Katowice
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 24 deweloperów w Katowicach
Aktualnie nasi deweloperzy w Katowicach realizują 46 inwestycji
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Deweloper w Katowicech - co warto wiedzieć?
Katowice - stolica aglomeracji śląskiej; miasto, które rozwija się najszybciej spośród wszystkich miejscowości wchodzących w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Stanowi miejsce docelowe bardzo wielu osób, które poszukują pracy w sektorach przemysłowych czy ekonomiczno-finansowych. A także mieszkania. Deweloperzy w Katowicach mają ręce pełne pracy - nic więc dziwnego, że obecnie powstaje tam aż 37 inwestycji zawierających ok. 1800 ofert! Które z nich wybrać? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji?
Niemal każdy deweloper w Katowicach powinien zostać sprawdzony pod kątem rzetelności, zaufania czy choćby jakości budowy. W dobie internetu wiele ważnych informacji można znaleźć, nie wychodząc z domu. Dość szybko udaje się wskazać, którego dewelopera, w Katowicach budującego nawet od kilku czy kilkunastu lat, unikać. Nabywca nie powinien bowiem kierować się tylko takimi wyznacznikami, jak doświadczenie lub ilość zbudowanych inwestycji. Ważniejsze są jakość budownictwa, kontakt, zapisy w umowie deweloperskiej oraz nieposzlakowana opinia. Warto zagłębić się również w ofertę i sprawdzić, co w ogóle dana firma oferuje. Nie bez znaczenia okazuje się sposób promocji inwestycji i sam jej wygląd.
Jak buduje deweloper w Katowicach?
Jakość budownictwa oraz wygląd inwestycji deweloperskiej w Katowicach wiele mówi o danym przedsiębiorstwie. Niestety często obydwa te aspekty można sprawdzić dopiero po powstaniu danego osiedla. Wcześniej otrzymuje się jedynie prospekt i wizualizacje. Dlatego tak istotne jest uzyskanie opinii mieszkańców poprzednich inwestycji dewelopera. W Katowicach takie informacje łatwo znaleźć w artykułach czy na forach lokalnych mediów. Warto również przejechać się na wybudowane już kilka lat temu osiedle i wypytać się mieszkańców, jak im się mieszka, jakie zauważyli problemy, a nawet czy i w jaki sposób deweloperzy rozwiązali te problemy.
Obecnie deweloperzy w Katowicach budują dość duże osiedla. Rzadko kiedy można zauważyć pojedyncze budynki, a jeśli już, są one również sporej wielkości. Wynika to chociażby z dużego popytu. Poszukujących mieszkania jest obecnie mnóstwo, dlatego niemal żaden deweloper w Katowicach nie ma problemu ze sprzedażą nieruchomości. Chcąc nadążyć za rynkiem, decydują się oni na większe inwestycje. Niestety niekiedy odbywa się to kosztem jakości.
Problemy dewelopera w Katowicach
Poszukujący swojego własnego M nieraz narzekają na koszt mieszkania, opóźnienia w budowie oraz masę innych problemów, którymi obciążają deweloperów. W Katowicach zwłaszcza często można spotkać się z negatywnymi opiniami dotyczącymi późniejszego niż planowany terminu oddania inwestycji, a także słabszej jakości konstrukcji. Problemy te wynikają z wielu rzeczy i nie zawsze winna jest tylko firma deweloperska z Katowic. Największe trudności sprawia znalezienie fachowców oraz wykwalifikowanej siły roboczej potrzebnej do zbudowania osiedla według projektu. Nieraz zdarza się, że robotnicy porzucają budowę przed jej zakończeniem, co jest głównym powodem opóźnień. Trzeba wtedy poświęcić wiele czasu na znalezienie nowych osób. Kolejny problem to weryfikacja umiejętności tychże fachowców - nieraz deklarują oni posiadanie określonej wiedzy i doświadczenia, co później okazuje się fikcją.
Wymienić można również sytuacje nieprzewidziane czy problemy z urzędami. Przykładowo - może okazać się, że teren, który uznano za suchy, trzeba jednak dosuszyć. Wymagane są wtedy pozwolenia od urzędów, na które muszą czekać deweloperzy. W Katowicach dochodzi także kwestia kopalni i osuwania się niektórych rejonów. Tego typu problemów występuje już coraz mniej, jednak i z nimi trzeba sobie poradzić.
Przy wybieraniu mieszkania w konkretnej inwestycji deweloperskiej w Katowicach, warto zatem brać pod uwagę bardziej ostateczny termin oddania kluczy, który jest zapisany w umowie. Sugerowanie się deklaracjami i planowanymi datami może tylko przysporzyć więcej stresu.
Nieraz trudno jest zdobyć atrakcyjny teren zdatny pod budowę. Ceny ziemi, zwłaszcza bliżej centrum, rosną z każdym rokiem. Podobnie jest z kosztami materiałów budowlanych i usług. To z kolei przekłada się na ceny mieszkań w inwestycjach deweloperskich w Katowicach. Warto wziąć to pod uwagę, tym bardziej, że koszty zakupu nieruchomości również stopniowo wzrastają. Liczenie na to, że za chwilę ceny mogą spaść, w wielu przypadkach okazało się złudne.
Gdzie budują deweloperzy w Katowicach?
Wbrew pozorom, miasto to ma ograniczone możliwości rozwoju ze względu na ściśle do niego przylegające inne miejscowości, jak Sosnowiec czy Chorzów. Dlatego również deweloperzy nie mogą liczyć na to, że w przyszłości Katowice znacznie się powiększą. Budując na obrzeżach, muszą mieć świadomość, że za kilka czy kilkanaście lat staną się one gęstą zabudową. Podobnie myśleć o tym powinni nabywcy. Jeśli zależy im na bliskości przyrody oraz ciszy i spokoju, powinni skorzystać nie z oferty dewelopera w Katowicach, ale z tego, co proponuje poza miastem. To również dobra informacja dla osób, które w tej chwili szukają nieruchomości w niskiej cenie. Rozwój Katowic jest bardzo dynamiczny, więc za kilka lat nawet na obrzeżach pojawi się bardziej rozbudowana infrastruktura miejska. Warto przemyśleć zakup mieszkania czy domu np. w takich miejscach, jak Piotrowice, Podlesie czy Wełnowiec.
Inwestycje deweloperskie w Katowicach powstają obecnie głównie w okolicy CH 3 Stawy, wokół centrum (Dąb) oraz na Ligocie i Ochojcu. Coraz więcej budynków pojawia się właśnie na Piotrowicach. Można również spotkać pojedyncze inwestycje na Zarzeczu czy Kolonii Boera.
Jakie są ceny mieszkań?
Obecnie średnia w Katowicach wynosi ok. 5 800 zł/mkw. dla mieszkań i 4 000 zł/mkw. dla domów. Niemniej można znaleźć wiele ofert w znacznie niższych oraz wyższych cenach. Przykładowo, na rynku wtórnym mieszkanie można kupić już za 3 000 zł/mkw., niestety nadaje się ono do całkowitego remontu. Często okazuje się, że taniej kupić lokal od dewelopera. W Katowicach, zwłaszcza w centrum, dominują stare kamienice, które również udaje się tanio kupić. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z zabytkowym charakterem budynku i tym, że np. nie wszędzie będzie można wstawić windę czy bez problemu wymienić instalację. Niekiedy deweloperzy w Katowicach podejmują się rewitalizacji takich kamienic, cena gotowego mieszkania wydaje się wtedy bardziej opłacalna. Mimo wszystko warto spojrzeć na nowe inwestycje, których wygląd oraz udogodnienia są ogromnym atutem. Firmy deweloperskie w Katowicach oferują choćby place zabaw do wyłącznej dyspozycji mieszkańców czy miejsca parkingowe w garażu podziemnym, czego nabywca nie znajdzie na starych PRL-owskich osiedlach lub w kamienicach.
Dużą zaletą zakupu M w nowej inwestycji jest właśnie nowość. Nie trzeba martwić się o wymianę instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej, miejsce parkingowe, problemy z remontem. Deweloperzy stawiają na komfort konsumenta, czyli np. grubsze ściany, cichobieżne windy czy udogodnienia. Warto o tym pomyśleć i zastanowić się, czy nie lepiej zamieszkać w nowoczesnym bloku zamiast w starszym budownictwie. Nowe osiedla są też bardziej kameralne niż ogromne os. Tysiąclecia czy os. Gwiazdy.