małopolskie, Kraków, Zwierzyniec

Informacja na temat Zwierzyńca

Aktualnie na Zwierzyńcu dostępnych jest 81 ofert w 5 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Zwierzyniec

Zwierzyniec jest VII dzielnicą Krakowa, która zajmuje obszar o powierzchni 2873,10 ha i znajduje się w zachodniej części miasta. Mieszka tu 20 454 osób. Jest to obszar Krakowa, w którym znaleźć można najwięcej terenów zielonych. To właśnie na Zwierzyńcu znajdują się krakowskie Błonia, a także Kopiec Kościuszki i część Lasu Wolskiego. Działa tu również ogród zoologiczny. Jeśli chodzi o zabudowę, to jej typ zależny jest od konkretnej części dzielnicy. Na Salwatorze dominują budynki powstałe przed II wojną światową, które gdzieniegdzie uzupełnione są nowymi nieruchomościami. Na Woli Justowskiej przeważają wille wraz z zabudową szeregową. Podobnie jest na Zakamyczu, choć w tej części widoczne są też liczne domy wielorodzinne. Przez Zwierzyniec przepływa Wisła. Jest to spokojna okolica, będąca idealnym miejscem do życia dla osób w każdym wieku. Na jej infrastrukturę składają się wszystkie niezbędne obiekty, czyli przedszkola, szkoły, jednostki sportowe, a także przychodnie lekarskie oraz różnego typu sklepy. Przez dzielnicę przebiega droga krajowa nr 7 i droga wojewódzka nr 780. Regularnie kursują tu linie autobusów miejskich i tramwajów, a niedaleko znajduje się lotnisko.

Informacja o lokalizacji

Zwierzyniec to VII dzielnica Krakowa, której powierzchnia wynosi 2873,10 ha i zamieszkiwana jest przez 20 454 osoby. Jej zabudowa zależna jest od konkretnej części rejonu – znaleźć tu można budynki przedwojenne, ale też nowe wille i domy szeregowe. Dzielnica pełna jest terenów zielonych, a najważniejszymi z nich są Błonia. Przechodzące przez Zwierzyniec drogi nr 7 i 780 wpływają na komfort komunikacji. Regularnie kursują tu także autobusy i tramwaje. W okolicy znajduje się port lotniczy.

Dzieci i młodzież zamieszkujący dzielnicę VII mają do dyspozycji niemal 10 placówek oświatowych. Należą do nich 3 przedszkola, 4 szkoły podstawowe oraz zespół szkół ogólnokształcących z gimnazjum i liceum.

W kwestiach zdrowotnych mieszkańcy Zwierzyńca mogą liczyć na pomoc lekarzy pracujących w okolicznych przychodniach, zakładzie opieki zdrowotnej i prywatnych gabinetach. Znajduje się tu m.in. przychodnia rehabilitacyjna i poradnia logopedyczna.

Na terenie Zwierzyńca funkcjonują 4 kluby sportowe i klub wodny, dzięki czemu dzielnica ma własne boiska, korty tenisowe oraz 2 przystanie kajakowe. Jeśli chodzi o tereny rekreacyjne, to znajduje się tu Kopiec Kościuszki. Ważnym elementem krajobrazu Zwierzyńca są słynne krakowskie Błonia.

Mieszkańcy Zwierzyńca mogą robić zakupy w wielu sklepach wielobranżowych i specjalistycznych, m.in. spożywczych, odzieżowych, sportowych.

Na Zwierzyńcu znajduje się Internetowa Galeria Sztuki Współczesnej Art Decorum i Zwierzyniecki Salon Artystyczy. W okolicy działa także Jazz Band Ball Orchestra i dostępne są zasoby Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Jedną z największych atrakcji okolicy jest ogród zoologiczny.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Zwierzyńcu mogą wybierać z pośród 5 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 81 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Zwierzyńcu wahają się od 10 772 do 18 900 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Zwierzyńcu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Zwierzyńca

Rok 2014 – przełomowy dla krakowskiego rynku mieszkaniowego

,

Rok 2014 – przełomowy dla krakowskiego rynku mieszkaniowego

Stabilne ceny na rynku pierwotnym, szeroka oferta  mieszkań i atrakcyjne warunki kredytowania - to najważniejsze czynniki, dzięki którym miniony rok został uznany za najlepszy dla krakowskiego rynku nieruchomości od zakończenia kryzysu finansowego. Czy w 2015 r. uda się powtó...

W Krakowie jest miejsce na mieszkaniowy luksus

,

W Krakowie jest miejsce na mieszkaniowy luksus

Ze względu na swój potencjał ekonomiczny i ludnościowy Warszawa jest lokalizacją, w której można znaleźć najwięcej mieszkań przeznaczonych dla zamożnych nabywców. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych ośrodkach miejskich ekskluzywne lokale są trudno dostępne. W tym kontekści...

Zamieszkać na Zwierzyńcu

,

Zamieszkać na Zwierzyńcu

Mnóstwo zieleni, tajemnicze zakątki historii i ciekawa, zróżnicowana architektura, tak w dużym skrócie moglibyśmy scharakteryzować  położoną  na zachód od centrum krakowską dzielnicę Zwierzyniec.