Jak stworzyć pokój rozrywki w domu?

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 14.02.2020, Data aktualizacji: 21.07.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 21 głosów

Jak stworzyć pokój rozrywki w domu?
Pokój rozrywki w domu to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu oraz rozwijanie pasji. Jak go stworzyć?

Własne centrum rozrywki to marzenie niejednego domownika. To miejsce, które jest doskonałą odskocznią od codzienności. Pozwala się odstresować, naładować baterie na kolejny dzień oraz w pełni oddawać się swojej pasji. Jeśli dysponujemy odpowiednim metrażem nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć domowe kino, pokój gier czy postawić stół bilardowy. Może to być także specjalnie wydzielona strefa w salonie czy innym pomieszczeniu. Jak je zrobić?

Sala kinowa

Pierwszym pomysłem na centrum rozrywki jest domowa sala kinowa. Jest niezwykle prosta do stworzenia jeśli mamy do tego odpowiednie pomieszczenie. Niektórzy decydują się na wykorzystanie w tym celu piwnicy lub poddasza. Należy doprowadzić tam odpowiednie media oraz ustawić duży ekran. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się wyświetlanie filmów z projektora.  Odpowiednie wrażenia zapewni także akustyka i nagłośnienie. Ściany można wygłuszyć za pomocną specjalnych paneli czy okładzin.

Następnie ustawiamy wygodną kanapę, kilka puf i stoliczki kawowe. Jeśli planujemy żeby była to również nasza sala kinowa dla gości warto zastanowić się nad dedykowanymi krzesłami. Salę możemy ozdobić naszymi ulubionymi postaciami z filmów wykorzystując plakaty, grafiki czy naklejki. Główną rolę będzie grało także specjalne oświetlenie, a raczej zaciemnienie pomieszczenia. Dlatego też, zamiast jednego głównego światła, warto postawić na kilka punktów, które będzie można przyciemniać.

Salon gier

Wolną przestrzeń w domu możemy również wykorzystać na domowy salon gier, albo kącik gier. Wyposażenie oczywiście zależy od funduszy i upodobań. Stawiamy na sprzęt, który nas interesuje jak np. stacjonarny komputer do gier ze specjalnym fotelem dla gracza, konsolę, nagłośnienie oraz TV. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć również płyt z grami czy plakatów z ulubionymi postaciami.

Jednak salon gier nie musi kojarzyć się tylko z elektroniką. Coraz większą popularność zyskują także gry planszowe, które są doskonałym pomysłem na spędzanie wspólnego czasu z rodziną. Wystarczy w mieszkaniu wyznaczyć specjalny kącik, w którym będziemy zbierać nasze ulubione planszówki.

Jeśli budżet mamy wyższy oczywiście do domu można sprowadzić także automaty do gier. Na pewno designersko się prezentują i są nie lada gratką dla miłośników gier. Można ich poszukać na aukcjach, jednak więcej znajdziemy ich za granicą niż w Polsce.

Miejsce dla muzyka

Kiedy w domu mamy muzyka idealnym centrum rozrywki dla niego będzie specjalna sala ze sprzętem muzycznym. W tym pomieszczeniu będzie mógł w pełni oddawać się swojej pasji. Zwykle znamy tego typu miejsca z filmów, gdzie gwiazdy ćwiczą w garażach lub piwnicach. Możemy się tym zainspirować i przenieść to do naszego mieszkania. Ściągamy sprzęt muzyczny, nagłośnienie oraz odpowiednio urządzamy pomieszczenie. Znajdą się w nim oczywiście plakaty muzyczne, płyty winylowe czy zdjęcia ulubionych artystów. Kiedy ma być to mała sala koncertowa dla znajomych warto postawić również na wygodne siedziska dla nich oraz odpowiednie oświetlenie sali. Podobnie jak przy salonie gier ważną rolę będzie grała akustyka i nagłośnienie.

Co jeszcze można umieścić w pokoju rozrywki?

Niektórzy stawiają również na zakup stołu bilardowego i urządzają pokoje rozrywki wyglądające jak te prosto z kasyna lub przestrzeni barowych. Znajdziemy w nich również tarcze do rzutek czy piłkarzyki. Jeśli nie ogranicza nas budżet warto postawić też na domowy barek, który umili nam spędzanie wolnego czasu oraz wysokie, elegancie hokery. Tak naprawdę ogranicza nas nasza wyobraźnia.

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim. Pisze o tym co modne, ale i klasyczne. Zawodowo związana z branżą public relations, gdzie obsługuje znane marki oraz te, które dopiero wchodzą na rynek.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: