Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Poznań pełen architektonicznych perełek

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Data publikacji: 22.12.2017, Data aktualizacji: 13.01.2025

3 minuty czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

Poznań pełen architektonicznych perełek
Zielone tarasy na dachu, balkonowe szklarnie, lofty w autentycznej, zabytkowej zabudowie oraz stylowe wille miejskie… Architektura poznańskich inwestycji deweloperskich staje się coraz bardziej wyszukana, a przy tym niepozbawiona funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązań.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Oferta firm deweloperskich działających na poznańskim rynku pozwala wybierać wśród wielu formatów: od typowej zabudowy wielorodzinnej w wielokondygnacyjnych budynkach, przez niską zabudowę, często z wewnętrznym dziedzińcem, wille miejskie, po domy w zabudowie szeregowej, dostępne głównie na peryferiach miasta. W każdym z tych formatów można znaleźć wyjątkowe projekty, działające jak magnes na tych kupujących, którzy preferują niebanalne rozwiązania i oryginalne koncepcje architektoniczne.

Nie tylko wygląd jest atutem takich inwestycji, bo wiele z tych rozwiązań ma swoją praktyczną stronę. Deweloperzy przyciągają uwagę kupujących oryginalną architekturą, która ponadto okazuje się użyteczna.

Taras na dachu, a balkon jak szklarnia

Osiedle przy ul. Jakuba Wujka to inwestycja Constructa Plus, która zdążyła już zdobyć rozpoznawalność w Poznaniu właśnie dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom architektonicznym. Mieszkania dwupoziomowe na najwyższej kondygnacji są wyposażone w zielone tarasy na dachu budynku. Dodatkowo mieszkańcy mogą korzystać wewnętrznego, zielonego dziedzińca. To właśnie rośliny starannie dopasowane do architektury budynku stanowią o wyjątkowości wielu projektów.

Podobnie jest z Evergreen365 firmy Masterm, z tą różnicą, że tu zieleń nie jest elementem otoczenia, a wręcz wkomponowuje się w bryłę budynku. Na pierwszej kondygnacji Evergreen365 stworzono całoroczny trawnik - zielony akcent, który nie tylko cieszy oko i relaksuje, ale nadaje inwestycji wyjątkowy charakter. Kolejny atut Evergreen365 to duże okna, jasne pomieszczenia, które zapewniają miszkańcom kontakt z otoczeniem. Z założenia jest to inwestycja funkcjonalna, lecz także wyróżniająca się wizualnie na tle innych realizacji w Poznaniu.

Mieszkania wyposażone są w duże balkony, które stanowią kontynuację domowej przestrzeni, ale prawdziwa gratka to balkonowe szklarnie. Miejsce idealne do odpoczynku i wypicia porannej kawy – nawet przy niepogodzie - a można w nich także założyć niewielki ogródek ozdobny lub całkiem praktyczny, jeśli będą w nim rosły np. zioła. To wszystko możliwe jest w pobliżu ścisłego centrum miasta, a dzięki zieleni i przeszkleniom ruch uliczny wręcz przestaje być zauważalny.

Loft czy willa miejska?

Dla tych, którzy chcą „przenieś się w czasie” lub zamieszkać w miejscu o wyjątkowej i historycznej przeszłości, również znajdą się architektoniczne perełki. Inwestycja Agrobex - Lofty Ułańskie – to najlepszy przykład. Loftowe apartamenty powstały w odrestaurowanych, zabytkowych budynkach XV Pułku Ułanów Poznańskich. To dobra lokalizacja zarówno dla eleganckiego biura, jak również mieszkania dla najbardziej wymagających. Największe lokale mają prawie 200 m2 powierzchni, a wysokość pomieszczeń sięga 260 cm, co daje większe możliwości aranżacyjne.

Zupełnie inny charakter ma zabudowa willowa przy ul. Marcelińskiej. Jak podaje inwestor, spółka SAP-Property, Dwór Marcelin jest luksusowym kompleksem apartamentów, o stylowej architekturze, idealnie wkomponowany w istniejący układ urbanistyczny prestiżowej dzielnicy willowej, w ładnej i spokojnej okolicy na Grunwaldzie. Wszystko się zgadza. Budynki nawiązują do tradycyjnej architektury okolicy, zespołu willi Ostroróg, ale niczym nie ustępują nowoczesnym inwestycjom.

Mieszkańcy Dworu Marcelin korzystają z podziemnych garaży, wind docierających na każdą kondygnację, a mieszkania na parterze zostały wyposażone w przydomowe ogródki oraz drewniane tarasy.

Segment premium rośnie

Cena m2 nieruchomości, w których zastosowano niebanalne rozwiązania architektoniczne, najczęściej nie należy do najniższych w Poznaniu, ale większy wydatek rekompensują nie tylko korzyści wizualne. Budynki posiadają wiele praktycznych i wygodnych rozwiązań, a to wpływa  na komfort mieszkania i życia w mieście. Wszystko razem staje się dobrym uzasadnieniem dla wyższej ceny.

Stosowanie wyjątkowych rozwiązań architektonicznych w inwestycjach mieszkaniowych, aby wyróżnić je i przyciągnąć kupujących, ma jeszcze inne konsekwencje. Rynek musi sprostać wysoko postawionej poprzeczce, a to kształtuje całą ofertę mieszkaniową Poznania w segmencie nowych nieruchomości.

Standardem stały się zagospodarowane tereny zielone wokół budynku, wysoki poziom wykończenia części wspólnych i mała architektura: place zabaw, siłownie zewnętrzne itp. Wkrótce powszechne staną się rozwiązania dziś uznawane za luksus. Zmienia się również podejście do produktu. Deweloperzy nie sprzedają mieszkań, a wygodne miejsce do życia w samym centrum nowoczesnego miasta i jakość – rozumiana również jako wrażenia estetyczne - ma tu coraz większe znaczenie.

 

Marzena Zbierska

Dziennikarz, redaktor, copywriter. Publikuje na łamach magazynów i portali branżowych. Zafascynowana SEO i content marketingiem. Z branżą deweloperską związana od ponad 10 lat – jako autor tekstów eksperckich i poradników na potrzeby promocji inwestycji mieszkaniowych.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Raport cenowy grudzień 2024

      Raport cenowy grudzień 2024

      Sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo ciekawa. Według danych BIG DATA RynekPierwotny.pl w grudniu 2024 roku w wielu miastach odnotowano stabilizację cen mieszkań.

      13 stycznia 2025

      Redakcja

    • Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Liczba mieszkań oddanych do użytku w listopadzie 2024 roku notuje spadek rdr oraz spadek względem poprzedniego miesiąca. Równolegle liczba wydanych pozwoleń na budowę notuje wzrost rok do roku i spadek w porównaniu do października 2024 r. Ponadto najnowszy raport GUS informuje, jak przebiega bieżąca budowa mieszkań w Polsce.

      20 grudnia 2024

      Redakcja

    • Ceny materiałów budowlanych

      Ceny materiałów budowlanych

      Ceny materiałów budowlanych w listopadzie 2024 roku notują kolejne zmiany, które odbiją się na sytuacji zarówno inwestorów, jak i klientów indywidualnych. Indeks cen materiałów budowlanych po raz kolejny opublikowała Grupa PSB Handel S.A.

      18 grudnia 2024

      Redakcja

    • Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie i za ile?

      Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie i za ile?

      Gdzie znajdziemy najtańsze mieszkania? Sprawdziliśmy, w których miastach wojewódzkich można kupić stosunkowo tanie lokale. Doradzimy także na co uważać, szukając okazyjnych ofert mieszkań i odpowiemy na pytanie, czy kupując kawalerkę rzeczywiście płacimy mniej i oszczędzamy. Jeżeli nie chcesz przepłacać czytaj dalej!

      18 grudnia 2024

      Marlena Rzepniewska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023