Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Gdańsk, Śródmieście

-443 ofertyw 8 inwestycjach
 • Bastion Wałowa

  Inwestycja Bastion Wałowa znajduje się w Śródmieściu, ul. Wałowa (0,8 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez dewelopera DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.). Inwestycja Bastion Wałowa jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się lokale o powierzchniach od 26 do 83 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Wałowa (0,8 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 8 100 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Bastion Wałowa
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 58
  • Powierzchnia: 26 - 83 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.)
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Riverfront Apartments

  Inwestycja Riverfront Apartments znajduje się w Śródmieściu, ul. Kamienna Grobla 30 (1,3 km od centrum Gdańska), została zrealizowana przez dewelopera Opus Investment Sp. z o.o. Sp. k.. Inwestycja Riverfront Apartments została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 84 lokale mieszkalne o powierzchniach od 44 do 122 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Kamienna Grobla 30 (1,3 km od centrum Gdańska)

  Inwestycja polecana

  Riverfront Apartments
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 40
  • Powierzchnia: 44 - 122 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 5
  Opus Investment Sp. z o.o. Sp. k.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Rajska 8

  Inwestycja Rajska 8 znajduje się w Śródmieściu, ul. Rajska 8 (0,5 km od centrum Gdańska), sprzedaż prowadzi Apollo-Rida Poland Sp. z o.o.. Inwestycja Rajska 8 została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 167 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 25 do 145 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Rajska 8 (0,5 km od centrum Gdańska)

  Inwestycja polecana

  Rajska 8
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 9
  • Powierzchnia: 25 - 145 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Apollo-Rida Poland Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nadmotławie Estate

  Inwestycja Nadmotławie Estate znajduje się w Śródmieściu, ul. Sienna Grobla (1,4 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez dewelopera Robyg Grupa Deweloperska. Inwestycja Nadmotławie Estate jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 33 lokale mieszkalne o powierzchniach od 36 do 58 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Sienna Grobla (1,4 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 10 100 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Nadmotławie Estate
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 21
  • Powierzchnia: 36 - 58 m2
  • Liczba pokoi: 2
  Robyg Grupa Deweloperska
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nadmotławie Apartments

  Inwestycja Nadmotławie Apartments znajduje się w Śródmieściu, ul. Sienna Grobla (1,4 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez dewelopera Robyg Grupa Deweloperska. Inwestycja Nadmotławie Apartments jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się lokale o powierzchniach od 30 do 89 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Sienna Grobla (1,4 km od centrum Gdańska)
  Ceny od: 10 500 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Nadmotławie Apartments
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 38
  • Powierzchnia: 30 - 89 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Robyg Grupa Deweloperska
  Mieszkania spełniające kryteria
 • CHLEBOVA apartamenty

  Inwestycja CHLEBOVA apartamenty znajduje się w Śródmieściu, ul. Wiosny Ludów 4 (1,4 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez dewelopera NDI Development. Inwestycja CHLEBOVA apartamenty jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 163 lokale mieszkalne o powierzchniach od 26 do 84 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Wiosny Ludów 4 (1,4 km od centrum Gdańska)

  Inwestycja polecana

  CHLEBOVA apartamenty
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 26
  • Powierzchnia: 26 - 84 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  NDI Development
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Aura 40

  Inwestycja Aura 40 znajduje się w Śródmieściu, ul. Wałowa (0,9 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez dewelopera Mill-Yon Sp. z o.o.. Inwestycja Aura 40 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 251 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 21 do 74 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Wałowa (0,9 km od centrum Gdańska)

  Inwestycja polecana

  Aura 40
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 175
  • Powierzchnia: 21 - 74 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Mill-Yon Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Dwie Motławy

  Inwestycja Dwie Motławy znajduje się w Śródmieściu, ul. Toruńska 20 (1,2 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez dewelopera Marvipol Development. Inwestycja Dwie Motławy jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 105 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 109 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście, ul. Toruńska 20 (1,2 km od centrum Gdańska)

  Inwestycja polecana

  Dwie Motławy
  Apartament wakacyjny
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 76
  • Powierzchnia: 29 - 109 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Marvipol Development
  Apartamentów spełniające kryteria

Wiadomości na temat Śródmieścia

Więcej wiadomości
Nowa Grobla Apartamenty – pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Trójmieście

Nowa Grobla Apartamenty – pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Trójmieście

Urokliwe osiedla południowego Gdańska

Urokliwe osiedla południowego Gdańska

Śródmieście to najważniejsza i najpopularniejsza dzielnica w Gdańsku. To tu znajdują się niemal wszystkie warte zobaczenia zabytki miasta. Rejon tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Ilość turystów na metr kwadratowy przyprawia o zawrót głowy. Jednocześnie zabudowa w dzielnicy stale się zagęszcza. Mieszkania na gdańskim Śródmieściu cieszą się dużą popularnością, a ich ceny rosną w zawrotnym tempie. Warto zaznaczyć, że dzielnica jest dość duża powierzchniowo - 5,65 km2 - i nie ogranicza się tylko do Starego Miasta. Znaczna część to jego okolice o historycznym znaczeniu, np. Nowe Ogrody, Grodzisko, Biskupia Górka, Wyspa Spichrzów, Sienna Grobla. Sama dzielnica jest podzielona na dwie części przez Motławę, która wpada do Martwej Wisły na północy Śródmieścia. Wschodnia granica przebiega wzdłuż Opływu Motławy. Osoby spodziewające się, że centrum miasta nadmorskiego będą stanowiły tereny tuż nad Bałtykiem mogą się zawieść. Nad morze trzeba dojechać i choć podróż nie zajmuje zbyt wiele czasu, to jednak trzeba ją odbyć. W centrum nie istnieje żadne miejska plaża. Śródmieście ma jednak wiele innych zalet.

Mieszkania w Gdańsku na Śródmieściu

Zakup nieruchomości na tym obszarze to wielka sztuka. Po pierwsze nie są one tanie, po drugie szybko znikają z ofert deweloperów, a po trzecie jest ich mało. Dlatego nie każdy skusi się na mieszkania, na gdańskim Śródmieściu. Jednak trzeba również przyznać, że zabytkowy i piękny krajobraz miasta wymaga od nowych inwestycji odpowiedniego wyglądu i standardu. Stąd można spotkać tu wiele apartamentowców, a także nowoczesnych przestrzeni biznesowych. To zatem zupełnie inna jakość mieszkania w Gdańsku. Śródmieście wyróżnia się m.in. elewacją dopasowaną do otoczenia. Dominują zatem czerwona cegła i tworzywa ją przypominające. Dzięki temu rzadko kiedy można spotkać się z sytuacją, w której piękna historyczna zabudowa kontrastuje z nowoczesnym budownictwem.

Co bardzo istotne, nowe mieszkania w Gdańsku na Śródmieściu wyróżniają się standardem. Oferują m.in. niezbędne już podziemne miejsca parkingowe. W zależności od inwestycji można spotkać się również z takimi udogodnieniami, jak place zabaw, monitoring, rowerownie, wózkownie, dziedzińce, ułatwienia dla niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi. Niewątpliwie ogromnym atutem jest tu piękny widok z okna w mieszkaniu. Na gdańskim Śródmieściu można znaleźć takie lokale, z których widać Motławę, panoramę miasta, bulwary. Niestety to wszystko odpowiednio kosztuje.

Cena mieszkania w Gdańsku na Śródmieściu

Nie jest mała. Jako że stolica Pomorza cieszy się ogromną popularnością m.in. wśród turystów czy firm, nieruchomości w jej centrum są dość drogie. Średnia cena mieszkania w Gdańsku na Śródmieściu wynosi ok. 11 500 zł/mkw. To znacznie więcej niż przeciętna dla całego miasta, która liczy ok. 7 000 zł/mkw. Oczywiście w ofertach deweloperów można znaleźć mieszkania nawet za ok. 7 000 zł/mkw., jednak są to nieliczne wyjątki. Przeważają ceny od 8 000 do 10 000 zł/mkw., a zdarzają się i apartamenty za ponad 19 000 zł/mkw. Oczywiście najtańsze mieszkania na gdańskim Śródmieściu wyprzedają się bardzo szybko, dlatego tak naprawdę trudno je kupić. Osoby poszukujące swojego własnego M w tym rejonie powinny zatem regularnie przeglądać oferty deweloperów. Nowych inwestycji nie jest dużo.

Warto zauważyć, że im dalej od najatrakcyjniejszego obszaru Starego Miasta, tym taniej - ceny spadają z 9 000 zł/mkw. do 8 000 zł/mkw. itd. Jednak tanie mieszkania na sprzedaż na gdańskim Śródmieściu są prawdziwą perełką. Jeśli zatem ktoś poszukuje tu nieruchomości, musi liczyć się z wydaniem dość dużej sumy. Wiele badań pokazuje jednak, że to nie cena, a lokalizacja odgrywa najważniejszą rolę w procesie zakupu M.

Inwestycje w mieszkania na gdańskim Śródmieściu

Ich opłacalność trudno kwestionować. Odkąd gwałtownie wzrosła popularność wynajmu turystycznego, wiele osób decyduje się zainwestować w mieszkania, w Gdańsku. Śródmieście wydaje się najlepszą lokalizacją, choć nie mniejszym popytem cieszą się typowe nadmorskie domki. Zyskowność tego przedsięwzięcia jest znacznie większa niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Dlatego nie dziwi fakt, że nieruchomości w Gdańsku cieszą się dużym popytem również wśród osób, które w tym mieście nie mieszkają. Stolica Pomorza przyciąga ludzi z całej Polski i z zagranicy, turyści odwiedzają ją praktycznie o każdej porze roku. Największym popytem u nich cieszy się właśnie Śródmieście, ponieważ to tu znajduje się serce miasta, a jednocześnie największa ilość zabytków.

Inwestować w mieszkania na gdańskim Śródmieściu mogą również osoby zajmujące się ich wyposażaniem, a następnie odsprzedażą. Zysk z tego typu przedsięwzięcia nie jest mały. Od pewnego czasu obserwuje się, że polskie nieruchomości są kupowane przez coraz większą liczbę obcokrajowców. Gdańsk, obok Wrocławia, Warszawy i Krakowa, znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o miasta z największą liczbą mieszkań kupionych przez osoby bez polskiego obywatelstwa.

Śródmieście - centrum komunikacyjne

Gdańsk jest jednym z tych miejsc, w których kolejowy Dworzec Główny znajduje się praktycznie w centrum miasta. Połączenia pociągowe z każdym największym miastem w Polsce ułatwiają przemieszczanie się po kraju. Warto wspomnieć również o kolejowych połączeniach z zagranicą, m.in. z Berlinem. Popularna jest również Szybka Kolej Miejska, która łączy najważniejsze dzielnice Trójmiasta. Oprócz tego, mieszkańcy mogą korzystać z licznych linii tramwajowych i autobusowych. Można nimi dojechać praktycznie w każdy rejon Gdańska.

Przez Śródmieście przebiega również droga krajowa nr 91, którą można dojechać do obwodnicy Gdańska - S7. Obecna jest również droga wojewódzka nr 501. To dwie najważniejsze arterie w tej części Gdańska. Pozostałe to raczej niewielkie lokalne dróżki, które również nie wszędzie są przejezdne dla samochodów. Wynika to z ich przeznaczenia jako deptak tudzież walory zabytkowe. Śródmieście niemal w każdym mieście stanowi w istocie ogromny węzeł komunikacyjny, jako że to właśnie tu statystycznie chce dojechać największa ilość ludzi. Tak jest również w przypadku Gdańska.

Serce Gdańska

Piękne uliczki i kamienice, zabytki, najmodniejsze kawiarnie i restauracje, muzea i wiele więcej - to właśnie infrastruktura Śródmieścia. Do najsłynniejszych obiektów należą tu: Kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta, Stary Ratusz, Wielka Zbrojownia, Teatr Wybrzeże, Muzeum Bursztynu, Brama Wyżynna IT, Główne Miasto, Złota Brama, Dom Uphagena. Wiele kamienic zostało przekształconych na pracownie artystyczne, klimatyczne kawiarnie czy zwykłe sklepy. Osoby zastanawiające się nad zakupem mieszkania na gdańskim Śródmieściu nie muszą się też obawiać, że prócz drogich restauracji nic tu nie znajdą. W okolicy mieści się pełno barów i lokali gastronomicznych o przystępnych cenach. Ponadto warto sprawdzić ofertę rozrywkową czy kulturalną - to właśnie tu jest ona najbogatsza. Klimat Śródmieścia wyznaczają również liczne małe uliczki, bulwary czy chociażby Motława z wszelkimi atrakcjami w postaci niezwykłych statków i żaglowców. Urok dzielnicy można podziwiać nie tylko za dnia, ale również wieczorem i w nocy.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij