małopolskie, Kraków, Zwierzyniec

Informacja na temat Zwierzyńca

Aktualnie na Zwierzyńcu dostępnych jest 183 oferty w 8 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Zwierzyniec

Zwierzyniec jest VII dzielnicą Krakowa, która zajmuje obszar o powierzchni 2873,10 ha i znajduje się w zachodniej części miasta. Mieszka tu 20 454 osób. Jest to obszar Krakowa, w którym znaleźć można najwięcej terenów zielonych. To właśnie na Zwierzyńcu znajdują się krakowskie Błonia, a także Kopiec Kościuszki i część Lasu Wolskiego. Działa tu również ogród zoologiczny. Jeśli chodzi o zabudowę, to jej typ zależny jest od konkretnej części dzielnicy. Na Salwatorze dominują budynki powstałe przed II wojną światową, które gdzieniegdzie uzupełnione są nowymi nieruchomościami. Na Woli Justowskiej przeważają wille wraz z zabudową szeregową. Podobnie jest na Zakamyczu, choć w tej części widoczne są też liczne domy wielorodzinne. Przez Zwierzyniec przepływa Wisła. Jest to spokojna okolica, będąca idealnym miejscem do życia dla osób w każdym wieku. Na jej infrastrukturę składają się wszystkie niezbędne obiekty, czyli przedszkola, szkoły, jednostki sportowe, a także przychodnie lekarskie oraz różnego typu sklepy. Przez dzielnicę przebiega droga krajowa nr 7 i droga wojewódzka nr 780. Regularnie kursują tu linie autobusów miejskich i tramwajów, a niedaleko znajduje się lotnisko.

Informacja o lokalizacji

Zwierzyniec to VII dzielnica Krakowa, której powierzchnia wynosi 2873,10 ha i zamieszkiwana jest przez 20 454 osoby. Jej zabudowa zależna jest od konkretnej części rejonu – znaleźć tu można budynki przedwojenne, ale też nowe wille i domy szeregowe. Dzielnica pełna jest terenów zielonych, a najważniejszymi z nich są Błonia. Przechodzące przez Zwierzyniec drogi nr 7 i 780 wpływają na komfort komunikacji. Regularnie kursują tu także autobusy i tramwaje. W okolicy znajduje się port lotniczy.

Dzieci i młodzież zamieszkujący dzielnicę VII mają do dyspozycji niemal 10 placówek oświatowych. Należą do nich 3 przedszkola, 4 szkoły podstawowe oraz zespół szkół ogólnokształcących z gimnazjum i liceum.

W kwestiach zdrowotnych mieszkańcy Zwierzyńca mogą liczyć na pomoc lekarzy pracujących w okolicznych przychodniach, zakładzie opieki zdrowotnej i prywatnych gabinetach. Znajduje się tu m.in. przychodnia rehabilitacyjna i poradnia logopedyczna.

Na terenie Zwierzyńca funkcjonują 4 kluby sportowe i klub wodny, dzięki czemu dzielnica ma własne boiska, korty tenisowe oraz 2 przystanie kajakowe. Jeśli chodzi o tereny rekreacyjne, to znajduje się tu Kopiec Kościuszki. Ważnym elementem krajobrazu Zwierzyńca są słynne krakowskie Błonia.

Mieszkańcy Zwierzyńca mogą robić zakupy w wielu sklepach wielobranżowych i specjalistycznych, m.in. spożywczych, odzieżowych, sportowych.

Na Zwierzyńcu znajduje się Internetowa Galeria Sztuki Współczesnej Art Decorum i Zwierzyniecki Salon Artystyczy. W okolicy działa także Jazz Band Ball Orchestra i dostępne są zasoby Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Jedną z największych atrakcji okolicy jest ogród zoologiczny.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Zwierzyńcu mogą wybierać z pośród 8 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 183 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Zwierzyńcu wahają się od 7 938 do 31 000 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Zwierzyńcu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Zwierzyńca

Rok 2014 – przełomowy dla krakowskiego rynku mieszkaniowego

,

Rok 2014 – przełomowy dla krakowskiego rynku mieszkaniowego

Stabilne ceny na rynku pierwotnym, szeroka oferta  mieszkań i atrakcyjne warunki kredytowania - to najważniejsze czynniki, dzięki którym miniony rok został uznany za najlepszy dla krakowskiego rynku nieruchomości od zakończenia kryzysu finansowego. Czy w 2015 r. uda się powtó...

W Krakowie jest miejsce na mieszkaniowy luksus

,

W Krakowie jest miejsce na mieszkaniowy luksus

Ze względu na swój potencjał ekonomiczny i ludnościowy Warszawa jest lokalizacją, w której można znaleźć najwięcej mieszkań przeznaczonych dla zamożnych nabywców. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych ośrodkach miejskich ekskluzywne lokale są trudno dostępne. W tym kontekści...

Zamieszkać na Zwierzyńcu

,

Zamieszkać na Zwierzyńcu

Mnóstwo zieleni, tajemnicze zakątki historii i ciekawa, zróżnicowana architektura, tak w dużym skrócie moglibyśmy scharakteryzować  położoną  na zachód od centrum krakowską dzielnicę Zwierzyniec.