Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Szczęśliwice

-113 ofertw 8 inwestycjach
 • Moja Ochota

  Inwestycja Moja Ochota znajduje się na Rakowie, ul. Równoległa (5,7 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Victoria Dom S.A.. Inwestycja Moja Ochota jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 177 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 62 do 82 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Włochy, Raków, ul. Równoległa (5,7 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Moja Ochota
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 8
  • Powierzchnia: 62 - 82 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 5
  Victoria Dom S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Willa Banacha

  Inwestycja Willa Banacha znajduje się na Starej Ochocie, ul. Przemyska 9 (3,1 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera SAP-Property Sp. z o.o.. Inwestycja Willa Banacha jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 12 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 39 do 120 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Ochota, Stara Ochota, ul. Przemyska 9 (3,1 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Willa Banacha
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 12
  • Powierzchnia: 39 - 120 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 5
  SAP-Property Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Włodarzewska 70

  Inwestycja Apartamenty Włodarzewska 70 znajduje się na Szczęśliwicach, ul. Włodarzewska 70 (5,2 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Dom Development S.A.. Inwestycja Apartamenty Włodarzewska 70 jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 9 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 102 lokale mieszkalne o powierzchniach od 27 do 138 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Ochota, Szczęśliwice, ul. Włodarzewska 70 (5,2 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Włodarzewska 70
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 37
  • Powierzchnia: 27 - 138 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  Dom Development S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Eden Włodarzewska

  Inwestycja Eden Włodarzewska znajduje się na Szczęśliwicach, ul. Włodarzewska 76 (5,2 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Yareal Polska Sp. z o. o.. Inwestycja Eden Włodarzewska została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 91 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 118 do 125 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Ochota, Szczęśliwice, ul. Włodarzewska 76 (5,2 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Eden Włodarzewska
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 2
  • Powierzchnia: 118 - 125 m2
  • Liczba pokoi: 5 - 6
  Yareal Polska Sp. z o. o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Raków

  Inwestycja Apartamenty Raków znajduje się na Rakowie, ul. Borsucza (5,3 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Radius Projekt. Inwestycja Apartamenty Raków jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się lokale o powierzchniach od 33 do 107 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Włochy, Raków, ul. Borsucza (5,3 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Raków
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 45
  • Powierzchnia: 33 - 107 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 5
  Radius Projekt
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Lira Park

  Inwestycja Lira Park znajduje się na Szczęśliwicach, ul. Lirowa (4,6 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Yuniversal Development. Inwestycja Lira Park jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 72 lokale mieszkalne o powierzchniach od 42 do 83 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Ochota, Szczęśliwice, ul. Lirowa (4,6 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 9 000 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Lira Park
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 5
  • Powierzchnia: 42 - 83 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Yuniversal Development
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Golden Space

  Inwestycja Golden Space znajduje się na Starych Włochach, ul. Budki Szczęśliwickie (5,7 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Nexity Polska Sp. z o.o.. Inwestycja Golden Space jest w trakcie przygotowań z planowanym na 4 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 124 lokale mieszkalne o powierzchniach od 27 do 57 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Włochy, Stare Włochy, ul. Budki Szczęśliwickie (5,7 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Golden Space
  • Termin oddania: 4 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 3
  • Powierzchnia: 27 - 57 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Nexity Polska Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Park Szczęśliwicki

  Inwestycja Apartamenty Park Szczęśliwicki znajduje się na Szczęśliwicach, ul. Przy Parku 6 (4,7 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Dom Development S.A.. Inwestycja Apartamenty Park Szczęśliwicki została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 46 lokali mieszkalnych o powierzchni 54 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Ochota, Szczęśliwice, ul. Przy Parku 6 (4,7 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Park Szczęśliwicki
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 54 m2
  • Liczba pokoi: 2
  Dom Development S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria

Szczęśliwice to część dzielnicy Ochota w Warszawie. Jest znana zwłaszcza z obecnego tu Parku Szczęśliwickiego, a także bogatej historii, której pozostałości są widoczne w postaci pomników, a także licznych kamienic wzdłuż ulicy Opaczewskiej. Dzięki bliskości do centrum i atrakcyjnym terenom coraz więcej osób szuka tu mieszkania. Szczęśliwice dzielą się na obszary o zabudowie mieszkaniowej oraz biurowo-handlowej. Wśród tej pierwszej znajdują się osiedla z wielkiej płyty, domki jednorodzinne i nowoczesne bloki, wchodzące w skład luksusowych osiedli. Niektóre obszary współczesnego budownictwa są uznawane jako elitarne przez mieszkańców. Odzwierciedla się to w cenach oraz popycie na mieszkania, na tych nowoczesnych osiedlach. Do zabudowy biurowo-handlowej można zaliczyć centra handlowe oraz wieżowce wzdłuż fragmentu Alei Jerozolimskich w północnej części Szczęśliwic. Centrum osiedla jest zdominowane przez zieleń. Ten sposób zabudowy świadczy o przemyśleniu architektury tych terenów. Jakie jeszcze zalety ma mieszkanie na Szczęśliwicach?

Mieszkania na Szczęśliwicach

W tej części Ochoty można wybrać między życiem w kamienicy, wysokim bloku, domku jednorodzinnym i nisko kondygnacyjnym budynku. Coraz więcej powstaje zamkniętych nowoczesnych osiedli, a także apartamentowców. Są one wyposażone w podziemne parkingi, które stanowią dużą zaletę w tej części miasta ze względu na problem z miejscami parkingowymi. Ponadto nowoczesne osiedla wpisują się w potrzeby mieszkańców. Można wśród nich znaleźć wiele takich, na których deweloperzy zdecydowali się wdrożyć wiele udogodnień dla lokatorów. Należą do nich m.in. wózkarnie, rowerownie, ścieżki rowerowe, place zabaw i zielone dziedzińce. O bezpieczeństwo dba monitoring wraz z ochroną. Nowoczesne mieszkanie na Szczęśliwicach to także przemyślana architektura: szerokie korytarze i alejki, bezproblemowe wjazdy i bramy dla pieszych, a także optymalne połączenie budynków z roślinnością. Z powyższych względów cieszą się one znacznie większą popularnością niż lokale w kamienicach czy starszych blokach. Tym bardziej, że ich cena jest niewiele wyższa niż koszt M z rynku wtórnego.

Cena mieszkania na Szczęśliwicach

W tej części Warszawy lokale na rynku pierwotnym oraz wtórnym cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. W związku z tym nie dziwi, że średnia cena nieruchomości mieszkalnych na Ochocie wynosi ok. 8 500 zł/mkw. Mieszkania na Szczęśliwicach kosztują średnio ok. 9 900 zł/mkw. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wartość ta obejmuje lokale nowe i używane. Cena tych pierwszych może dochodzić nawet do 13 000 zł/mkw., w zależności od standardu i lokalizacji. Natomiast na rynku wtórnym można się spotkać z kosztem od 6 000 zł/mkw. (mieszkanie przeznaczone całkowicie do remontu) do 10 000 zł/mkw. W porównaniu do średniej dla całej stolicy - 7 700 zł/mkw., mieszkania na Szczęśliwicach wypadają dość drogo. Jednak cena ta wynika z ogromnego popytu i korzystnej lokalizacji. Do tego powstaje tu wiele apartamentowców. Koszt zakupu zwraca się także w przypadku wynajmu, zarówno długo-, jak i krótkoterminowego. Ze względu na duży popyt cena mieszkań na Ochocie, na Szczęśliwicach, raczej będzie rosnąć niż maleć. Z tego względu nie warto zwlekać i czekać na obniżkę.

Inwestycje w nowe mieszkania: Ochota Szczęśliwice

Ta część Warszawy to atrakcyjna lokalizacja dla inwestorów w nieruchomości, zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe. Przede wszystkim dużą korzyść stanowią: brak problemu ze znalezieniem nabywcy/najemcy oraz szybki zwrot z inwestycji. Duży popyt wynika m.in. z powodu dobrej infrastruktury drogowej i bliskości centrum. Zwrot z inwestycji natomiast wynosi średnio ok. 4-5%. Więcej w przypadku wynajmu krótkoterminowego, o ile właściciel ma pełne obłożenie. Wynajmować można turystom oraz biznesmenom, w tym głównie cudzoziemcom, których coraz więcej pojawia się w Polsce. Dzięki temu osoby, które chcą zainwestować w nowe mieszkanie na Ochocie, na Szczęśliwicach, mogą osiągnąć zyski większe niż w przypadku założenia lokaty bankowej. Inwestycje w nieruchomości stanowią świetną alternatywę dla innych sposobów powiększenia kapitału. Nawet biorąc pod uwagę opłaty kredytowe, można liczyć na zysk. Takie mieszkania niejako same się spłacają, dodatkowo przynosząc zarobek właścicielowi. Dlatego nie dziwi coroczny wzrost ilości osób, które decydują się na taki sposób powiększenia kapitału.

Komunikacja

Pod tym względem Szczęśliwice są bardzo korzystną lokalizacją dla tych, którym zależy na szybkim dojeździe do centrum i wyjeździe z miasta. Przede wszystkim przebiega tędy droga S7, stanowiąca główny dojazd do obwodnicy Warszawy. Kolejnymi większymi ulicami są tu: Bitwy Warszawskiej 1920, Szczęśliwicka, Karola Dickensa, Grójecka, Drawska, Śmigłowca. Również w zakresie komunikacji miejskiej osiedle to może się poszczycić wieloma możliwościami. Poza dziennymi oraz nocnymi liniami autobusowymi i dziennymi tramwajowymi, znajduje sią tu dwie stacje WKD: Warszawa Reduta Ordona, a także Warsaw Al. Jerozolimskie. Na tej drugiej zatrzymują się również pociągi linii: R8, RL, S1, S2, S3. Listę tę uzupełniają stacje rowerów miejskich Veturilo i liczne ścieżki rowerowe. Do centrum dojazd zajmuje średnio ok. 25 minut, oczywiście jest on dłuższy w godzinach szczytu. Ze Szczęśliwic blisko jest również na Lotnisko Chopina, co stanowi duży atut zwłaszcza dla osób często podróżujących tym środkiem komunikacji.

Zalety mieszkania na Szczęśliwicach

W tej części dzielnicy Ochota jest niemalże wszystko: nowoczesne osiedla, bogata infrastruktura handlowo-usługowa, siedziby wielu firm. Jednym z najważniejszych obiektów jest Park Szczęśliwicki, w którym znajdują się m.in.: Górka Szczęśliwicka, Glinianki Szczęśliwickie, liczne place zabaw, odkryty basen, Park Kalisteniki, Warszawski Klub Narciarski. Kolejnym obszarem zielonym jest Skwer Dobrego Maharadży, który ciągnie się od ul. Grójeckiej wzdłuż ul. Opaczewskiej, aż do ul. Szczęśliwickiej. Ponadto istotne są również dwa duże centra handlowe: Blue City oraz Centrum Handlowe Atrium Reduta. Co ciekawe, znajdują się one praktycznie naprzeciwko siebie, po dwóch stronach S7. Ze znanych firm, których siedziby są ulokowane w tym obszarze, warto wymienić: Orange, Bayer, CM Lux Med, Compensa, Innogy Polska czy Universal Music Polska. Na Szczęśliwicach zachował się w dobrym stanie Fort Szczęśliwice, który stanowi kolejny duży obszar zieleni. Ciekawym obiektem jest także Gospodarstwo Tadeusza Kubalskiego - ślad dawnego charakteru tej części Warszawy.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij