Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Planujesz wykończyć mieszkanie? Sprawdź, ile możesz za to zapłacić!

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 28.09.2023, Data aktualizacji: 28.09.2023

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 8 głosów

artykuł sponsorowany

Planujesz wykończyć mieszkanie? Sprawdź, ile możesz za to zapłacić!
Czy ty również planujesz wykończenie mieszkania? Koniecznie sprawdź ten poradnik, który pomoże ci sprawnie się do tego przygotować, jednocześnie zachowując stałą kontrolę nad swoimi finansami. Zapraszamy do lektury!

Planując wykończenie swojego mieszkania, każdego właściciela nieruchomości zastanawia, ile za to zapłaci. Chociaż mnóstwo różnych czynników wpływa na ostateczny koszt takiego działania, z pewnością można się do tego odpowiednio przygotować.

Wykończenie mieszkania – z jakich czynności składa się to zadanie?

Ceny usług remontowych i materiałów budowlanych obecnie stale idą w górę, co sprawia, że planowanie kosztów wykończenia mieszkania staje się większym wyzwaniem dla wielu osób niż kiedykolwiek wcześniej. Łazienka bez glazury czy brak paneli w sypialni stanowią przecież nie tylko problem estetyczny, ale również praktyczny. Czy wobec tego czekanie na spadek cen materiałów jest dobrym pomysłem, czy też może warto zastanowić się nad pozyskaniem najtańszego kredytu gotówkowego, aby zrealizować planowane prace? Odpowiedź na ten dylemat nie jest jednoznaczna.

Gdy rozważasz koszt wykończenia mieszkania, przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę te trzy główne aspekty tego działania.

Po pierwsze, zakup materiałów wykończeniowych, takich jak farby, gips, kafelki, panele podłogowe zazwyczaj znacząco wpływa na budżet.

Po drugie, nie warto zapominać o kosztach mebli, sprzętów AGD i elementów sanitarnych, które są niezbędne do wykończenia każdego mieszkania.

Po trzecie, problem zatrudnienia odpowiednich, profesjonalnych fachowców, którzy zajmują się poszczególnymi pracami. Koszt takiej robocizny bywa zmienny i indywidualny w zależności od wybranych przez ciebie specjalistów.

układanie płytek - systemy poziomowania

Ile zapłacisz za wykończenie mieszkania?

Wzrost cen materiałów budowlanych oraz ograniczenie dostępu do kredytów hipotecznych sprawiają, że koszty wykończenia mieszkania stają się coraz wyższe i bardziej wymagające dla właścicieli nieruchomości albo tych osób, które planują dopiero kupić własne mieszkanie. Banki, z powodu rosnącej inflacji i trudnej sytuacji geopolitycznej, stosują wyższe bufory bezpieczeństwa, co sprawia, że proces uzyskania pożyczki jest trudniejszy. W rezultacie wielu klientów decyduje się na rezygnację z dodatkowych środków, nie uwzględniając w pełni kosztów wykończenia mieszkania.

Warto zwrócić uwagę no to, że ceny prac wykończeniowych wzrosły znacząco, co sprawia, że metr kwadratowy kosztuje teraz o wiele więcej niż jeszcze parę lat temu. Oznacza to, iż koszt wykończenia mieszkania o powierzchni około 50 m2 wynosi od 75 tys. zł albo znacznie więcej, w zależności od stopnia skomplikowania prac remontowych i wyboru materiałów. Jest on niższy lub wyższy w zależności od metrażu, a także dużej liczby innych czynników.

Czy warto samodzielnie wykończyć mieszkanie?

Chociaż wydaje się, że najtańszym rozwiązaniem jest wykonanie wszystkich prac wykończeniowych samodzielnie, nie każdy posiada odpowiednie umiejętności albo ma czas na takie działanie. Przede wszystkim wielu osobom może brakować doświadczenia w kwestii glazurnictwa czy w sposobie prawidłowego montażu niektórych sprzętów. Dlatego większość właścicieli mieszkań decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów. 

Wykwalifikowani fachowcy dokładnie wyliczają koszt konkretnej usługi, takiej jak układanie glazury, malowanie sufitu, montaż urządzeń sanitarnych czy nawet składanie i przeniesienie mebli. Warto podkreślić, że wszelkie przeróbki są uwzględniane indywidualnie, co pozwala na precyzyjne oszacowanie kosztów remontu, a także zachowanie stałej kontroli nad swoim budżetem.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić i masz przynajmniej podstawowe umiejętności budowlane, możesz samodzielnie wykonać niektóre prace wykończeniowe, jak na przykład malowanie ścian. Jednak do bardziej skomplikowanych działań polecamy ci wynajęcie profesjonalnych pracowników. Powodzenia podczas wykańczania swojego mieszkania życzy Sklep Novodom!

remont mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023