Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jak urządzić barek domowy?

Pro Development

Data publikacji: 30.01.2012, Data aktualizacji: 11.05.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 6 głosów

Jak urządzić barek domowy?
Jeśli lubimy zapraszać do siebie znajomych i rodzinę lub organizować przyjęcia, domowy barek to idealna propozycja. Nie wymaga dużej przestrzeni, a ciekawie zaaranżowany wniesie do naszego mieszkania odrobinę luksusu.

Jeśli lubimy zapraszać do siebie znajomych i rodzinę lub organizować przyjęcia, domowy barek to idealna propozycja. Nie wymaga dużej przestrzeni, a ciekawie zaaranżowany wniesie do naszego mieszkania odrobinę luksusu.

Jeżeli nasze mieszkanie ma dużą powierzchnię, na barek domowy możemy zagospodarować oddzielne pomieszczenie. Popularnym rozwiązaniem jest stworzenie typowo rozrywkowej przestrzeni wokół niego – stół do bilarda, tarcza do darta i telewizor pozwolą nam zorganizować reprezentacyjny pokój do przyjmowania gości.

Domowy barek - gdzie go umieścić?

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na wydzielenie osobnego pomieszczenia, nasz barek domowy wcale nie musi być gorszy. Ze względów funkcjonalnych najłatwiej wkomponować go w aranżacje salonu, bądź salonu połączonego z kuchnią. Świetnie sprawdzą się tu wszelkie wnęki i zagłębienia lub pusta przestrzeń przy ścianach. Niekiedy warto postawić na wbudowanie w ścianę szafy, w której umieści się cały asortyment - dzięki temu w małym salonie zaoszczędzimy miejsce, nie rezygnując z barku domowego. Znaną opcją jest również zagospodarowanie jednego z rogów pomieszczenia, który zazwyczaj stoi pusty.

W kuchni dobrym rozwiązaniem jest urządzenie domowego barku wokół wyspy lub półwyspu. Często te elementy mają wbudowane szafki, w których można umieścić potrzebne rzeczy. Dodatkowo blaty wyspy są dość szerokie i łatwo na nich przygotować drinki.

Jeżeli jednak nie mamy miejsca w salonie, ani wyspy w kuchni, możemy umieścić barek domowy w jednym z tych pomieszczeń, przeznaczając do tego specjalną “barkową” szafkę znaną z czasów PRL-u lub szafkę cargo. Z pewnością uda nam się wygospodarować miejsce na kilka butelek dobrego alkoholu.

barek domowy

Jak wyposażyć barek domowy?

Wyposażenie domowego barku w dużej mierze zależy od powierzchni, jaką dysponujemy. Jeżeli zdecydujemy się na jego organizację w kuchni, potrzebne nam będą wysokie stołki barowe przy wyspie. Przydatne okażą się dodatkowe półki, na których będziemy mogli ustawić niezbędne szkło i dekoracyjne butelki z alkoholem. Warto zwrócić uwagę na wysokość butelek i karafek, aby można było dopasować do nich dodatkowe szafki. Domowy barek nieładnie wygląda, jeśli szkło z alkoholem w nim leży - wyjątkiem są wina.  

Wnęki w salonie dobrze jest zabudować otwartymi bądź przeszklonymi szafkami. Obok nich możemy postawić stolik barowy z krzesłami lub wygodne fotele i ławę. Podobnie jest z rogami - barek domowy w witrynie narożnej może okazać się strzałem w dziesiątkę pod kątem estetycznym i funkcjonalnym, zwłaszcza jeśli w środku umieścimy elementy cargo.

Jeśli dysponujemy większą wolną przestrzenią, warto pokusić się o efektowną ladę barową. Ustawiona w niewielkiej odległości od ściany, pozwoli nam na jej praktyczne wykorzystanie. Możemy zabudować ją ozdobnymi półkami, na których ustawimy szkło oraz alkohol. Ozdobna lada wolnostojąca wymaga dobrego zorganizowania przestrzeni na niej (szafki, stojące wieszaki itp.). Możemy również pokusić się o zdecydowanie mniejszą wersję domowego barku. Na rynku dostępnych jest wiele dekoracyjnych stolików na kółkach, które z powodzeniem spełnią funkcję barku.

Aranżacja domowego barku

Domowy barek to dobre miejsca na odpoczynek i spotkania ze znajomymi. Dlatego ważne jest, aby jego aranżacja temu sprzyjała. Główną rolę może tu odegrać oświetlenie. Punktowo oświetlone półki, podświetlana lada lub delikatne lampki na ścianach pomogą stworzyć nastrojowy klimat. Barek domowy usytuowany w salonie powinien do niego pasować.

Warto więc przy jego aranżacji wykorzystać kolorystykę salonu lub te same materiały. Nie możemy też zbytnio odbiegać od stylistyki naszego wnętrza. Nowoczesny salon połączony z barkiem w stylu retro zepsuje zupełnie efekt. Jeśli marzy nam się domowy barek o innym charakterze niż pokój dzienny, możemy zaakcentować jego odmienność spójnym dodatkami lub oświetleniem.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023