+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

PROMOCJE

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

image

Nie masz czasu przeglądać wszystkich ofert?

Powiedz nam, jakiego mieszkania szukasz, a nasz doradca znajdzie je bezpłatnie dla Ciebie. Zero spamu, usługa bez opłat i prowizji.

Wiadomości na temat Częstochowy:

Tanie mieszkania również w Częstochowie

Częstochowa to miasto kojarzone przede wszystkim z sanktuarium na Jasnej Górze. Przyciąga jednak nie tylko pielgrzymów. Jako ważny ośrodek przemysłowy oferuje tysiące atrakcyjnych miejsc pracy. Rozwija się też pod względem kulturalnym, stając się coraz atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania. Dlatego zapotrzebowanie na tanie mieszkania w Częstochowie jest bardzo duże. Jak ich szukać? Gdzie można je znaleźć? Sprawdź!

Lokalny rynek nieruchomości

Częstochowa jest atrakcyjnym miejscem do życia, co zwiększa zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne. Powstają one przede wszystkim jako inwestycje deweloperskie rozsiane po całym mieście. Ceny mieszkań nadal można jednak uznać za przystępne. Są porównywalne na przykład do stawek obowiązujących w Gliwicach czy Mysłowicach, choć trzeba zaznaczyć, że w Częstochowie rosną one szybciej.

Nadal jednak są mniej więcej dwukrotnie niższe od cen warszawskich i znacząco niższe od katowickich. Dzięki temu nabywcy w Częstochowie częściej poszukują 3-pokojowych lub większych lokali. Wśród osób poszukujących tanich mieszkań popularniejsze są natomiast mieszkania 2-pokojowe i kawalerki.

Tanie mieszkania deweloperskie w Częstochowie – gdzie szukać?

Wbrew pozorom można kupić tanie mieszkanie od dewelopera. Cena w znacznej mierze zależy od lokalizacji. Tereny położone bliżej centrum, lepiej rozwinięte, bogate w infrastrukturę i usługi są droższe. Nie oznacza to jednak, że tanie mieszkanie mogą zapewniać przyjaznej przestrzeni do życia. Obecnie wszystkie dzielnice Częstochowy rozwijają się w szybkim tempie i zapewniają mieszkańcom wszystko, co potrzebne.

Osoby, którym zależy na możliwie najniższej cenie za 1 m2, powinny zwrócić uwagę na nowe inwestycje w takich dzielnicach Jak Błeszno, Wrzosowiak, Stradom czy też Raków, który niegdyś był przemysłowym sercem miasta. Coraz częściej powstaje w nich nowoczesna zabudowa mieszkaniowa dostępna w atrakcyjnych cenach.

Tanie mieszkania w Częstochowie – jak szukać okazji?

Tanie mieszkania na sprzedaż można jednak znaleźć w każdej części Częstochowy. Dysponując niewielkim budżetem, często wystarczy obniżyć oczekiwania co do metrażu mieszkania. Niewielkie lokale 1-pokojowe i 2-pokojowe są dostępne w przystępnych cenach w zasadzie w całym mieście (z wyjątkiem najbardziej prestiżowych i luksusowych inwestycji). Trzeba jednak pamiętać, że oferty zmieniają się dynamicznie, a najlepsze okazje szybko znikają z rynku. Często najlepszą gwarancją zakupu taniego mieszkania jest jego zarezerwowanie tuż po uruchomieniu sprzedaży przez dewelopera.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie śląskim? Sprawdź bogatą ofertę tanich mieszkań w Częstochowie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Częstochowie

W Częstochowie dostępnych jest 260 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 5 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Częstochowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 83 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (18 mieszkań).
 • 2-pokojowe (133 mieszkania).
 • 3-pokojowe (99 mieszkań).
 • 4-pokojowe (10 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Częstochowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Częstochowie kosztuje 251 441 zł.

Pobliskie Lokalizacje

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: