Bielsko-Biała
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 9 deweloperów w Bielsku-Białej
Aktualnie nasi deweloperzy w Bielsku-Białej realizują 15 inwestycji
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Wzrasta liczba inwestycji deweloperskich w Bielsku-Białej
Rynek nieruchomości w aglomeracji śląskiej przeżywa w ostatnich latach dynamiczny rozwój. Chociaż prym w rankingach wiodą Katowice, to Bielsko-Biała stanowi ciekawą alternatywę ze względu na atrakcyjne turystycznie położenie. Przez wiele lat na tutejszym rynku nieruchomości przeważały oferty z rynku wtórnego w postaci mieszkań na osiedlach wybudowanych jeszcze w latach 50-tych i późniejszych dla pracowników zakładów przemysłowych. Obecnie deweloperzy w Bielsku-Białej mają większe pole do popisu. Potencjalni nabywcy mają konkretne wymagania – chcą nowych mieszkań w wysokim standardzie i zarabiają wystarczająco dużo, żeby za to zapłacić. W związku z tym, że coraz więcej osób znajduje tu zatrudnienie, rośnie popyt na budownictwo biurowe, usługowe i mieszkaniowe. Dużym wyzwaniem dla władz miasta jest zerwanie ze stereotypem zanieczyszczonego, ponurego ośrodka przemysłowego i uczynienie z niego miejsca, gdzie dobrze się mieszka. To duża szansa dla dewelopera w Bielsku-Białej – w końcu on także współkształtuje obraz miasta.
Co budują deweloperzy w Bielsku-Białej?
W związku z rosnącym popytem na lokale mieszkalne, w mieście buduje się coraz więcej wielokondygnacyjnych bloków, ale także domów jednorodzinnych. Tych ostatnich przybywa głównie na obrzeżach, gdzie króluje niska zabudowa. Inwestycje deweloperskie w Bielsku-Białej powstają również jako odpowiedź na boom inwestycyjny, który świeci triumfy w całej Polsce. W miastach aglomeracji śląskiej rynek wynajmu ma bowiem ciekawsze perspektywy niż w dużych miastach innych województw – koszty zakupu mieszkania są mniejsze niż, na przykład, w Warszawie, a stopa zwrotu przedstawia się korzystniej. Oprócz budownictwa mieszkaniowego deweloperzy w Bielsku-Białej angażują się w inne projekty i działają na rynku obiektów usługowych. Ich celem jest stworzenie nowoczesnego zaplecza magazynowego na Podbeskidziu, co wykorzystują firmy logistyczne. Ma to duże znaczenie biorąc pod uwagę położenie miasta na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych, co stwarza dobre warunki do rozwoju dystrybucji i handlu na rynku środkowoeuropejskim.
Deweloper w Bielsku-Białej buduje w wysokim standardzie
Zarówno klienci kupujący mieszkania do celów prywatnych jak i inwestorzy są coraz bardziej zainteresowani rynkiem pierwotnym. Wiadomo, że nowe lokale budowane są w oparciu o nowoczesne rozwiązania. Znacznie wzrosła rola budownictwa energooszczędnego i chociaż nie jest ono jeszcze tak popularne w Polsce, to takie domy pojawiają się w ofertach. Inwestycje deweloperskie w Bielsku-Białej nie należą do wyjątków – przedsiębiorcy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom nabywców zarówno w kwestii jakości użytych materiałów, jak i estetyki przedsięwzięcia. Oferują klientom nowoczesne mieszkania i domy, które z jednej strony są funkcjonalne, a z drugiej cieszą oko pod względem architektonicznym. W mieście przemysłowym budownictwo ekologiczne zajmuje szczególnie ważne miejsce, dlatego deweloperzy w Bielsku-Białej mają w swojej ofercie domy ogrzewane płytami na podczerwień albo dodatkową usługę montażu ogniw fotowoltaicznych. Coraz częściej można zamówić opcję kompleksowego wykończenia mieszkania deweloperskiego albo nawet przearanżowania go na etapie budowy i dokładnego dopasowania do potrzeb właściciela.
Podaż inwestycji deweloperskich w Bielsku-Białej
Miasta przemysłowe aglomeracji śląskiej mają do zaoferowania atrakcyjne źródło działek w dobrych lokalizacjach, co wpływa znacząco może wpłynąć na podaż nowych mieszkań i domów. Są to tereny poprzemysłowe, położone często w ścisłym centrum i dobrze skomunikowane. Ich zagospodarowanie na cele mieszkaniowe jest korzystne z punktu widzenia miasta, bowiem zapobiega rozlewaniu metropolii – w takiej sytuacji deweloper z Bielska-Białej może pozyskać pod inwestycję bardzo atrakcyjny grunt. Oczywiście zrewitalizowanie takiego obszaru nie jest proste – trzeba opracować zupełnie nową wizję zabudowy, która jednocześnie będzie współgrać z istniejącym już otoczeniem oraz zbudować wokół niej infrastrukturę handlowo-usługową. Problemów mogą również przysporzyć kwestie własnościowe, prawne i ograniczenia związane z wymaganiami konserwatora zabytków. Póki co inwestycje deweloperskie w Bielsku-Białej powstają w dzielnicach brzeżnych, ale miasto podłożyło już podwaliny pod rewitalizację – wiele obiektów pozostałych po produkcji włókienniczej zaadaptowano na lokale handlowe i usługowe.
Deweloperzy w Bielsku-Białej wykorzystują boom inwestycyjny
Inwestowanie w nieruchomości stało się dobrym sposobem na wykreowanie dochodu biernego. Coraz większa liczba Polaków likwiduje nie przynoszące zysku lokaty i poszukuje innych opcji zabezpieczenia kapitału. Spośród wszystkich opcji zakup mieszkania pod wynajem długo- lub krótkoterminowy wydaje się bezpiecznym sposobem na stabilny zysk. Stąd duże zainteresowanie inwestycjami deweloperskimi – Bielsko-Biała nie jest tu wyjątkiem. A nawet wprost przeciwnie – okazuje się, że nabycie nieruchomości pod wynajem w tym mieście może się opłacić w takim samym, a nawet wyższym stopniu co w Warszawie, czy Krakowie. Bielsko-Biała jest rzadkim połączeniem miasta w którym prężnie rozwija się przemysł i kurortu podgórskiego, gdzie kwitnie turystyka. Nieruchomości są tutaj tańsze niż w dużych polskich miastach uważanych za centra inwestycyjne, a zainteresowanie wynajmem rośnie. Do tego deweloper w Bielsku-Białej stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza do swoich ofert mieszkania i domy z przeznaczeniem inwestycyjnym.
Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera w Bielsku-Białej?
Mimo, że cały czas brakuje mieszkań, a nowe inwestycje wyprzedają się na pierwszych etapach budowy, należy pamiętać aby poświęcić czas na zweryfikowanie wybranej firmy deweloperskiej. Bogatym źródłem informacji będzie prospekt informacyjny – uregulowany ustawą załącznik do umowy zawierający portfolio dewelopera oraz wiadomości na temat obecnej inwestycji. Rejestrami do których również warto zajrzeć są KRS i księga wieczysta. Inną ważną informacją jest wykaz inwestycji planowanych w sąsiedztwie. O polecanego dewelopera warto zapytać znajomych i rodzinę. Można poszukać informacji w internecie, ale potem można mieć problem ze zweryfikowaniem ich. Dobrym znakiem jest przynależność przedsiębiorcy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który wymaga od swoich członków przestrzegania kodeksu dobrych praktyk. Firmy zrzeszone w Związku najczęściej mogą się pochwalić odpowiednią renomą i cieszą się zaufaniem klientów. Wyznacznikiem jakości będzie również Certyfikat Dewelopera, uzyskiwany jedynie przez wiarygodnych, rzetelnych deweloperów.
Warto dowiedzieć się także czegoś więcej o finansach dewelopera – na przykład poprosić go o udostępnienie sprawozdań z tego zakresu. Znaczenie ma również informacja, czy finansuje on inwestycję z własnych środków, czy też pochodzących z kredytu. Druga wersja paradoksalnie powinna zwiększyć zaufanie do przedsiębiorcy bowiem pozytywna decyzja kredytowa banku oznacza, że zweryfikował on plan inwestycyjny dewelopera i nie wzbudził on zastrzeżeń.