Grupa Capital Park logo

Grupa Capital Park

Warszawa, ul. Marynarska 11
O nas
Kontakt

Informacje o nas

Grupa Capital Park jest doświadczonym i aktywnym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych (ang. opportunistic investor). Głównym przedmiotem działalności Grupy jest nabywanie nieruchomości ze znacznym potencjałem budowy wartości, np. poprzez zmianę warunków zagospodarowania przestrzennego lub uzyskanie pozwolenia na budowę, budowę nowych lub przebudowę istniejących obiektów, rekomercjalizację lub poprawę zarządzania istniejącymi budynkami. Grupa Capital Park to połączenie kreatywnego myślenia i ducha przedsiębiorczości z instytucjonalnym podejściem do biznesu i metodyką działania charakterystyczną dla funduszu.

Capital Park osiąga dochody z najmu oraz ze sprzedaży nieruchomości lub produktów inwestycyjnych opartych na nieruchomościach. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze nowo utworzonego, innowacyjnego na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN, którym Grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15-proc. udział.

Zgodnie z raportem z wyceny nieruchomości przygotowanym na dzień 31 grudnia 2012 r. przez Emmerson Evaluation, bieżąca wartość portfela nieruchomości zarządzanych przez Grupę wyniosła prawie 1,3 mld zł, a wartość docelowa, tj. po zakończeniu wszystkich obecnie realizowanych i planowanych projektów - ponad 3,2 mld zł. Na dzień 31 grudnia 2012 r. 74% bieżącej wartości portfela Grupy stanowiły nieruchomości w Warszawie, czyli na największym i jednym z najbardziej perspektywicznych rynków w Polsce.

Dzięki połączeniu przedsiębiorczości Założycieli, doświadczenia i kompetencji zespołu zarządzającego i czerpaniu z doświadczeń europejskich oraz najlepszych praktyk strategicznego inwestora, Grupa z powodzeniem od szeregu lat wyszukuje i realizuje unikalne projekty nieruchomościowe i wdraża w życie innowacyjne koncepcje w zakresie finansowania nieruchomości i tworzenia produktów inwestycyjnych opartych na nieruchomościach.

Przewagi konkurencyjne:

• Sprawdzony model biznesowy spółki inwestycyjnej (z podejściem charakterystycznym dla funduszy typu private equity real estate), uzyskującej znaczące, skorygowane o ryzyko, stopy zwrotu z inwestycji.

• Bezpieczna struktura kapitałowa, potwierdzona zdolność do pozyskiwania zarówno tradycyjnego, jak i innowacyjnego finansowania z różnych źródeł i zapewnione finansowanie dla kluczowych projektów.

• Założyciele – Jan Motz oraz Jerzy Kowalski – z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem biznesowym na polskim i amerykańskim rynku nieruchomości; zintegrowana i w pełni funkcjonalna platforma operacyjna z wysoko wykwalifikowanym, doświadczonym i zaangażowanym zespołem menedżerskim – CP Management sp. z o.o.

• Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów i Art Norblin – trzy wyjątkowe projekty komercyjne w Warszawie – na najbardziej atrakcyjnym rynku nieruchomości w Polsce, w ramach istniejącego bogatego portfela projektów, stanowiące kluczowy czynnik wzrostu wartości Grupy w najbliższych 3 – 5 latach.

• Atrakcyjny, zróżnicowany i zrównoważony portfel nieruchomości o powierzchni wynajmu ok. 250 tys. mkw. i wartości ok. 1,3 mld zł (zgodnie z Raportem z Wyceny).

• Patron Capital Partners – główny akcjonariusz strategiczny, będący wsparciem merytorycznym oraz źródłem najlepszych praktyk (best practices) z innych rynków.

Kontakt

Grupa Capital Park logo
Grupa Capital Park
Warszawa, ul. Marynarska 11
Strona internetowa dewelopera

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: