Bydgoszcz
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 19 deweloperów w Bydgoszczy
Aktualnie nasi deweloperzy w Bydgoszczy realizują 43 inwestycje
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Deweloper z Bydgoszczy - jak wybrać?
Bydgoszcz rozbudowuje się bardzo intensywnie. Powstają tu nowe apartamentowce, osiedla mieszkaniowe, deptaki i lokale handlowo-usługowe. Deweloperzy Bydgoszcz zapełniają coraz liczniejszymi budynkami. Atrakcyjne są dla nich zwłaszcza tereny Brdy czy okolice opery. Im bliżej centrum, tym lepiej. Muszą się oczywiście liczyć z licznymi ograniczeniami dotyczącymi np. wysokości budynków, jednak nie przeszkadza im to stawiać nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Co istotne, na nowych inwestycjach deweloperskich w Bydgoszczy pojawiają się również elementy małej architektury, place zabaw i zieleń. Ta ostatnia jest szczególnie potrzebna, by miasto nie utonęło w betonie. Dlatego urzędy dbają, by nie zabudowano całej Bydgoszczy. Atrakcyjne tereny powoli się kończą. Zostały wykupione niemal wszystkie miejsca w centrum przy Brdzie, a nawet Wyspa Młyńska. Mimo licznych zakupów deweloperzy z Bydgoszczy nie spieszą się z budową - odbiór mieszkania przez nabywcę może trwać nawet i 3 lata. Popyt sprawił, że obecnie na rynku mieszkaniowym kupuje się przysłowiową dziurę w ziemi. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dewelopera z Bydgoszczy?
Nieterminowość - grzech deweloperów z Bydgoszczy
Obecnie trudno znaleźć firmę deweloperską, która zagwarantuje odbiór mieszkania w wyznaczonym terminie, a do tego rzeczywiście obietnicę spełni. Niektórzy mają problem z pozyskaniem siły roboczej, inni - kłopoty finansowe. Jeszcze inni to oszuści, a niektórych budowa danej inwestycji zwyczajnie przerosła. Dlatego wybierając dewelopera w Bydgoszczy należy zachować ostrożność. Zwłaszcza, że w wyniku boomu deweloperskiego pojawiło się wiele firm nieprofesjonalnych, którym zależy tylko na otrzymaniu pieniędzy, w zamian nic nie dając płacącym. W internecie można znaleźć artykuły na temat oszukanych nabywców, którzy wpłacili spore sumy, a mieszkania nadal nie otrzymali. Albo nie zostało ono jeszcze wybudowane i oddane do użytku, albo deweloper nie podpisał aktu notarialnego przekazującego własność kupcowi. Niektóre sprawy skończyły się w sądzie. To ważna poszlaka - jeśli deweloper w Bydgoszczy buduje kolejną inwestycję, nie skończywszy poprzedniej, w dodatku mieszkańcy licznie informują na forach, że termin oddania dawno minął, a z firmą nie ma kontaktu - warto unikać takiego przedsiębiorstwa.
Jaką jakość oferuje deweloper w Bydgoszczy?
Oczywiście nie warto tu porównywać apartamentów do mieszkań w zwykłym standardzie. Chodzi o to, co obiecał deweloper z Bydgoszczy w prospekcie, a czego nie dotrzymał. Najczęściej sytuacja wygląda tak, że w umowie została zawarta informacja o użyciu konkretnej jakości materiałów do budowy i wykończenia osiedla. Przy odbiorze mieszkania okazuje się, że ta jakość jest zdecydowanie niższa niż obiecana. Traci na tym nabywca, który zapłacił za materiały, a dostał tańsze zamienniki. Płaci podwójnie - cenę mieszkania, jak również koszty napraw słabszej jakości budownictwa. W praktyce oznacza to, że np. rury do odpływów (mieszkanie pod klucz) miały wytrzymać 15 lat przy użyciu obiecanych w umowie materiałów, a trzeba je wymienić po 7 latach. Po 14 latach wymian już są dwie, a co za tym idzie - to podwójne koszty.
Do tego dochodzi jakość wykonania. Wszelkie krzywizny, niedoróbki, szpary między oknami a parapetami, źle zamontowane balkony itd. należy dokładnie spisać przy odbiorze mieszkania. A następnie rozwiązania są trzy:
- wezwanie dewelopera z Bydgoszczy do naprawy,
- pójście do sądu,
- zerwanie umowy.
Każde z tych rozwiązań wiąże się ze stratami po stronie nabywcy, któremu nikt nie zwróci zapłaconych rat z kredytu hipotecznego, ewentualnych kosztów sądowych, czasu i nerwów.
Jednak nie wszyscy deweloperzy z Bydgoszczy traktują w taki sposób swoich klientów. Niektórzy z nich, aby przyciągnąć nabywców, oferują dobrej jakości materiały oraz wykonanie. Drobne usterki mogą się oczywiście zdarzyć, jednak uczciwy deweloper powinien szybko je naprawić. Po czym zatem poznać uczciwego dewelopera w Bydgoszczy?
Poszukiwany uczciwy deweloper w Bydgoszczy
Nieocenione okazują się opinie osób trzecich. Na forach internetowych można często znaleźć całe opisy problematycznych sytuacji, jakie nastąpiły w związku z budową danej inwestycji. Opinie te mogą dotyczyć również kontaktu z deweloperem z Bydgoszczy i samego wykonania mieszkania. Jeśli są niepochlebne i stanowią zdanie osób opisujących konkretnie, z czym miały problem, warto im wierzyć. Z drugiej strony trzeba mocno odsiać informacje reklamowe, których na forach pełno. Nieprawdziwe opinie mogą wprowadzić nabywcę w błąd, który będzie go słono kosztował. Z pewną dozą uważności należy podchodzić też do negatywnych wypowiedzi, w których nie ma nic konkretnego. Niekiedy warto przejechać się na miejsce poprzedniej inwestycji i spytać mieszkańców o ich zdanie i proces zakupowy u konkretnego dewelopera z Bydgoszczy.
Uczciwe firmy dbają nie tylko o jakość i terminowość wykonania, ale także dobry kontakt na etapie sprzedaży i posprzedażowy. Trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę - jeśli po podpisaniu umowy deweloper z Bydgoszczy się nie odzywa i praktycznie nie ma możliwości skontaktowania się z nim, nie wróży to nic dobrego. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, z kim rozmawia się podczas zakupu nieruchomości - czy to biuro sprzedaży, czy osoba bezpośrednio z firmy dewelopera z Bydgoszczy. Ta druga ma zazwyczaj więcej uprawnień, powinna mieć również większą wiedzę o danej inwestycji. Biuro sprzedaży jako pośrednik w umowie nie zawsze będzie w stanie pomóc nabywcy, np. w kwestii opóźnień. Podpisując umowę za jego pośrednictwem, kupiec powinien wymagać kontaktu do osoby bezpośrednio pracującej u dewelopera z Bydgoszczy.
Umowa przedwstępna i właściwa
De facto, decydując się na zakup mieszkania, podpisuje się co najmniej dwie, jeśli nie trzy, umowy. Można zacząć od tej rezerwacyjnej, by następnie przejść do przedwstępnej, a potem właściwej. Co powinno znaleźć się w każdej umowie z deweloperem z Bydgoszczy? Przede wszystkim wszelkie dane inwestycji oraz firmy deweloperskiej. Warto sprawdzić, czy dany deweloper widnieje w KRS-ie i jaka jest jego przeszłość. Istotne są również dane nabywcy, metraż mieszkania, jego położenie, adres oraz cena. W umowie przedwstępnej oraz właściwej warto zawrzeć znacznie bardziej szczegółowe informacje, zwłaszcza finansowe, a także daty oddania poszczególnych etapów i przewidywaną datę oddania inwestycji do użytku. Do umowy właściwej potrzebny będzie również prospekt informacyjny, w którym znajdą się dokładne dane dotyczące inwestycji. Dzięki temu nabywca ma podstawę, by móc egzekwować u dewelopera z Bydgoszczy np. terminowe oddanie do użytku.
Umowy są niezbędne, by transakcja kupna mieszkania była prawomocna i legalna. Jeśli zatem dany deweloper z Bydgoszczy usiłuje przekonać nabywcę, że wystarczy wpłacić odpowiednią sumę, by M zostało dla niego zarezerwowane, ten powinien szukać lokalu u innej firmy. Takie zachowanie bowiem świadczy raczej o próbie oszustwa niż pójściu na rękę kupującemu. Przy ewentualnych problemach nabywca będzie miał znacznie trudniejszą drogę, by odzyskać należności. Każdą umowę warto również skonsultować z adwokatem lub notariuszem, który może wychwycić niezgodne z prawem klauzule.