Rakowicka 8

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezWidok Development sp. z o.o.

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 412 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Lofty Lubicz(0.1 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki, ul. Strzelecka 15 (0.4 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 14 000 brutto/m2
  Lofty Lubicz
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 4
  Powierzchnia: 33 - 63 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Dla inwestora 1 oferta
  SUPEROPCJA Sp. z o.o.
 • Rakowicka 14(0.2 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki, ul. Rakowicka 14 (0.6 km od centrum Krakowa)
  Rakowicka 14
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 8
  Powierzchnia: 28 - 45 m2
  Liczba pokoi: 1 - 2
  Nikliński, Nowicki Sp. z o. o. S. K. A.
 • Grzegórzecka 15(0.7 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki, ul. Grzegórzecka 15 (0.8 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 14 000/m2
  Grzegórzecka 15
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 9
  Powierzchnia: 27 - 55 m2
  Liczba pokoi: 1 - 2
  Dla inwestora 9 ofert
  Seima Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

Rakowicka 8Pod bogato zdobioną secesyjną elewacją tego ukończonego w 1911 budynku znajdują się atrakcyjne powierzchnie komercyjne i biurowe oraz 14 wyjątkowych apartamentów. Zarówno apartamenty, jak i powierzchnie biurowe posiadają oryginalne, drobiazgowo odrestaurowane elementy wyposażenia, jak np. oryginalne drzwi z epoki czy autentyczne piece kaflowe. Przemyślana i staranna odbudowa pozwoliła budynkowi odzyskać dawny blask, zaś dodanie nowoczesnych rozwiązań technicznych na stworzenie inspirującej przestrzeni do życia lub pracy.Przywrócony do dawnej świetności i wzbogacony o nowoczesne rozwiązania zapewnia doskonałą przestrzeń i tworzy wyjątkowe miejsce urzekające stylem i klasyczną elegancją.Remont budynku został pieczołowicie zaplanowany z zamiarem zachowania oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. W jego zakresie znalazła się m.in. instalacja 8 osobowej windy z postarzanymi lustrami oraz klasycznymi kaflami. Dla bezpieczeństwa i wygody osób przebywających w budynku na parterze zaprojektowano portiernię, z której przez 24 godziny na dobę prowadzony jest monitoring całego obiektu.Apartamenty Rakowicka 8 zapewniają komfort przyszłym mieszkańcom:- Drewniane okna, imitujące oryginalny projekt, oferują wspaniały widok na panoramę Krakowa i zapewniają dostęp dużej ilości światła dziennego;- Liczne oryginalne detale w apartamentach i częściach wspólnych wzmacniają poczucie zabytkowego miejsca i umożliwiają stworzenie wyjątkowych wnętrz z mieszanką klasycznych i nowoczesnych elementów;- Drzwi wejściowe do budynku- drewniane, historyczne po renowacji- Na ścianach hallu wejściowego oryginalne płytki ceramiczne szkliwione, poddane renowacji- winda, komórki lokatorskie (w cenie 2 000 zł/ m2)- wysokie pomieszczenia ponad 3mDoskonała lokalizacja!Krakowski Rynek 10 minut, Dworzec Główny PKP oraz przystanki autobusów i tramwajów - 5 minut spaceremW pobliżu znajduje się także Park Bractwa Kurkowego oraz Galeria Krakowska.Dojazd na krakowskie lotnisko - 25 minut.

Inwestycja Rakowicka 8 znajduje się na Grzegórzkach, ul. Rakowicka 8 (0.5 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera Widok Development sp. z o.o..

Inwestycja Rakowicka 8 została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2012 roku.

Cały projekt składa się z 14 nowych mieszkań w tym 5 lokali typu apartament, znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Rakowicka 8 pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchni 176 metrów kwadratowych.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Widok Development sp. z o.o. nie przewidział miejsc postojowych.

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2008 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2012 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 14 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 290 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.
Udogodnienia: pomieszczenie rekreacyjne, monitoring, internet, klimatyzacja, przystosowane dla niepełnosprawnych, recepcja, usługi w budynku, winda.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park.

Lokalizacja inwestycji Rakowicka 8

Grzegórzki to dzielnica II Krakowa. Leży w centralnej części miasta, a jej powierzchnia wynosi 584,52 ha. Teren zamieszkuje 29 230 osób. Grzegórzki należą do miasta od 1910r. Wcześniej były podmiejską wsią, w której na przełomie XIX i XXw. nastąpił intensywny rozwój przemysłowy. Dziś dzielnica dzieli się na Grzegórzki Stare i Nowe. Jak wskazuje nazwa, w pierwszej części znajdują się głównie starsze nieruchomości, w tym willowe osiedle oficerskie przypominające o mieszczących się tu niegdyś koszarach. W drugiej części znaleźć można współczesne zabudowania mieszkalne, a wśród nich atrakcyjne apartamentowce. Na Grzegórzkach zlokalizowane są siedziby 4 szkół wyższych, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego. Działa tu Śródmiejska Biblioteka Publiczna. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą odwiedzić - będący atrakcją na skalę krajową - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego lub wybrać się do jednego z okolicznych domów kultury. Grzegórzki mają dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Przechodzi przez nie droga wojewódzka nr 776, a do tego regularnie kursują linie autobusowe i tramwajowe.

Komunikacja

Przez Grzegórzki przebiega droga wojewódzka nr 776. Kursują tu również linie autobusowe i tramwajowe, dzięki którym dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum oraz pozostałymi częściami Krakowa.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Rakowicka 8 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 30 metrów od inwestycji Rakowicka 8 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Lubicz.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Rakowicka 8 znajduje się się 14 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie w odległości 220 m, Centrum Młodzieży Filia nr 1 Ośrodek Edukacji Obywatelskiej w odległości 220 m, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 1 w odległości 280 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Rakowicka 8 jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy w odległości 60 m, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w odległości 200 m, Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej w odległości 230 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Rakowicka 8 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 0 m znajduje się Żabka, w odległości 50 m znajduje się Halagarda, w odległości 100 m znajduje się Awiteks.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Rakowicka 8 w odległości 390 m znajduje się Boisko, w odległości 400 m znajduje się Klub Kasi, w odległości 420 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 09.12.2013

Data aktualizacji: 28.11.2019

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie