Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku?

Marta Gług
Marta Gług

Data publikacji: 24.07.2023, Data aktualizacji: 09.07.2024

4 minuty czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku?
Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku? W której dzielnicy Trójmiasta warto zamieszkać? Podpowiadamy.

Gdańsk to szóste pod względem wielkości miasto w Polsce. Stolica Pomorza jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym i gospodarczym. Bliskość morza, plaże i czyste powietrze sprawiają, że miasto jest pozytywnie oceniane przez swoich mieszkańców, a popyt na zakup mieszkań stale rośnie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • gdzie kupić mieszkanie nad morzem,
  • jakie są dzielnice Gdańska,
  • w której dzielnicy Gdańska są najtańsze mieszkania,
  • gdzie za nieruchomości trzeba zapłacić najwięcej,
  • które dzielnice są najlepsze dla rodzin i singli,
  • gdzie kupić mieszkanie pod wynajem.

Gdzie zamieszkać nad morzem?

Własne mieszkanie nad morzem to marzenie wielu Polaków. Czyste powietrze, piękne bałtyckie plaże i bliskość morza stwarzają wyjątkowe warunki do wypoczynku i rekreacji na co dzień. Gdańsk wraz z pozostałymi miastami Trójmiasta wyróżnia się na tle innych miejscowości. Miasto nie tylko stanowi popularny cel wakacyjnych wyjazdów, ale także stwarza świetne warunki do życia na co dzień. Duża w tym zasługa Uniwersytetu i Politechniki Gdańskiej, świetnie rozwiniętego przemysłu oraz wielu atrakcyjnych miejsc pracy.

Wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania znajdują się przede wszystkim ludzie młodzie, którzy kupują swoje pierwsze mieszkanie w Gdańsku lub nabywają kolejne w związku z powiększeniem się rodziny lub chęcią podwyższenia komfortu. Zakupem zainteresowani są także dojrzali inwestorzy i cudzoziemcy, którzy w gdańskich nieruchomościach widzą bezpieczny sposób na ulokowanie swoich oszczędności,

Ceny nieruchomości w Gdańsku

Duży popyt na mieszkania i świetna lokalizacja sprawiają, że nieruchomości w Gdańsku należą do najdroższych w Polsce. Ceny mieszkań w Gdańsku różnią się ze względu na lokalizację, standard, a nawet piętro nieruchomości. Najpopularniejsze i najdroższe dzielnice to Śródmieście, Zaspa i Przymorze. Ceny znacznie przewyższają tu krajową średnią i zależą m.in. od widoku z okna, kondygnacji i dodatkowych udogodnień jak portier, ochrona, miejsca parkingowe czy odległość zejścia na plaże. Do tańszych adresów należy m.in. gdański Zakoniczyn, Kowale i Jasień. 

To stosunkowo młode dzielnice, w których dominuje zabudowa deweloperska. Każda z nich oferuje dużą ilość terenów zielonych, dobrą komunikację z centrum oraz rozwiniętą architekturę. To właśnie tutaj najczęściej kupują mieszkania osoby młode.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie? Dzielnice Gdańska

Gdańsk składa się z 35 dzielnic. Każda z nich posiada swoją specyfikę oraz ma do zaoferowania mieszkańcom inne walory. Do najchętniej wybieranych adresów należą Wrzeszcz, Śródmieście, Oliwa, Jasień oraz Zaspa-Młyniec i Zaspa-Rozstaje. W każdej z nich w zależności od metrażu i standardu lokalizacji znajdziemy nieruchomości, które pozwolą na skorzystanie z preferencyjnego kredytu.

Gdańsk Oliwa

Dawna wieś Oliwa to obecnie jedna z najstarszych i największych dzielnic Miasta. Rozciąga się od Sopotu po Strzyżę, a połowę jej obszaru zajmują lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Spokojna i zielona okolica oferuje mieszkańcom bogatą infrastrukturę i stale rozrasta się o nowe inwestycje, w tym coraz większą ilość biurowców. Dzielnica chętnie wybierana jest przez rodziny z dziećmi, osoby starsze i studentów pobliskiego Uniwersytetu Gdańskiego.

Gdańsk Oliwa

Sprawdź mieszkania na Oliwie

Zaspa-Młyniec i Zaspa-Rozstaje

Obie części dzielnicy mają charakter mieszkalny. Znajdują się tu bloki z ogródkami działkowymi oraz zabudowa wielokondygnacyjna. Atutem dzielnicy jest dobra komunikacja z innymi częściami miasta oraz niższe ceny nieruchomości, dzięki czemu łatwiej kupić tu mieszkanie o większym metrażu. Mieszkańcy wysoko oceniają także dostępność usług i punktów handlowych. 

Gdańsk Zaspa

Sprawdź mieszkania na Zaspie

Jasień

Położony 10 km od centrum Jasień jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Gdańska. Dominuje w niej budownictwo wielorodzinne oraz powstają liczne nowe inwestycje mieszkaniowe. Dzielnica ma świetną infrastrukturę handlowo-usługową. Na jej terenie znajdują się liczne przedszkola i żłobki, przez co chętnie wybierana jest przez rodziny z dziećmi. Niższe ceny nieruchomości pozwalają na zakup większego metrażu w lepszym standardzie niż w Śródmieściu lub Wrzeszczu. Minusem jest konieczność dojazdów.

Gdańsk Jasień

Sprawdź mieszkania na Jasieniu

Wrzeszcz

Wrzeszcz łączy doskonałą lokalizację z dużą ilością zieleni oraz tradycję z nowoczesnością. Znajduje się tu mieszkania w kamienicach, blokach oraz osiedla domów jednorodzinnych. Na terenie dzielnicy funkcjonuje wiele knajpek, klubów oraz placówek sportowych i edukacyjnych. Atutem jest także szeroka oferta handlowa oraz doskonałe połączenia z centrum miasta, Spotem i Gdynią. Dzielnicę chętnie wybierają studenci, single, rodziny z dziećmi oraz seniorzy.

Gdańsk Wrzeszcz

Sprawdź mieszkania we Wrzeszczu

Śródmieście

Śródmieście to dzielnica, która zapewnia najlepszą lokalizację. Do zakupu mieszkania w centrum zachęca zabytkowa architektura, przestronne metraże starego budownictwa oraz bliskość oferty kulturalnej i rozrywkowej miasta. Dominują tu przede wszystkim lokale z rynku wtórnego o różnym standardzie, choć zdarzają się też nowe inwestycje. Jest to zdecydowanie najdroższa dzielnica Gdańska.

Sprawdź mieszkania w Śródmieściu Gdańska

Gdzie w Gdańsku kupić mieszkanie na wynajem?

W Gdańsku nie brakuje inwestorów, którzy szukają nieruchomości z myślą o późniejszym najmie lub odsprzedaży. W przypadku nieruchomości kupionej inwestycyjnie największe znaczenie mają lokalizacja i standard. Prym wiodą tu lokale położone w Śródmieściu lub na Starym Mieście, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów i studentów - dwóch największych grup najemców. Obie dzielnice zapewniają dogodny dojazd na uczelnie i bliskość zabytków. Stabilny wzrost wartości mieszkań czyni zakup dobrą i perspektywiczną inwestycją.

Marta Gług

Copywriterka i redaktorka z kilkuletnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Interesuje się urbanistyką i architekturą. Uwielbia podejmować trudne tematy i przybliżać je w przystępny i praktyczny sposób. Specjalizuje się w tekstach z zakresu nieruchomości, aranżacji wnętrz, prawa i finansów.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Raport cenowy grudzień 2024

      Raport cenowy grudzień 2024

      Sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo ciekawa. Według danych BIG DATA RynekPierwotny.pl w grudniu 2024 roku w wielu miastach odnotowano stabilizację cen mieszkań.

      13 stycznia 2025

      Redakcja

    • Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Liczba mieszkań oddanych do użytku w listopadzie 2024 roku notuje spadek rdr oraz spadek względem poprzedniego miesiąca. Równolegle liczba wydanych pozwoleń na budowę notuje wzrost rok do roku i spadek w porównaniu do października 2024 r. Ponadto najnowszy raport GUS informuje, jak przebiega bieżąca budowa mieszkań w Polsce.

      20 grudnia 2024

      Redakcja

    • Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie i za ile?

      Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie i za ile?

      Gdzie znajdziemy najtańsze mieszkania? Sprawdziliśmy, w których miastach wojewódzkich można kupić stosunkowo tanie lokale. Doradzimy także na co uważać, szukając okazyjnych ofert mieszkań i odpowiemy na pytanie, czy kupując kawalerkę rzeczywiście płacimy mniej i oszczędzamy. Jeżeli nie chcesz przepłacać czytaj dalej!

      18 grudnia 2024

      Marlena Rzepniewska

    • Do jakiego wieku można wziąć kredyt hipoteczny? Maksymalny wiek kredytobiorcy

      Do jakiego wieku można wziąć kredyt hipoteczny? Maksymalny wiek kredytobiorcy

      Zastanawiasz się, do jakiego wieku można wziąć kredyt hipoteczny? Sprawdź nasz szczegółowy przewodnik dotyczący maksymalnego wieku kredytobiorcy. Dowiedz się, jakie są wymagania banków, jakie czynniki wpływają na decyzję o przyznaniu kredytu oraz jak przygotować się do procesu aplikacji. Zdobądź wiedzę, która pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję finansową!

      17 grudnia 2024

      Edyta Wara-Wąsowska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023