie jedyny atut inwestycji. O popularności osiedla zdecydowała także wysoka jakość: drewniane okna, rolety zewnętrzne na parterze oraz niskie koszty utrzymania z uwagi na własność gruntu (brak dodatkowych opłat związanych z użytkowaniem wieczystym).

Podobne zasady zakupu dotyczą mieszkań na osiedlu Dmowskiego 107 – każdy lokal stanowi odrębną własność wraz z własnością gruntu. Inwestycja składa się z czterech budynków (od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną), w których powstanie 190 mieszkań.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy