Wybierz ranking
2022
Gliwice

Ranking najlepszych inwestycji w Gliwicach

Zobacz najpopularniejsze inwestycje w 2022

1 miejsce
Apartamenty Mikołowska

Apartamenty Mikołowska

Gliwice, ul. Mikołowska

I miejsce
2 miejsce
Apartamenty Karolinki

Apartamenty Karolinki

Gliwice, ul. Karolinki

II miejsce
3 miejsce
Apartamenty Karolinki - Etap II

Apartamenty Karolinki - Etap II

Gliwice, ul. Karolinki

III miejsce
Wyróżnienie
Osiedle Majowe etap III

Osiedle Majowe etap III

Gliwice, ul. Górna 45

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Osiedle Paryskie

Osiedle Paryskie

Gliwice, ul. Lubliniecka 66

Wyróżnienie

Zobacz inne rankingi dla miasta Gliwice

Zobacz, jak powstał ranking

step-image
1

Bazujemy na informacjach, otrzymywanych co miesiąc od ponad 500 tys. użytkowników.

step-image
2

Zbieramy informacje o tym, które inwestycje są najbardziej interesujące. Uwzględniamy zapytania do dewelopera, wykonane telefony czy liczbę obejrzanych ofert w danej inwestycji.

step-image
3

Nasz algorytm tworzy finalne zestawienie, na bazie którego powstaje Ranking Inwestycji.

step-image
4

Ogłaszamy trzy najlepsze inwestycje oraz przyznajemy wyróżnienia w danym regionie.

Ranking Inwestycji po raz kolejny w Gliwicach

Ranking Inwestycji w Gliwicach ruszył po raz pierwszy w 2018 roku! Od tej pory plebiscyt regularnie odbywa się w tym mieście. Które inwestycje cieszą się największą popularnością wśród użytkowników portalu RynekPierwotny.pl?

Użytkownicy nie muszą podejmować specjalnych działań, aby zagłosować na konkretne osiedle. Dane są zbierane na podstawie ich zachowania na portalu. Jeśli zdecydują się podjąć jakąś akcję świadczącą o zainteresowaniu daną inwestycją, np. wyślą formularz zgłoszeniowy, jednocześnie oddadzą na nią swój głos.

W Rankingu Inwestycji w Gliwicach udział biorą wszystkie zamieszczone na portalu projekty deweloperskie. Dzięki temu można określić, które z nich najlepiej spełniają wymagania i potrzeby przyszłych mieszkańców. Jakie cechy osiedla sprawiają, że ludzie interesują się zakupem mieszkania właśnie w tym mieście? To dane, które dostarcza plebiscyt - Ranking Inwestycji Gliwice.

Gliwice - dynamiczny rozwój

Miasto od kilku lat przeobraziło się w śląskie centrum usług IT i można powiedzieć, że znakomicie mu się to udało. Obecnie znajduje się tam wiele przedsiębiorstw polskich oraz zagranicznych, które tylko utwierdzają mieszkańców w przekonaniu, że miasto ma już niewiele wspólnego z przemysłem ciężkim.

Nieustannie przybywa nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych. Wiele z nich to współczesne osiedla budowane zgodnie z trendami obecnymi na rynku. Ze względu na to, że łączy je całkiem sporo podobieństw, konkurencja Rankingu Inwestycji w Gliwicach jest bardzo duża. Trudno bowiem wyłonić już na początku bezwzględnego lidera plebiscytu, jak to ma miejsce w przypadku niektórych innych miast. Niemniej nowe inwestycje w Gliwicach różnią się od siebie nie tylko lokalizacyjnie.

Mimo, że ich celem jest jak najlepsze spełnienie potrzeb przyszłych mieszkańców, nowe osiedla potrafią się od siebie znacznie różnić. Jedne składają się z niskich bloków z szerokimi balkonami, inne natomiast posiadają więcej kondygnacji i loggie. Niektóre są bardziej nastawione na rodziny z dziećmi, dlatego można w nich znaleźć np. place zabaw.

I to właśnie te różnice, często bardzo niewielkie, sprawiają, że jedna osoba będzie chciała tu zamieszkać, a inna nie. Dzięki temu również wyniki Rankingu Inwestycji w Gliwicach wskazują, jaki szczegół obecny w danej inwestycji przeważył na jej korzyść.

Gliwicki rynek nieruchomości

Ogromny wysyp ofert na rynku nieruchomości jest skutkiem ciągłego rozwoju miasta. To efekty obecności m.in. firm, w tym z kapitałem zagranicznym, które oferują bardzo wiele ofert pracy na dobrych warunkach. Gliwice stały się rozpoznawalnym ośrodkiem skupiającym na Śląsku branże związane z IT i nowymi technologiami. Co w tym kontekście zaoferowały im Gliwice? O rozwój miasta pod kątem budownictwa nieruchomości oraz zwycięskie inwestycje zapytaliśmy Pana Zygmunta Frankiewicza, prezydenta Gliwic.

Gliwice przeżywają „boom” na rynku nieruchomości deweloperskich. Szereg nowych budynków mieszkalnych rozbudowuje oraz uzupełnia tkankę miejską. Duża liczba inwestycji nie jest dla mnie zaskoczeniem. Miasto od lat prowadzi politykę przyjazną dla inwestorów również na rynku mieszkaniowym. Znakomity i nowoczesny układ komunikacyjny oraz bogata oferta edukacyjna i kulturalno-sportowa pozwalają na upewnienie deweloperów, że środki finansowe zainwestowane w budownictwo mieszkaniowe zostaną zwrócone z zyskiem.

Wszystkie inwestycje mieszkaniowe wyróżnione w rankingu Rynku Pierwotnego charakteryzują się powyższymi cechami. Gliwiczanie, którzy zakupią mieszkania w nowych budynkach, mogą liczyć na życie w wygodnym, dobrze skomunikowanym mieście, z wciąż rozwijaną ofertą edukacyjną i kulturalną.

Jednak rynek mieszkaniowy w Gliwicach to nie tylko deweloperzy. Miasto dba również o rynek tanich mieszkań na wynajem i obecnie prowadzi szereg inwestycji w tym zakresie. Wynika to z tego, że głównym problemem młodych ludzi obecnie jest właśnie brak takiej tańszej alternatywy.

Polityka miejska już od trzydziestu lat obejmuje wzmocnienie potencjału inwestycyjnego miasta. Część tego potencjału, który po latach inwestycji m.in. w rozwój nowoczesnego przemysłu w specjalnej strefie ekonomicznej, ukierunkowujemy w budowę mieszkań komunalnych. Miasto, które dobrze się rozwija, dba nie tylko o dobre warunki dla deweloperów, ale również wspiera mieszkańców w ich dążeniach do własnego „M” na przystępnych warunkach.

Nie mniej jednak, zawsze cieszyć będzie bogata oferta deweloperska dla zamożniejszych mieszkańców, gdyż jest ona wizytówką wysokiego poziomu życia w mieście, jego atrakcyjności i dobrych perspektyw dla jego mieszkańców.

Prezydent Frankiewicz w swojej wypowiedzi wskazuje na niezwykle istotną kwestię, jaką są ceny mieszkań w Gliwicach. Mimo stosunkowo niskich kosztów zakupu nowego M, nadal jest to spory wydatek dla młodych zaczynających swoją przygodę na rynku pracy. Z drugiej strony inwestycja w wysokiej jakości budownictwo popłaca choćby ze względu na lokalizację oraz liczne udogodnienia. Gliwice oferują również coraz wyższe płace, co przyczynia się do wysokiego popytu na lokale z rynku pierwotnego.

Ranking Inwestycji w Gliwicach - promocja ofert

Skoro to użytkownicy portalu decydują o wynikach plebiscytu - Ranking Inwestycji Gliwice - warto o nich zadbać. Zdjęcia inwestycji, szczegółowe dane na jej temat czy możliwość odbycia wirtualnego spaceru - znacznie bardziej zachęcają użytkowników niż enigmatyczne zdanie, jedno zdjęcie i brak cen. Wielu z nich chce się dowiedzieć jak najwięcej jeszcze przed pierwszym kontaktem z deweloperem, aby móc mu zadać szczegółowe pytania, a nie podstawowe. Brak elementarnych danych zniechęca użytkownika do wysłania zgłoszenia, a tym samym głosowania na dany projekt w Rankingu Inwestycji w Gliwicach.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: