Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Naturalne materiały w aranżacji wnętrz

Pro Development

Data publikacji: 27.03.2012, Data aktualizacji: 11.05.2021

Średnia ocen 1/5 na podstawie 1 głosu

Naturalne materiały w aranżacji wnętrz
Naturalne materiały coraz chętniej wykorzystywane są w aranżacji wnętrz. Ich stosowanie to nie tylko przejaw proekologicznej postawy, ale również szerokie pole do popisu podczas urządzania estetycznej, prostej i funkcjonalnej przestrzeni. Przygotowaliśmy dla Państwa kilka pomysłów na użycie naturalnych materiałów w aranżacji mieszkania.

Len

Chociaż len kojarzy się z szorstkim materiałem, wcale nie musy taki być. Lniane firanki są bardzo delikatne, a subtelny splot przepuszcza promienie słoneczne. Materiał o grubszym splocie możemy wybrać na zasłonki- barwiony len świetnie sprawdzi się w tej roli. Często wykorzystujemy go również jako płótno na serwety, serwetki i obrusy. Nawet jeśli nie jesteśmy fanami ekologicznego trendu, z pewnością mamy w domy klasyczny, śnieżnobiały lniany obrus. Len, dobrze sprawdzi się również jako materiał na poszewki poduszek. Obecnie, dzięki oddychającym właściwościom, często bywa wykorzystywany do produkcji pościeli. Ciekawa faktura lnu oraz naturalny, odrobinę surowy kolor, sprawiają, że świetnie sprawdzi się w większości wnętrz.

Drewno

Zalety wykorzystywania w mieszkaniu drewna znane są od wielu lat. Najchętniej używamy go jako materiału do produkcji podłóg i mebli. Szeroka gama kolorystyczna oraz różne właściwości drewna sprawiły, że jest ono najczęściej wykorzystywanym naturalnym materiałem w aranżacji wnętrz. Chętnie wykorzystujemy je także do wykończenia i ozdobienia mieszkania. Drzwi, żaluzje, schody, barierki, ramy, - większość elementów wystroju mogłaby być drewniana. Z twego powodu łatwo jest wymieszać na jednej przestrzeni różne jego gatunki- powinniśmy tego unikać, lub łączyć je na zasadzie kontrastu lub dopełnienia. Drewno pasuje do każdego stylu urządzania wnętrz. Jego ciekawą odmianą jest bambus, z którego wykonuje się, wyglądające bardzo, naturalnie maty i rolety. 

Korek

Korek, (czyli kora dębu korkowego), używany do zamykania butelek z  winem, coraz częściej zostaje wykorzystany w aranżacji wnętrz. Dzieje się tak ze względu na jego specyficzne właściwości- izoluje ciepło, jest bardzo trwały i odporny na wgniecenia oraz zapewnia właściwą akustykę. Ponad to, nie wchłania zapachów, nie niszczy się pod wpływem wody, nie przyciąga kurzu a także nie powoduje alergii. Produkuje się z niego tapety korkowe, okładziny ścienne i wykładziny podłogowe.  Podłogi oraz ściany z korka to rozwiązanie ekologiczne, praktyczne oraz estetyczne. Łatwo jest go zestawić z innymi elementami wnętrza. Jako funkcjonalny dodatek, korek występuje w podkładach w aranżacji jadalni, koszyczkach termoizolacyjnych na szklanki oraz tablicach korkowych.

Wiklina

Ze względu na prostą estetykę oraz funkcjonalność wiklina bywa wykorzystywana jako materiał do produkcji mebli oraz wielu dodatków. Wiklinowe meble to nie tylko te ogrodowe. Coraz częściej bowiem, w sklepach możemy znaleźć typowo domowe meble  z tego tworzywa- pufy, fotele, krzesła oraz stoliki. Gama akcesoriów do mieszkania jest niezwykle szeroka. Najpopularniejszymi  są kosze, skrzynie i pojemniki. Wbrew wielu obiegowym opiniom, wiklina jest bardzo trwałym materiałem, odpornym na działanie wody. Łatwo jest ją zestawić z innymi elementami wyposażenia wnętrza, dobrze komponuje się zwłaszcza ze stylem retro, skandynawskim oraz angielskim. Naturalne materiały w aranżacji wnętrz to przede wszystkim ekologiczne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Ważne jest jednak aby nie nadużywać ich na jednej przestrzeni, ponieważ wtedy zamiast podkreślać charakter pomieszczenia, wprowadzą wrażenie chaosu.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023