Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Praga-Południe, Olszynka Grochowska

Znaleziono 141 ofert w 2 inwestycjach
map

Zobacz na mapie

 • Mała Olszyna

  Mała Olszyna

  Invest Line E S.A.

  Mieszkanie Gocławek, Praga-Południe, Warszawa
  ul. Szaserów/Podolska
  7.3 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2023
  • Metraż: 33-81 m2
  • Mieszkań: 111
  • Pokoje: 2-4
 • Złota Praga

  Złota Praga

  Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych

  Mieszkanie Grochów, Praga-Południe, Warszawa
  ul. Drwęcka 11
  5.3 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 40-93 m2
  • Mieszkań: 30
  • Pokoje: 2-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Olszynka Grochowska - dlaczego warto tu zamieszkać?

Olszynka Grochowska to nazwa osiedla położonego na warszawskiej Pradze-Południe. Według Miejskiego Systemu Informacji obszar osiedla wyznacza od północy linia kolejowa na trasie Warszawa - Otwock i od południa ul. Dudziarska. Nazwa Olszynka Grochowska pochodzi od niewielkiego lasu zlokalizowanego pomiędzy ul. Chłopickiego, Szeroką i Marsa. Przed laty stoczono tam największą bitwę podczas powstania listopadowego, dziś osiedle cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób zainteresowanych zakupem nowego mieszkania. 

Mieszkania od dewelopera na Pradze-Południe

Praga-Południe cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy budują zarówno nowe osiedla, jak i pojedyncze budynki. Nowe inwestycje na Pradze-Południe to przede wszystkim dogodna lokalizacja, przestronne metraże i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Ich dużą zaletą jest fakt, że nowoczesna architektura idealnie wpisuje się w styl dzielnicy, podkreślając niebywały urok Pragi-Południe. Mieszkania od dewelopera cieszą się sporą popularnością wśród osób zainteresowanych zakupem własnego M, również na Olszynce Grochowskiej. Ich zaletą jest również konkurencyjna cena - w porównaniu do innych warszawskich dzielnic i stosunkowo dobry dojazd do centrum. 

Nowe mieszkania Olszynka Grochowska - ceny

Ceny nieruchomości na Pradze-Południe - podobnie jak w innych dzielnicach - rosną z roku na rok, jednak opłata za metr kwadratowy wciąż jest tu niższa niż na Mokotowie, Ochocie czy popularnym Śródmieściu. Dzięki temu dzielnica przyciąga wielu mieszkańców, którzy doceniają zarówno konkurencyjne ceny nieruchomości, jak i dobrą komunikację z innymi dzielnicami. Ceny mieszkań od deweloperów na Pradze-Południe zaczynają się od 8 000 za metr kwadratowy. To najbardziej okazyjne cenowo inwestycje w tej lokalizacji.

Olszynka Grochowska - dla kogo?

Dzielnica od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, młodych rodzin szukających pierwszego mieszkania oraz klientów zainteresowanych zakupem kameralnych inwestycji w bezpośredniej bliskości terenów zielonych. Praga-Południe dysponuje także solidnym zapleczem w postaci mieszkań i pokoi do wynajęcia dla studentów. Konkurencyjne ceny zachęcają do szukania zakwaterowania właśnie tutaj.

Mieszkanie pod inwestycje

Dużo osób jest zainteresowanych zakupem nowego mieszkania pod inwestycje na Olszynce Grochowskiej. Pozyskiwanie przychodów z nieruchomości uzależnione jest jednak od strategii inwestycyjnej, jaką obierzemy, a najpopularniejszą z nich jest wynajem. Atrakcyjne ceny nieruchomości i dogodny dojazd - sprawiają, że duża liczba studentów jest zainteresowana wynajem krótko i długoterminowym mieszkań w tej części stolicy. Niewątpliwym plusem inwestycji w zakup mieszkania na wynajem jest fakt, że nabyte mieszkanie możemy kiedyś wykorzystać w inny sposób.

Praga-Południe - atrakcje

Praska strona Wisły stopniowo zmienia swoje oblicze. Modernizacja kamienic, ciekawe inwestycje deweloperskie, inicjatywy społeczne - to tylko niektóre czynniki, jakie wpływają na zmianę postrzegania tej części stolicy. Wszystkie sprawiają, że Praga-Południe jest jedną z najbardziej znanych dzielnic Warszawy. Atrakcyjne położenie, dogodny dojazd do centrum - to nie jedyne atuty tej części stolicy. Praga-Południe jest jedną z kilku dzielnic Warszawy, której bogactwo stanowią tereny zielone. Jednym z nich jest Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego z Jeziorkiem Kamionkowskim, po którym w letnie dni można popływać kajakiem, rowerem wodnym lub łódką. Z sąsiadującej z nim fabryki czekolady E. Wedel roznosi się aromat produkowanych tam słodkości. W fabryce klika razy w roku organizowane są wycieczki połączone z degustacją. Bliskie sąsiedztwo terenów leśnych Rezerwatu Przyrody Olszynka Grochowska oraz Lasy Sobieskiego sprzyjają pieszym wycieczkom i przejażdżkom rowerowym.

Informacje o Olszynce Grochowskiej

Na Olszynce Grochowskiej dostępnych jest 141 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Olszynce Grochowskiej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 33 do 93 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (85 mieszkań).
 • 3-pokojowe (52 mieszkania).
 • 4-pokojowe (4 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich na Olszynce Grochowskiej nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: