Najciekawsze inwestycje w Poznaniu

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Data publikacji: 16.12.2019, Data aktualizacji: 16.11.2021

3 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 4 głosów

Najciekawsze inwestycje w Poznaniu
Poznańscy deweloperzy nie stronią od nowatorskich rozwiązań. Czym wyróżniają się najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w mieście? Czytaj na RynekPierwotny.pl

Najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu nie można podsumować jednym określeniem. W niektórych przypadkach o ich wyjątkowości decydują oryginalne aranżacje zieleni, innym razem ekologiczne rozwiązania energetyczne albo niebanalna architektura, nawiązująca do historii miasta. Różnorodność to mocna strona poznańskiej oferty mieszkaniowej.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • na jakie inwestycje w Poznaniu warto zwrócić uwagę
 • co wyróżnia projekt Trójpole
 • do historii jakiego miejsca nawiązuje inwestycja Nove Olendry

Obecnie w Poznaniu na ofertę rynku mieszkaniowego składa się ok. 100 inwestycji, a do wyboru jest prawie 6670 lokali. Osoby poszukujące nowego domu lub mieszkania mają w czym wybierać, a deweloperzy starają się wyróżnić na tle konkurencji na wiele sposobów. Osiedlowe tereny zielone zagospodarowane jako wspólna przestrzeń do wypoczynku i rekreacji oraz nowoczesne rozwiązania w zakresie utrzymania zieleni to wyraźny trend w projektowaniu osiedlowej przestrzeni.

Pielęgnacja zieleni przez cały rok

Przykładem nowatorskiego podejścia do projektowania zieleni jest poznańskie osiedle Trójpole firmy Masterm. Będą to 53 nowoczesne mieszkania, które zostały zaprojektowane tak, aby mieszkańcy niemal na każdym kroku mogli cieszyć się kontaktem z przyrodą. Budynki zostały niemal wypełnione zielenią, która „wylewa” się z tarasów i balkonów na każdej kondygnacji, a o kondycje roślin zadba system całorocznego, automatycznego nawadniania.

Rośliny zdobią nie tylko balkony i tarasy, ale także dachy, gdzie będą rosły nie tylko niskie rośliny trawiaste, ale także drzewa. Trójpole zaprojektowano na wzór piętrowych ogrodów, które pozwalają jednocześnie na wygodę mieszkania w budynku wielorodzinnym, ale z możliwością odpoczynku wśród zieleni, niczym we własnym, przydomowym ogrodzie.

Osiedle Trójpole. Materiały prasowe.

To nie pierwsza poznańska inwestycja Masterm, w której projektanci postawili na zieleń. Przy ul. Sokoła 1 firma wybudowała efektowny budynek mieszkaniowy, który ma 6 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne oraz 2 wejścia, w tym jedno prowadzące na dziedziniec z zielenią. Oprócz dziedzińca powstały też zielone tarasy, zlokalizowane na najwyższych kondygnacjach budynku. Całość robi wrażenie.

Podobną koncepcję realizuje apartamentowiec Jeżycka 39. Powstaje tam 57 apartamentów, z których każdy posiada dużą, prywatną przestrzeń zewnętrzną oraz przestrzeń wspólną – słoneczne patio wyposażone w zewnętrzne meble ogrodowe i obsadzone roślinami. Na dachu hali garażowej także zaplanowano zieleń, a cały budynek otaczają drzewa, które izolują strefę wypoczynku od miasta.

Jeżycka 39. Materiały prasowe.

Z nawiązaniem do przeszłości

Nove Olendry to inwestycja, która łączy nowoczesny styl i nawiązuje do przeszłości poznańskich Naramowic. Nazwa osiedla przypomina o osadnictwie ludności holenderskiej, która przybywała do Polski od XVI do XVIII wieku, a w staropolskim języku została nazwana olędrami. Osiedle wyróżniają proste, tradycyjne bryły budynków i klinkierowa elewacja oraz ekologiczne rozwiązania. Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych, możliwe jest wykorzystanie naturalnych źródeł energii do zasilania powierzchni wspólnych.

To nie jedyny przykład poznańskiej inwestycji, gdzie deweloper eksponuje historię miejsca oraz wskrzesza pamięć o minionych epokach i ważnych wydarzeniach. Ostrów Tumski, gdzie realizowana jest inwestycja Tumsky Residence, to najstarsza część miasta o znaczeniu historycznym. Nie oznacza to jednak, że inwestor nie podąża z duchem czasu. Apartamenty zostały zaprojektowane w nowoczesnym stylu z wieloma udogodnieniami dla mieszkańców.

Jedną z innowacji jest wsparcie dla ekologicznego transportu miejskiego – użytkownicy samochodów elektrycznych będą mgli skorzystać ze stacji ładowania w hali pod budynkiem.

Tumsky Residence. Materiały prasowe. 

Wśród poznańskich inwestycji o podobnym charakterze są Lofty Ułańskie, które powstały w miejscu związanym z tradycją legendarnego XV Pułku Ułanów Poznańskich, w autentycznej, zabytkowej architekturze. Inny, unikalny projekt to Młyn nad Cybiną. Historyczny XIX-wieczny młyn przy ulicy Sarniej został odrestaurowany i rozbudowany. Co ciekawe, mieszkańcy będą mogli cieszyć się nie tylko historycznym rodowodem miejsca, ale także nowoczesnymi rozwiązaniami, np. z pomocą smartfona lub tabletu sterować oświetleniem, temperaturą w pomieszczeniach lub roletami okiennymi.

 
Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Dziennikarz, redaktor, copywriter. Publikuje na łamach magazynów i portali branżowych. Zafascynowana SEO i content marketingiem. Z branżą deweloperską związana od ponad 10 lat – jako autor tekstów eksperckich i poradników na potrzeby promocji inwestycji mieszkaniowych.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: