Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Rybnik

Rybnik, śląskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 2 deweloperów w Rybniku

Aktualnie nasi deweloperzy w Rybniku realizują 2 inwestycje

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Deweloperzy w Rybniku zmieniają obraz miasta

 

Zabudowa Rybnika jest bardzo zróżnicowana. W krajobrazie dominują obiekty wielokondygnacyjne – biurowe, handlowe, przemysłowe oraz wysokie budynki mieszkaniowe wielorodzinne. Jednak w kwestii powszechności i liczebności przeważa zabudowa niska – głównie jednorodzinna, typu podmiejskiego. Można ją zaobserwować zarówno w centrum, jak i na obrzeżach – to wyraźna wskazówka dla dewelopera w Rybniku. Aby zabudowa stanowiła spójną całość, przedsiębiorcy starają się dopasować swoje projekty do stanu istniejącego. A mają ich wiele – boom budowlany trwa tutaj w najlepsze. Potrzeby mieszkańców w zakresie nowoczesnego budownictwa są tu duże – dlatego też powstają domy, mieszkania i budynki użytkowe. Zapotrzebowanie na inwestycje deweloperskie w Rybniku ma też swoje źródło w pogarszającym się stanie technicznym już istniejącej zabudowy – budynki mieszkalne w mieście pochodzą z lat 1945-1990 i już teraz warunki życia w nich niekorzystnie odbiegają od krajowych. Zwiększa się również popyt na budynki usługowe i magazynowe – rozwój gospodarczy miasta jest priorytetem w planie strategii rozwoju.

 

Deweloperzy w Rybniku mają ręce pełne roboty

Zabudowa mieszkaniowa zajmuje obecnie około połowę terenów zurbanizowanych miasta. Największy udział w obszarze dzielnicy ma ona w Smolnej, a także w Maroku-Nowinach, Boguszewicach-Starych, Niedobczycach, Śródmieściu i Zamysłowie. Inwestycje deweloperskie w Rybniku skupiają się w rejonach, gdzie króluje zabudowa jednorodzinna – w Kamieniu, Orzepowicach, Ochojcu, Golejowie, Ligockiej Kuźni-Raszowcu, Gotartowicach i Chwałęcicach. Nowe osiedla tworzone są przeważnie przez niskie, maksymalnie trzypiętrowe budynki, utrzymane w jasnej kolorystyce i otoczone zielenią. Ich mieszkańcy mają dostęp do placów zabaw, stref rekreacyjnych, szlaków pieszych i rowerowych oraz podziemnych kondygnacji parkingowych. Władze miasta starają się nie dopuścić do niekontrolowanego dogęszczania istniejącej już zabudowy mieszkaniowej,  dlatego deweloper w Rybniku musi wykazać się pomysłowością w kwestii lokalizacji swoich inwestycji. Dla potencjalnych nabywców jest bowiem ważne aby osiedla, na których zamieszkają, były dobrze skomunikowane i miały dostęp do rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej.

Deweloperzy w Rybniku nie ograniczają się jedynie do budownictwa mieszkaniowego. Realizują również inwestycje biurowe, usługowe i handlowe. Wielofunkcyjne budynki powstają głównie w Śródmieściu i Smolnej, a w mniejszym stopniu w Kamieniu i Orzepowicach. Duża popularnością wśród inwestorów i klientów cieszą się nowoczesne powierzchnie handlowe, w których na dużej przestrzeni skupione są supermarkety spożywcze i budowlane oraz wiele zróżnicowanych punktów usługowych. W związku z rosnącą dynamiką rozwoju poszczególnych gałęzi przemysłu, rośnie też zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i techniczne. Inwestycje deweloperskie w Rybniku wpisują się zatem nie tylko w potrzeby indywidualnych klientów, ale też kształtują otoczenie biznesowe. Zarówno nowoczesne biurowce, jak i hale logistyczne zapewniają powierzchnię usługową o wysokim standardzie, co wpływa na wyraźne zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów.

 

Deweloper w Rybniku buduje pod wynajem

Na dobrą passę firm deweloperskich wpływa wciąż trwający boom inwestycyjny. Wiele osób kupuje kolejne „M” pod wynajem albo z zamiarem dalszej odsprzedaży ponieważ w dłuższej perspektywie bardziej się to opłaca niż trzymanie pieniędzy na lokacie bankowej. Kilka wynajmowanych mieszkań może zapewnić inwestorowi sensowny dochód. Deweloperzy w Rybniku zdają sobie sprawę z możliwości – zarówno Katowice, jak i Gliwice znajdują się w niewielkiej odległości od miasta. Do tego dzięki bliskości autostrady A1 szybko i łatwo można się pomiędzy nimi przemieszczać. To stwarza sprzyjające warunki do zakupu nieruchomości pod wynajem – główną grupą zainteresowaną wynajęciem mieszkania w Rybniku są studenci i pracownicy kontraktowi. Inwestycje deweloperskie w Rybniku często przystosowane są do potrzeb osób lokujących kapitał w nieruchomości – są to mieszkania dwupokojowe lub kawalerki, funkcjonalne i ustawne, tak aby potencjalny nabywca mógł je jak najłatwiej dopasować do potrzeb różnych lokatorów.

W 2016 r. aż 48% oddanych do użytku rybnickich mieszkań zostało przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. To dowodzi, że deweloperzy w Rybniku jeszcze długo będą ręce pełne roboty. Stopa zwrotu z inwestycji w nieruchomość jest bowiem nadal wyższa niż zysk z lokat bankowych. Cenowo również nie wygląda to najgorzej – średnio za mkw. mieszkania w Rybniku trzeba zapłacić 3,9 tys. zł, a w przypadku domu – 2,4 tys. zł. Do tego istnieje możliwość wynegocjowania lepszych warunków sprzedaży, zwłaszcza gdy kupuje się więcej niż jedno mieszkanie. W przypadku inwestorów zdarza się to dosyć często, bowiem łatwiej jest zarządzać mieszkaniami w obrębie jednego osiedla. Popularność świeżo zakończonych inwestycji deweloperskich w Rybniku jest większa niż mieszkań z rynku wtórnego, których stan techniczny często jest niezadowalający. Lokatorzy również chętniej wybierają lokale w standardzie odpowiadającym ich wymaganiom. 

 

Jak znaleźć wiarygodnego dewelopera w Rybniku?

Znalezienie godnej zaufania firmy deweloperskiej, z którą transakcja przebiegnie bezproblemowo, jest priorytetem każdego nabywcy mieszkania. Najlepiej jest zasięgnąć opinii przed zakupem aby mieć pewność, że przedsiębiorca nie zniknie z zaliczką w kieszeni. Dobrze jest zajrzeć na stronę internetową firmy – powinny tam być zawarte podstawowe informacje wraz z portfolio. Innym sposobem na znalezienie dobrego dewelopera w Rybniku jest zasięgnięcie języka wśród rodziny i znajomych oraz poszukanie w internecie forów mieszkańców innych osiedli, które wybudował. Negatywne opinie dotyczące zaniedbań konstrukcyjnych, pękających ścian i nieszczelnych okien powinny powiedzieć wiele o tym przedsiębiorcy, ale niektóre z nich najlepiej zweryfikować we własnym zakresie. W tym celu warto samemu obejrzeć zrealizowaną inwestycję – wtedy można będzie wyrobić sobie obiektywne zdanie na temat dewelopera. Przed sfinalizowaniem transakcji dobrze będzie obejrzeć prospekt informacyjny, zawierający informacje dotyczące całego przedsięwzięcia, a także lokalu będącego przedmiotem umowy.

 

Warunki budowlane w Rybniku

Generalnie Rybnik charakteryzuje się dobrymi warunkami gruntów pod zabudowę, ale wieloletnia eksploatacja węgla kamiennego sprawiła, że niektóre tereny mogą być problematyczne dla deweloperów. Chodzi tutaj o działki położone w Niewiadomiu, Niedobczycach i w zachodniej części Radziejowa – występujące tu wyrobiska poeksploatacyjne mogą powodować utrudnienie lub ograniczenie możliwości zabudowy. Niekorzystna z punktu widzenia firm deweloperskich jest również struktura własnościowa gruntów pod zabudowę – jest ona bardzo rozdrobniona, a działki posiadające wielu właścicieli ciężko jest racjonalnie wykorzystać. Praktycznie dla całego obszaru Rybnika istnieją miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, co może też stwarzać problemy przy zmianach przeznaczenia danego terenu – zwłaszcza przy udostępnieniu pod zabudowę gruntu, na którym  dotychczas taka opcja nie była przewidziana. Ma to znaczenie w obliczu pojawiającego się w całej Polsce problemu kurczącego się zapasu działek budowlanych.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023