Jak z głową kupić duże mieszkanie?
Data publikacji: 25.05.2018, Data aktualizacji: 21.10.2021
Średnia ocen 4/5 na podstawie 25 głosów
Duże mieszkanie potrzebne jest nam przez ok. 15-20 lat. Z reguły tyle czasu też spłacamy kredyt na ten lokal. Większe mieszkanie trudniej jednak sprzedać ze względu na cenę. Jeśli zaplanujemy to zawczasu i połączymy dwa mieszkania, możemy na tym wygrać.
Mieszkanie uszyte na miarę
Nie zawsze łatwo jest znaleźć taki lokal, który spełni nasze oczekiwania. Kiedy potrzebujemy więcej życiowej przestrzeni, warto jest przyjrzeć się ofercie deweloperów, którzy umożliwiają łączenie budowanych mieszkań w większe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy połączyć nawet kilka lokali w wymarzone mieszkanie na taki czas, na jaki jest nam ono potrzebne. Jednym z deweloperów, który szyje mieszkania na miarę potrzeb swoich klientów jest firma Budnex. – Łączenie kilku mieszkań w jedno staje się coraz bardziej popularne. Dla przykładu na Osiedlu Europejskim w obecnie realizowanych budynkach mamy możliwość stworzyć mieszkanie o powierzchni 88 mkw., które będzie efektem połączenia dwóch mniejszych lokali. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy duże mieszkanie z dwoma balkonami i ekspozycją na dwie strony świata – mówi Monika Golec z firmy Budnex – Co ważniejsze łączenie lokali może być procesem odwracalnym co znaczy, że w przyszłości możemy wrócić do pierwotnego podziału. W tym konkretnym przypadku powstaną dwie kawalerki. Warto o tym jednak pomyśleć na etapie wprowadzania zmian chociażby w instalacjach by w przyszłości uniknąć kosztownych przeróbek. – dodaje. Łączenie i dzielenie lokali daje możliwość znalezienia mieszkania o oczekiwanych parametrach w konkretnej lokalizacji.
Podziel. To daje więcej możliwości.
Duże mieszkanie można podzielić, bo mniejsze jest zawsze łatwiej sprzedać. Warto też zauważyć, że ceny transakcyjne metra kwadratowego mniejszych lokali są dużo wyższe, a co za tym idzie na takiej sprzedaży możemy więcej zarobić. Oczywiście będzie wiązało się to z ponownym podziałem lokalu na dwa i nadaniu obydwu mieszkaniom pierwotnej funkcjonalności. Pamiętajmy jednak, że po 15-20 latach mieszkania w danym lokalu i tak wymaga on gruntownego remontu. Podział mieszkania daje pełen wachlarz możliwości. Możemy podzielić dany lokal pomiędzy dzieci, możemy zamieszkać w jednej części, a w drugiej, w pełni niezależnej ktoś z naszych bliskich. Finalnie możemy sprzedać jedno z wydzielonych mieszkań bądź obydwa za cenę wyższą niż jedno duże mieszkanie. Patrząc zatem z tego punktu widzenia, dużo bardziej opłaca się połączyć dwa mieszkania w jedno bo w przyszłości zawsze możemy chociażby część podzielonego lokalu wynająć i czerpać zyski z najmu. Warto się więc zastanowić nim podejmiemy decyzję zakupową.
Widząc wachlarz możliwości jakie daje łączenie mieszkań, wybór w postaci dużego mieszkania złożonego z dwóch mniejszych wydaje się być dużo bardziej rozsądnym rozwiązaniem, a niżeli zakup jednego lokalu. Warto może więc rozważyć taką opcję?
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: