Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jak z głową kupić duże mieszkanie?

PR4You
PR4You

Data publikacji: 25.05.2018, Data aktualizacji: 21.10.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 25 głosów

Jak z głową kupić duże mieszkanie?
Nasze mieszkaniowe potrzeby zmieniają się na różnych etapach życia. Zaczynamy od małych lokali, później mamy większą rodzinę i zdolność kredytową więc poszukujemy dużego mieszkania by finalnie, gdy już dzieci się wyprowadzą znów zastanowić się nad zmianą lokalu na mniejszy. Jeśli dziś szukasz dużego mieszkania, sprawdź dlaczego powinieneś kupić dwa mniejsze i je połączyć?

Duże mieszkanie potrzebne jest nam przez ok. 15-20 lat. Z reguły tyle czasu też spłacamy kredyt na ten lokal. Większe mieszkanie trudniej jednak sprzedać ze względu na cenę. Jeśli zaplanujemy to zawczasu i połączymy dwa mieszkania, możemy na tym wygrać.

 


Mieszkanie uszyte na miarę

Nie zawsze łatwo jest znaleźć taki lokal, który spełni nasze oczekiwania. Kiedy potrzebujemy więcej życiowej przestrzeni, warto jest przyjrzeć się ofercie deweloperów, którzy umożliwiają łączenie budowanych mieszkań w większe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy połączyć nawet kilka lokali w wymarzone mieszkanie na taki czas, na jaki jest nam ono potrzebne. Jednym z deweloperów, który szyje mieszkania na miarę potrzeb swoich klientów jest firma Budnex. – Łączenie kilku mieszkań w jedno staje się coraz bardziej popularne. Dla przykładu na Osiedlu Europejskim w obecnie realizowanych budynkach mamy możliwość stworzyć mieszkanie o powierzchni 88 mkw., które będzie efektem połączenia dwóch mniejszych lokali. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy duże mieszkanie z dwoma balkonami i ekspozycją na dwie strony świata – mówi Monika Golec z firmy Budnex – Co ważniejsze łączenie lokali może być procesem odwracalnym co znaczy, że w przyszłości możemy wrócić do pierwotnego podziału. W tym konkretnym przypadku powstaną dwie kawalerki. Warto o tym jednak pomyśleć na etapie wprowadzania zmian chociażby w instalacjach by w przyszłości uniknąć kosztownych przeróbek. – dodaje. Łączenie i dzielenie lokali daje możliwość znalezienia mieszkania o oczekiwanych parametrach w konkretnej lokalizacji.

 

Podziel. To daje więcej możliwości.

Duże mieszkanie można podzielić, bo mniejsze jest zawsze łatwiej sprzedać. Warto też zauważyć, że ceny transakcyjne metra kwadratowego mniejszych lokali są dużo wyższe, a co za tym idzie na takiej sprzedaży możemy więcej zarobić. Oczywiście będzie wiązało się to z ponownym podziałem lokalu na dwa i nadaniu obydwu mieszkaniom pierwotnej funkcjonalności. Pamiętajmy jednak, że po 15-20 latach mieszkania w danym lokalu i tak wymaga on gruntownego remontu. Podział mieszkania daje pełen wachlarz możliwości. Możemy podzielić dany lokal pomiędzy dzieci, możemy zamieszkać w jednej części, a w drugiej, w pełni niezależnej ktoś z naszych bliskich. Finalnie możemy sprzedać jedno z wydzielonych mieszkań bądź obydwa za cenę wyższą niż jedno duże mieszkanie. Patrząc zatem z tego punktu widzenia, dużo bardziej opłaca się połączyć dwa mieszkania w jedno bo w przyszłości zawsze możemy chociażby część podzielonego lokalu wynająć i czerpać zyski z najmu. Warto się więc zastanowić nim podejmiemy decyzję zakupową.

 

Widząc wachlarz możliwości jakie daje łączenie mieszkań, wybór w postaci dużego mieszkania złożonego z dwóch mniejszych wydaje się być dużo bardziej rozsądnym rozwiązaniem, a niżeli zakup jednego lokalu. Warto może więc rozważyć taką opcję?

 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023