Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Wirtualny spacer po mieszkaniu: jak zrobić wirtualny spacer i jaka jest jego cena?

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Data publikacji: 18.01.2024, Data aktualizacji: 18.01.2024

17 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 8 głosów

Wirtualny spacer po mieszkaniu: jak zrobić wirtualny spacer i jaka jest jego cena?
Jak wirtualny spacer może ułatwić sprzedaż nieruchomości? Jakie są zalety wirtualnych spacerów? Jak zrobić taki spacer i jaka jest jego cena? Sprawdź!

Rynek nieruchomości mieszkaniowych to sektor odznaczający się dużą dynamiką. W odróżnieniu od sfery nieruchomości komercyjnych – takich jak centra handlowe lub magazyny – musi doraźniej reagować na sytuację ekonomiczną i trendy – zarówno w gospodarce, jak i wśród potencjalnych nabywców. Wobec tego pojawiło się wiele rozwiązań, które mają pomóc w sprzedaży nieruchomości i w jak najlepszy sposób pokazać jej zalety. Należy do nich wirtualny spacer, który powoli staje się punktem obowiązkowym podczas procesu sprzedaży. Na czym polega i jak go zrobić? Podpowiadamy!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • czym jest wirtualny spacer po mieszkaniu,
  • w jaki sposób zrobić wirtualny spacer,
  • ile kosztuje stworzenie spaceru w rzeczywistości wirtualnej.

Czym jest wirtualny spacer po nieruchomości?

Ciekawą, autorską i co najważniejsze – skuteczną koncepcją są wirtualne spacery. Jest to praktyczne narzędzie na wpół internetowe, które daje nowe możliwości potencjalnemu nabywcy. Zapoznanie się z nieruchomością nie wiąże się już z koniecznością umówienia spotkania z agentem nieruchomości lub deweloperem i fizyczną wycieczką do pustostanu – mieszkania lub domu. Wirtualny spacer to w pełni kompletna, sprofilowana opcja dająca nową jakość i bezwzględnie pierwszy punkt na ścieżce poszukiwań potencjalnego nabywcy.

Teraz każdy, kto choćby nosi się z zamiarem kupna mieszkania lub domu, może obejrzeć wiele z dostępnych nieruchomości w zasięgu ogólnokrajowym i lokalnym. Wirtualny spacer po rynku nieruchomości to bezbolesna metoda zainicjowania skutecznych działań, mających na celu znalezienie naszej "nieruchomości idealnej". Wirtualne spacery to opcja odzwierciedlająca dynamikę rynku, a baza dostępnych w niej nieruchomości nieustannie rośnie, gdyż zwiększa się liczba deweloperów, którzy docenili praktyczne zastosowanie takiego narzędzia pracy.

Wirtualny spacer po mieszkaniu jest ogromnym ułatwieniem dla kupujących.

Jeszcze zanim nabywca szczegółowo podsumuje możliwości kapitałowe, skonsultuje się z doradcą finansowym, przefiltruje aktualne oferty i wystąpi o kredyt w banku, może usiąść wygodnie w fotelu i w niedzielne popołudnie urządzić sobie wirtualny spacer 360 stopni po konkretnych obiektach i lokalach, dokonując ich wstępnej selekcji na podstawie swoich upodobań i możliwości. Wirtualne spacery nie są zwykłą wyszukiwarką nieruchomości w oparciu o lokalizację i zakres cenowy czy metraż. Dzięki tej opcji inwestor może dosłownie wejść do wnętrza wszystkich lokali znajdujących się w bazie, zwiedzić pomieszczenia w 3D, już na bardzo wczesnym etapie porównać poszczególne oferty lub wstępnie zaplanować klimat mieszkania, sposób urządzenia kuchni czy wyobrazić sobie zestawienie kolorów w przyszłym salonie...

Co zyskuje wirtualny spacerowicz?

Wirtualne spacery nie są wyłącznie innowacyjną ciekawostką. To praktyczne narzędzie inwestorskie, dające realny ogląd i będące buforem preferencji nabywcy. Większość z nich doskonale rozumie, że inwestycja mieszkaniowa i poszukiwanie nowego lokum wymaga aktywnej postawy, nakładów w postaci czasu i pieniędzy.

Dzięki wirtualnym spacerom zyskują w bardzo prosty i wymierny sposób, oszczędzając swój czas, pieniądze i spokój, którego nie muszą wystawiać na pożarcie mnożącym się w nieskończoność dylematom. Teraz przechadzka po przyszłym lokum jest równie prosta, co obejrzenie videoklipu w Internecie lub zamieszczenie posta na jednym ze znanych portali społecznościowych.

Jak zrobić wirtualny spacer po mieszkaniu?

Jeśli przymierzasz się do sprzedaży nieruchomości – wirtualny spacer to rozwiązanie, które znacznie Ci to ułatwi. Coraz więcej kupujących wręcz oczekuje możliwości obejrzenia mieszkania w taki sposób. Pozostaje pytanie – jak stworzyć wirtualny spacer?

Samodzielnie przygotowanie wirtualnego spaceru

Pierwszą możliwością jest stworzenie spaceru własnymi siłami. Aby wykonać spacer wirtualny, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt, taki jak aparat fotograficzny lub smartfon z dobrej jakości kamerą. Następnie, zanim przystąpisz do fotografowania, warto abyś dokładnie zaplanował trasę spaceru, określając miejsca, które chciałbyś uwzględnić w wirtualnej prezentacji. Oczywiście należy odpowiednio przygotować przestrzeń. Warto wykonać home staging, aby wnętrza wyglądały bardziej atrakcyjnie.

Wirtualny spacer po mieszkaniu proponuje większość agencji.

Kolejny krok to wykonanie fotografii! Aby robić je poprawnie, staraj się uchwycić pomieszczenia z różnych kątów i w efekcie stworzyć kompleksową prezentację. W trakcie fotografowania warto zadbać o dobre oświetlenie, aby uzyskać atrakcyjne zdjęcia.

Skorzystaj z programu – edytora zdjęć, aby poprawić kontrast, nasycenie kolorów i inne parametry, które sprawią, że wirtualny spacer będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Kiedy zdjęcia będą gotowe, możesz wykorzystać odpowiednie narzędzia do połączenia ich w panoramę, tworząc płynny przepływ pomiędzy poszczególnymi obszarami. W Internecie dostępne są specjalne kreatory wirtualnych spacerów, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Zdjęcia sferyczne wykonane przez profesjonalistów

Co prawda możesz skorzystać ze zdjęć wykonanych smartfonem, ale jeśli nie czujesz się na siłach – możesz także skorzystać z usług pośrednika nieruchomości lub specjalnej firmy, zajmującej się tworzeniem wirtualnych spacerów. To zapewni Ci zaawansowaną formę fotografii, która umożliwia uwiecznienie otoczenia wokół aparatu w pełnym zakresie 360 stopni w poziomie, jak i pionie. 

Zaangażowanie profesjonalnego fotografa pozwoli na prezentację nieruchomości na najwyższym poziomie. Taka osoba (często pracownik agencji nieruchomości czy firmy od home stagingu) dysponuje wysokiej jakości sprzętem – kamerą sferyczną, dodatkowym obiektywem czy lampą błyskową, która pozwoli doświetlić ciemne wnętrza i wąskie pomieszczenia.

Istotne są także umiejętności w postprodukcji. Profesjonalista bez problemu wykona wirtualny spacer ze zdjęć panoramicznych. To pozwoli w atrakcyjny sposób „oprowadzić” kupujących po każdym pomieszczeniu.

Wirtualny spacer po mieszkaniu – cena

W przypadku skorzystania z usług firm oferujących stworzenie profesjonalnych prezentacji w VR warto zapoznać się z kosztami. Oczywiście cena zależy od wielu czynników, a najważniejszym z nich jest metraż nieruchomości oraz lokalizacja. Najdroższej będzie, jeśli szukamy usługi „wirtualny spacer po mieszkaniu Warszawa”. Cena za nieduże mieszkanie jednopokojowe to około 400-500 zł. W przypadku nieruchomości 4 pokojowej do 200 mkw. za stworzenie zdjęć 260 stopni zapłacimy około 750 zł.

Wirtualny spacer po mieszkaniu: podsumowanie

Wirtualne spacery pozwalają na nowe możliwości, eliminując konieczność fizycznych wizyt i umożliwiając oglądanie nieruchomości w dowolnym czasie i miejscu. Stają się przy tym nieodłącznym elementem procesu sprzedaży, oferując potencjalnym nabywcom innowacyjny i skuteczny sposób zapoznania się z ofertą. Taki spacer w wirtualnej rzeczywistości można stworzyć samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie. 

-->-->-->--> -->

- Wirtualny spacer wśród możliwości -

 

Rynek nieruchomości mieszkaniowych to sektor odznaczający się dużą dynamiką. W odróżnieniu od sfery nieruchomości komercyjnych – takich jak centra handlowe lub magazyny – musi doraźniej reagować na sytuację ekonomiczną i trendy – zarówno w gospodarce, jak wśród potencjalnych nabywców.

 

 

Nowe narzędzia

 

Internet i nowe media zostały niemal w całości przyswojone także przez rynek nieruchomości mieszkaniowych. Służą promocji, reklamie, a także coraz bardziej wymiernej analizie potrzeb i preferencji potencjalnego nabywcy. Portal internetowy, wirtualne kompasy i mapy inwestycyjne, eksperci on-line, artykuły analityczne i przyjazny lay-out... Czym jeszcze można zaskoczyć poszukiwacza inwestycji?

 

 

Inwestor, czyli internetowy spacerowicz

 

Ciekawą, autorską i co najważniejsze – skuteczną koncepcją są wirtualne spacery. Jest to praktyczne narzędzie na wpół internetowe, które daje nowe możliwości potencjalnemu nabywcy. Obecnie, w dobie powszechnego Internetu, nieruchomość nie musi być w żaden sposób odległa, czy związana z dodatkowym wysiłkiem. Zapoznanie się z nieruchomością nie wiąże się już z koniecznością umówienia spotkania z agentem nieruchomości lub deweloperem i fizyczną wycieczką do pustostanu – mieszkania lub domu. Wirtualny spacer, dostępny na stronie RynekPierwotny.pl, to w pełni kompletna, sprofilowana opcja dająca nową jakość i bezwzględnie pierwszy punkt na ścieżce poszukiwań potencjalnego nabywcy.

 

Teraz każdy, kto choćby nosi się z zamiarem kupna mieszkania lub domu, może obejrzeć wiele z dostępnych nieruchomości w zasięgu ogólnokrajowym i lokalnym. Wirtualny spacer po rynku nieruchomości to bezbolesna metoda zainicjowania skutecznych działań, mających na celu znalezienie naszej "nieruchomości idealnej". Wirtualne spacery to opcja odzwierciedlająca dynamikę rynku, a baza dostępnych w niej nieruchomości nieustannie rośnie, gdyż zwiększa się liczba deweloperów, którzy docenili praktyczne zastosowanie takiego narzędzia pracy.

 

Jeszcze zanim nabywca szczegółowo podsumuje możliwości kapitałowe, skonsultuje się z doradzcą finansowym, przefiltruje aktualne oferty i wystąpi o kredyt w banku, może usiąść wygodnie w fotelu i w niedzielne popołudnie urządzić sobie wirtualny spacer po konkretnych obiektach i lokalach, dokonując ich wstępnej selekcji w oparciu o swoje upodobania i możliwości. Wirtualne spacery, będące autorskim projektem portalu RynekPierwotny.pl, nie są zwykłą wyszukiwarką nieruchomości w oparciu o lokalizację i zakres cenowy, czy metraż. Dzięki tej opcji inwestor może dosłownie wejść do wnętrza wszystkich lokali znajdujących się w bazie, zwiedzić pomieszczenia w 3D, już na bardzo wczesnym etapie porównać poszczególne oferty lub wstępnie zaplanować klimat mieszkania, sposób urządzenia kuchni, czy wyobrazić sobie zestawienie kolorów w przyszłym salonie...

 

 

Co zyskuje wirtualny spacerowicz?

 

Wirtualne spacery nie są wyłącznie innowacyjną ciekawostką. To praktyczne narzędzie inwestorskie, dające realny ogląd i będące buforem preferencji nabywcy. Większość z nich doskonale rozumie, że inwestycja mieszkaniowa i poszukiwanie nowego lokum wymaga aktywnej postawy, nakładów w postaci czasu i pieniędzy. Dzięki wirtualnym spacerom zyskują w bardzo prosty i wymierny sposób, oszczędzając swój czas, pieniądze i spokój, którego nie muszą wystawiać na pożarcie mnożącym się w nieskończoność dylematom. Teraz przechadzka po  przyszłym lokum jest rownie prosta, co obejrzenie videoklipu w Internecie lub zamieszczenie posta na jednym ze znanych portali społecznościowych.

Dominika Perkowska

Copywriterka i korektorka z kilkuletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do komunikacji w intrenecie. Zawodowo i hobbystycznie uczestniczy w prowadzeniu kilku blogów branżowych. Lubi podejmować trudne tematy i przedstawiać je w sposób przystępny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Liczba mieszkań oddanych do użytku w październiku 2024 roku notuje spadek rdr oraz wzrost względem poprzedniego miesiąca. Równolegle liczba wydanych pozwoleń na budowę notuje wzrost rok do roku i wzrost w porównaniu do września 2024 r. Ponadto najnowszy raport GUS informuje, jak przebiega bieżąca budowa mieszkań w Polsce.

      21 listopada 2024

      Redakcja

    • Pracownicy jakich branż mają największą szansę na własne mieszkanie?

      Pracownicy jakich branż mają największą szansę na własne mieszkanie?

      Czy dzisiejsze zarobki pozwalają myśleć o własnym lokum? Zależy, gdzie pracujesz. Pracownicy branży “informacja i komunikacja” musieliby odłożyć 73 pensje netto, aby zgromadzić na koncie równowartość mieszkania o powierzchni 50 m kw. Mniej szczęścia mają ci, którzy pracują w gastronomii oraz zakwaterowaniu. Im potrzeba aż 175 pensji. I to przy założeniu, że nie będą nic wydawać… Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, w jakich branżach szansa na własne lokum jest największa. Wyniki analizy mogą zaskoczyć!

      20 listopada 2024

      Redakcja

    • Umowa darowizny pieniędzy: wzór w PDF i Word

      Umowa darowizny pieniędzy: wzór w PDF i Word

      Darowizna środków pieniężnych lub materialnych składników majątku wymaga zawarcia odpowiedniej umowy. Nie wiesz, jak powinna wyglądać umowa darowizny? Właśnie tutaj znajdziesz wzór PDF i Docx do pobrania. Jak wypełnić wzór umowy darowizny pieniężnej? Kiedy trzeba płacić podatek od darowizn oraz jaki druk służy do złożenia deklaracji. Sprawdź na rynekpierwotny.pl.

      20 listopada 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Prowizja pośrednika nieruchomości: ile wynosi prowizja dla agenta nieruchomości?

      Prowizja pośrednika nieruchomości: ile wynosi prowizja dla agenta nieruchomości?

      Prowizje dla agentów nieruchomości, a więc koszty współpracy z agencją nieruchomości uzależnione są od wartości przeprowadzonej transakcji. Konkretne stawki prowizyjne pośredników zależą też często od lokalizacji, rodzaju czy sytuacji prawnej nieruchomości. Ile trzeba zapłacić za pośrednictwo przy zakupie lub wynajmie nieruchomości? Ile wynosi prowizja agenta nieruchomości przy jednej transakcji? Podpowiadamy.

      19 listopada 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023