Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jakie nowe inwestycje powstają w Poznaniu?

Marzena Zbierska
Marzena Zbierska

Data publikacji: 01.04.2021, Data aktualizacji: 19.07.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 11 głosów

Najnowsze inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu
Jakie najnowsze inwestycje mieszkaniowe powstają w Poznaniu? Przeczytasz na RynekPierwotny.pl.

Nadchodzące miesiące to czas intensywnych prac na placach budów w Poznaniu. Wiosenna aura sprzyja nowym projektom, jak i kontynuacjom już realizowanych inwestycji. Najnowsze inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu wyraźnie pokazują dwa kierunki. Po pierwsze, inwestorzy wykorzystują każdy metr kwadratowy miejskiej przestrzeni i budują nowe osiedla na terenach postindustrialnych oraz odrestaurowują stare kamienice, nadając im standard współczesnych apartamentów.

Po drugie – poza ścisłym centrum – oferują wielorodzinne budynki w modernistycznym wydaniu, gdzie bardziej niż styl architektoniczny liczy się funkcjonalność i technologia.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • na jakie inwestycje w Poznaniu warto zwrócić uwagę
  • czy w pofabrycznych budynkach powstają mieszkania
  • jakie udogodnienia są oferowane w najnowszych projektach deweloperskich 

Tereny pofabryczne wykorzystane na nowo

Na terenie byłej fabryki perfum, w pobliżu Parku Wilsona w Poznaniu, rozpoczął się nowy projekt mieszkaniowy realizowany przez Garvest Real Estate – Perfumiarnia. Powstanie tam 140 mieszkań w standardzie apartamentu, a budynek będzie miał sześć kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz dwie kondygnacje podziemne. W sprzedaży dostępne są mieszkania od 47 do 125 m2 oraz wysokości od 3 do 3,5 m. W kolejnych etapach inwestycji zostaną odrestaurowane zabytkowe budynki Betonhausu, najstarszego i jedynego obecnie pawilonu targowego w Parku Wilsona oraz XIX-wiecznego Browaru Huggerów. Powstaną w nich: galeria sztuki, kawiarnia, sala eventowa oraz SPA i kameralne biura. Perfumiarnia znajduje się na Łazarzu, przy ul. Śniadeckich, 1,7 km od centrum Poznania. Z kolei od strony ul. Głogowskiej planowany jest aparthotel „Focha 34”, a w miejscu magazynów przy ul. Śniadeckich nowa kamienica. Mieszkania w Perfumiarni mają być gotowe pod koniec 2022 roku.

Poznańskie Osiedle Goplana to kolejny przykład wykorzystania terenów pofabrycznych. Na niecałych 6 hektarach powstaje kompleks budynków mieszkaniowych. Obecnie w sprzedaży jest budynek B – drugi z bliźniaczych budynków, które zostaną wybudowane w pierwszym etapie inwestycji. Na nabywców czeka jeszcze ok. 40 mieszkań o powierzchniach od 28 do 122 m2.

Co ciekawe, budynki A i B zostaną połączone prywatnym zielonym dziedzińcem. Docelowo Osiedle Goplana to kilkuetapowy projekt, którego efektem będzie nowoczesne śródmiejskie osiedle. W najbliższych latach powstaną tam kolejne budynki, a pomiędzy nimi place, zielone skwery i deptaki. Projekt realizuje Colian Developer, a budynek B jest w już trakcie budowy z terminem oddania do użytkowania planowanym na drugi kwartał 2022 roku.

Osiedle Goplana

Apartamenty w kamienicy 

Klasycystyczna kamienica z początku XX wieku przy ul. Żydowskiej 15 to jeden z najbardziej okazałych budynków w okolicy. Wkrótce zyska nowy blask i ekskluzywny, pałacowy charakter. Rewitalizację planuje Aiga Investments, a inwestycję realizuje pod nazwą „Projekt Staromiejski”. Jak zapewnia deweloper, będzie to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie modernizacyjne prowadzone w ścisłym centrum Poznania. Jego atutem jest niewątpliwie doskonała lokalizacja – kamienica znajduje się zaledwie 150 metrów od Starego Rynku. Do końca 2022 roku zaplanowano wykonanie gruntownej przebudowy: renowację elewacji iluminację fasad w technologii LED, wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż wind. W efekcie powstanie 29 nowych mieszkań, w tym 18 apartamentów.

Podobny projekt realizuje deweloper Constructa Plus przy ul. Matejki 51. Mieści się tam secesyjna kamienica, której znakiem rozpoznawczym są ozdobne fasady z balkonami, wnękami i wykuszami, a także drewniana klatka schodowa zdobiona witrażami. Po renowacji znajdzie się tam 49 lokali mieszkalnych, w tym 7 klimatycznych mieszkań na poddaszu. Mieszkania będą miały powierzchnię od 31 do 100 m2 oraz zróżnicowany układ: od kawalerek do lokali czteropokojowych.

Matejki 51

Nowoczesne i wygodne

Jasne, nowoczesne bryły osiedla o strzelistej i niebanalnej formie to znak rozpoznawczy osiedla Malta Wołkowyska. Jak zapewnia deweloper – firma UWI Inwestycje – jest to połączenie miejskiego stylu życia oraz kontaktu z naturą. I rzeczywiście – Jezioro Maltańskie, które znajduje się niemal po sąsiedzku, zachęca do spacerów i sportowych aktywności przez cały rok. Osiedle Malta Wołkowyska jest realizowane w trzech etapach, z których pierwszy – Malta26, został oddany do użytku w 2019 roku. W ramach najnowszego, trzeciego etapu inwestycji powstanie 6-segmentowy budynek z 344 mieszkaniami.

Oprócz piwnic, i miejsc postojowych w hali garażowej, inwestor oferuje miejsca parkingowe z możliwością ładowania pojazdów, system automatyki domowej UWI Smart, zielone dachy, oraz 2 tys. m2 osiedlowej przestrzeni rekreacyjnej. Dzięki rozwiązaniom technologicznym mieszkanie na Malta Wołkowyska staje się nie tylko wygodne dla obecnych mieszkańców, ale jeszcze na długo pozostanie atrakcyjne dla kolejnych właścicieli lub najemców. Budowa trzeciego etapu już się rozpoczęła, a planowany termin oddania lokali do użytkowania przypada na czwarty kwartał 2022 roku. 

Malta Wołkowyska etap III
Marzena Zbierska

Dziennikarz, redaktor, copywriter. Publikuje na łamach magazynów i portali branżowych. Zafascynowana SEO i content marketingiem. Z branżą deweloperską związana od ponad 10 lat – jako autor tekstów eksperckich i poradników na potrzeby promocji inwestycji mieszkaniowych.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Budownictwo mieszkaniowe - Raporty GUS

      Liczba mieszkań oddanych do użytku w październiku 2024 roku notuje spadek rdr oraz wzrost względem poprzedniego miesiąca. Równolegle liczba wydanych pozwoleń na budowę notuje wzrost rok do roku i wzrost w porównaniu do września 2024 r. Ponadto najnowszy raport GUS informuje, jak przebiega bieżąca budowa mieszkań w Polsce.

      21 listopada 2024

      Redakcja

    • Pracownicy jakich branż mają największą szansę na własne mieszkanie?

      Pracownicy jakich branż mają największą szansę na własne mieszkanie?

      Czy dzisiejsze zarobki pozwalają myśleć o własnym lokum? Zależy, gdzie pracujesz. Pracownicy branży “informacja i komunikacja” musieliby odłożyć 73 pensje netto, aby zgromadzić na koncie równowartość mieszkania o powierzchni 50 m kw. Mniej szczęścia mają ci, którzy pracują w gastronomii oraz zakwaterowaniu. Im potrzeba aż 175 pensji. I to przy założeniu, że nie będą nic wydawać… Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, w jakich branżach szansa na własne lokum jest największa. Wyniki analizy mogą zaskoczyć!

      20 listopada 2024

      Redakcja

    • Umowa darowizny pieniędzy: wzór w PDF i Word

      Umowa darowizny pieniędzy: wzór w PDF i Word

      Darowizna środków pieniężnych lub materialnych składników majątku wymaga zawarcia odpowiedniej umowy. Nie wiesz, jak powinna wyglądać umowa darowizny? Właśnie tutaj znajdziesz wzór PDF i Docx do pobrania. Jak wypełnić wzór umowy darowizny pieniężnej? Kiedy trzeba płacić podatek od darowizn oraz jaki druk służy do złożenia deklaracji. Sprawdź na rynekpierwotny.pl.

      20 listopada 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Prowizja pośrednika nieruchomości: ile wynosi prowizja dla agenta nieruchomości?

      Prowizja pośrednika nieruchomości: ile wynosi prowizja dla agenta nieruchomości?

      Prowizje dla agentów nieruchomości, a więc koszty współpracy z agencją nieruchomości uzależnione są od wartości przeprowadzonej transakcji. Konkretne stawki prowizyjne pośredników zależą też często od lokalizacji, rodzaju czy sytuacji prawnej nieruchomości. Ile trzeba zapłacić za pośrednictwo przy zakupie lub wynajmie nieruchomości? Ile wynosi prowizja agenta nieruchomości przy jednej transakcji? Podpowiadamy.

      19 listopada 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023