Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Praga-Południe, Gocław

Znaleziono 270 ofert w 4 inwestycjach
map

Zobacz na mapie

 • Pasaż Abrahama

  Pasaż Abrahama

  BJM Development S. C.

  Mieszkanie Gocław, Praga-Południe, Warszawa
  ul. gen R. Abrahama 1A
  4.9 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 43-125 m2
  • Mieszkań: 48
  • Pokoje: 2-5
 • Park Skandynawia etap III
  od: 14 106 zł/m2

  Park Skandynawia etap III

  Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.

  Mieszkanie Gocław, Praga-Południe, Warszawa
  ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8
  6.6 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 29-57 m2
  • Mieszkań: 19
  • Pokoje: 1-3
 • Park Skandynawia etap IV

  Park Skandynawia etap IV

  Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.

  Mieszkanie Gocławek, Praga-Południe, Warszawa
  ul. Optyków
  6.7 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2024
  • Metraż: 26-93 m2
  • Mieszkań: 74
  • Pokoje: 1-5
 • Symbio City

  Symbio City

  PROFBUD

  Mieszkanie Witolin, Praga-Południe, Warszawa
  ul. Ostrobramska
  6.8 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 31-171 m2
  • Mieszkań: 129
  • Pokoje: 1-7
 • Polecane nieruchomości
  Zobacz 3 dostępne mieszkania i domy
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Gocławia:

Gocław jest częścią Pragi Południe, warszawskiej dzielnicy położonej przy prawym brzegu Wisły. To jedno z popularniejszych miejsc do życia w stolicy ze względu na bliskość do centrum, dużą ilość miejsc rekreacyjnych oraz bogatą infrastrukturę usługowo-handlową. Historia Gocławia sięga IX wieku, kiedy to na tych terenach istniała wieś o nazwie zbliżonej do jego współczesnej nazwy. Ze względu na bliskość stolicy, w sposób naturalny tereny te zostały przyłączone do Warszawy na początku XX wieku. Co ciekawe, w tej części Pragi Południe miało powstać lotnisko międzynarodowe - drugie, zaraz po Okęciu. Plany te zostały zaniechane i pod koniec lat 70. wybudowano tu spore osiedle bloków z wielkiej płyty: Gocław Lotnisko. Właśnie z tą częścią Warszawy najbardziej kojarzony jest krajobraz blokowisk z czasów panowania w Polsce komunizmu. Mimo to, mieszkania na Gocławiu są chętnie kupowane, zwłaszcza w powstających nowoczesnych inwestycjach. Działa tu na korzyść wiele zalet tej części dzielnicy, zwłaszcza dużo terenów zielonych ze słynnym Balatonem na czele.

Nowe mieszkania: Warszawa Gocław

Nowe inwestycje w tej części miasta, w większości wpisują się w zastaną tu architekturę. Z jednej strony powstają bloki na wzór tradycyjnych, z drugiej nowoczesne wieżowce charakteryzujące się wykorzystaniem szkła w konstrukcji. Nowe mieszkania na Gocławiu są przystosowane do wysokich wymagań klientów na rynku. Zawierają elementy zwiększające bezpieczeństwo, jak domofony, systemy zabezpieczające wejście, monitoring, a nieraz całodobową ochronę. Ponadto w ofercie deweloperów znajdują się miejsca parkingowe podziemne, które stanowią niemal pierwszą potrzebę mieszkańców miasta. Mieszkania na Gocławiu w nowych inwestycjach, w przeważającej części nie przynależą do tradycyjnej spółdzielni mieszkaniowej. Zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa lub też prywatna firma administracyjna. Ponadto mieszkańcy mają wpływ na bardzo wiele rzeczy związanych z częściami wspólnymi, jak np. place zabaw, prace remontowe czy konserwatorskie. Mieszkania na Gocławiu to również szereg udogodnień: przystosowanie dla niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, osób starszych.

Cena mieszkania: Gocław

Nieruchomości w tej części Warszawy są dość drogie ze względu na bliskość do centrum i popyt. Średnia cena mieszkania w stolicy to koszt ok. 7 650 zł/mkw, jednak jest ona bardzo zależna od lokalizacji. Dlatego nie należy się nią sugerować przy poszukiwaniach własnego M. Średnia cena mieszkania na Gocławiu wynosi ok. 7 800 zł/mkw. Można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty, przy czym tych drugich na rynku pierwotnym jest zdecydowanie więcej. Wiele zależy tu od konkretnej lokalizacji i standardu. Im bliżej centrum i ważnych punktów komunikacyjnych, a także parków i zieleni, tym wyższa cena. Ponadto popyt na mieszkania, na Gocławiu stale się zwiększa, co powoduje wzrost kosztów zakupu lokalu. Ta część dzielnicy to jeden z droższych obszarów Pragi Południe, a jego popularność rośnie wraz z pojawianiem się nowych atrakcyjnych miejsc i inwestycji rozrywkowych, dla biznesu itd. Zostało tu także stosunkowo niewiele terenów pod inwestycje mieszkaniowe, więc ich liczba jest bardzo ograniczona, co również wpływa na wartość takiej nieruchomości.

Mieszkania do wynajęcia: Warszawa Gocław

Inwestowanie w lokale na wynajem, w Warszawie, to bardzo opłacalny interes, który zyskuje na popularności zwłaszcza ze względu na niskie oprocentowanie lokat. Głównymi poszukującymi mieszkania do wynajęcia na Gocławiu są studenci, osoby pracujące i młode rodziny. Ceny wynajmu są bardzo różne i wynoszą od ok. 1 600 zł do nawet 6 000 zł za miesiąc. Wiele tu zależy od tego, czy lokal znajduje się w nowym budownictwie, jaki jest jego standard i jaka lokalizacja. Mieszkania do wynajęcia na Gocławiu, dokładnie w rejonach osiedli z wielkiej płyty, są znacznie tańsze niż te na nowoczesnych i strzeżonych osiedlach. Ponadto dużą popularnością cieszą się tu apartamenty z dużymi tarasami. Można zatem napisać, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o wynajem w tych rejonach. Rosnący popyt to również dobry znak dla osób inwestujących w nieruchomości. Mieszkania na sprzedaż, na Gocławiu stale drożeją, zwłaszcza nowe inwestycje. Nic zatem dziwnego, że wielu inwestorów widzi tu możliwość zyskownego zagospodarowania środków finansowych.

Komunikacja

Gocław jest bardzo dobrze skomunikowaną częścią Pragi Południe. Praktycznie tuż przy nim przebiega droga krajowa nr 2, stanowiąca element Trasy Siekierkowskiej - południowej obwodnicy Warszawy, która łączy również prawą i lewą część stolicy. Chociaż w godzinach szczytu potrafi być zakorkowana, stanowi najważniejszy węzeł komunikacji drogowej. Dzięki niej dojazd do centrum zajmuje nawet ok. 25 minut. Oprócz niej, istotnymi drogami na Gocławiu są również ulice: Bora-Komorowskiego, Fieldorfa, gen. Romana Abrahama, Wał Miedzeszyński oraz układające się w mini-obwodnicę ulice: gen. Romana Abrahama, Władysława Umińskiego, Jugosławiańska i Janusza Meissnera. Na Gocławiu funkcjonuje również komunikacja miejska: linie autobusowe, dzienne i nocne, a w przyszłości będzie dostępna także rozbudowana sieć tramwajowa. Dzięki publicznym środkom transportu bez trudu można dojechać szybko do centrum, a także w inne części Warszawy. Ponadto mieszkańcy mają możliwość skorzystania z wielu ścieżek rowerowych, a także miejskich wypożyczalni tego typu sprzętu.

Atrakcje

Centrum rekreacyjne Gocławia stanowi Jezioro Balaton wraz z okalającym je parkiem. To właśnie tu przychodzą rodziny z dziećmi na niedzielne spacery, osoby uprawiające sporty czy chcące posiedzieć nad wodą. Oprócz tego przez tę część miasta przepływają dwa sporej długości kanały: Gocławski wpadający do Jeziora Gocławskiego (które nie jest częścią Gocławia), a także Nowa Ulga łączący się z Wisłą. Dużo zieleni jest również nad samą Wisłą i tam można często spotkać na spacerze osoby z psami. Dla mieszkańców dostępnych jest wiele obiektów sportowych: pływalnia Wodnik, Hangar 646 z trampolinami, siłownie i kluby sportowe. Z ważniejszych ośrodków kultury warto wymienić Klub Kultury Gocław czy Osiedlowe Centrum Plastyki. Oprócz powyższych, na Gocławiu znajduje się pełna infrastruktura miejska z liczną ilością kawiarni, klubów, pubów, sklepów. W pobliżu znajduje się CH Atrium Promenada. Z obiektów wartych zobaczenia warto też wymienić Przyczółek Grochowski, rzeźbę kota niezależnego Cyryla, pomnik generała Fieldorfa. Znajdują się tu 3 kościoły i ok. 6 szkół podstawowych, a także wiele przedszkoli.

Informacje o Gocławiu

Na Gocławiu dostępnych jest 270 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 4 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Gocławiu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 171 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (106 mieszkań).
 • 2-pokojowe (119 mieszkań).
 • 3-pokojowe (31 mieszkań).
 • 4-pokojowe (10 mieszkań).
 • 5-pokojowe (3 mieszkania).
 • 7-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Gocławiu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Gocławiu kosztuje 413 400 zł.

Dostępne jest także 1 oferta w przedsprzedaży.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: