Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Koszalin

Koszalin, zachodniopomorskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 2 deweloperów w Koszalinie

Aktualnie nasi deweloperzy w Koszalinie realizują 4 inwestycje

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Koszalin rośnie w oczach! Miasto stało się bardzo popularnie wśród osób poszukujących domu i mieszkania nad morzem. Ich potrzeby zauważył już niejeden deweloper. Koszalin wzbogaca się więc o nowe osiedla domków i mieszkań, a co za tym idzie - stale się rozrasta. Obecnie sięgnął już jeziora Jamno - powstałe tu niedawno osiedle domków cieszy się pięknym widokiem właśnie na wspomniane jezioro. Ale inwestycje deweloperskie w Koszalinie nie obejmują tylko nieruchomości do zamieszkania na stałe. Szybko rośnie popularność budownictwa pod wynajem wakacyjny oraz biurowców. Apartamenty wakacyjne stanowią świetne rozwiązanie dla osób poszukujących tzw. second home, a także inwestorów, którzy chcą na nich zarabiać. Miasto znajduje się bowiem w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, a co za tym idzie - przyciąga coraz więcej turystów, także tych z zagranicy. Dlatego warto przyjrzeć się nowym inwestycjom budowanym przez deweloperów w Koszalinie. Niektórzy z nich oferują naprawdę ciekawie zaprojektowane i zrealizowane miejsca do życia.

 

Deweloper w Koszalinie ma dobrze?

Stale przybywa nowych inwestycji deweloperskich w Koszalinie. Mimo mniejszych rozmiarów, miasto nadal stanowi największy ośrodek w regionie. Dzięki temu przyjeżdża tu wiele osób z okolicznych miasteczek i wsi, ale również… z Warszawy i innych dużych aglomeracji. Przeprowadzka ma różne motywy, jednym z nich jest świetna lokalizacja Koszalina. Bliskość morza, jezior, lasów, łąk i parków sprawia, że pojawia się tu coraz więcej ludzi pragnących uciec od zgiełku dużych miast. Mimo że z pracą nie jest tu tak łatwo, jak w Warszawie czy Wrocławiu, deweloperzy w Koszalinie nie narzekają na brak popytu na mieszkania i domy. Tym bardziej, że cena takiej nieruchomości wydaje się śmiesznie niska dla kogoś, kto dotychczas miał do czynienia z rynkiem warszawskim czy gdańskim. Miasto z kolei stale rozbudowuje się pod kątem infrastruktury - buduje się i remontuje drogi, pojawiają się centra handlowe oraz ośrodki rekreacji. 

To jednak, z czym nie poradzi sobie każdy deweloper w Koszalinie, to kwestia braku młodych ludzi. Problem ten przekłada się na konieczność sprowadzania taniej siły roboczej z dalszych regionów Polski. Droższa oraz trudno dostępna siła robocza przekłada się na wartość nieruchomości - są one coraz droższe. Mimo to jednak popyt na mieszkania i domy nie spada. Kupują je bowiem osoby chcące zamieszkać w mieście na stałe lub poszukujące tzw. second home.

 

Inwestycje deweloperski w Koszalinie dla inwestorów

Z roku na rok wzrasta ilość turystów w Koszalinie. Coraz więcej z nich poszukuje tzw. second home - apartamentu wakacyjnego. Część z nich traktuje tego typu nieruchomość jak inwestycję - korzystają z niej np. przez miesiąc, a przez resztę roku wynajmują. Dołączają do nich osoby, które są nastawione tylko i wyłącznie na inwestowanie w najem krótkoterminowy. Kuszą oni swoimi ofertami nie tylko Polaków, ale również gości zagranicznych, ponieważ odnotowuje się stały wzrost atrakcyjności turystycznej Koszalina. Decydują o tym przede wszystkim bliskość morza i atrakcyjne ceny wynajmu apartamentów wakacyjnych. Deweloperzy w Koszalinie swoją ofertę kierują również do osób poszukujących okazji inwestycyjnych. Można znaleźć w mieście i wokół niego kilka ciekawych inwestycji przygotowanych właśnie pod wynajem wakacyjny czy biznesowy. Najwięcej osób przyjeżdża tu w celach biznesowych, szukają oni więc dogodnych noclegów. Warto sprawdzić, który deweloper w Koszalinie oferuje condohotele czy aparthotele, które dla klientów biznesowych stanowią pierwszy wybór ze względu na możliwość rozliczenia się z firmą.

 

Rosną wymagania wobec deweloperów

Deweloperzy w Koszalinie coraz częściej mają również do czynienia z rosnącymi wymaganiami klientów. Najczęściej wymagania te dotyczą udogodnień takich, jak parking, winda czy plac zabaw. Nieraz można spotkać całkowicie ogrodzone i monitorowane inwestycje. W Koszalinie normą stały się niemalże osiedla niskokondygnacyjne. Wieżowce przypominające czasy PRL-u nie cieszą się bowiem popularnością. Bardziej wymagający klienci przekładają się zatem na sytuację danego dewelopera. W Koszalinie działa znacznie mniej firm deweloperskich, a co za tym idzie - wybór oferty jest ograniczony. Mimo to mówi się o dużej konkurencji. Im atrakcyjniejsza oferta, tym szybciej znajdzie się nabywca. W ostatnim czasie powstało zatem kilka inwestycji, które wyróżniają się wysoką jakością budownictwa i projektem wygodnym do życia dla mieszkańców. Mogą oni cieszyć się nie tylko własnym miejscem garażowym czy postojowym, czego bardzo brakuje np. w centrum, ale również zieloną i piękną okolicą. 

Większość z tych inwestycji powstała jednak na obrzeżach miasta. Deweloperzy w Koszalinie upatrzyli sobie zwłaszcza Przylesie, czyli północną część miasta. Nic dziwnego - terenów do zagospodarowania jest tam wciąż dość dużo, a przy tym są one tańsze. To również świetna opcja dla osób poszukujących ciszy i spokoju, a tych coraz więcej w mieście. Dodatkowym atutem obrzeży jest ogólny krajobraz i możliwość mądrzejszego zagospodarowania terenów niż w centrum, które stało się niejako “spadkobiercą” historycznie ukształtowanych dróg i osiedli. W nowszych częściach miasta spotyka się przede wszystkim nowoczesne inwestycje deweloperskie. Koszalińskie wieżowce z wielkiej płyty dominują bliżej centrum. To również argument, który przeważa za obrzeżami. Z północnej części miasta bliżej również nad morze, a jezioro jest tuż pod nosem. 

 

Oferty się wyprzedają

Jak wspomniano wyżej, oferta deweloperów w Koszalinie jest dość ograniczona, co przekłada się na konieczność szybkiego podjęcia decyzji o zakupie. Znacznie większy niż rynek pierwotny jest bowiem rynek wtórny. Na tym drugim jednak znajdują się głównie mieszkania do remontu, w dodatku wiele z nich mieści się w bloku z wielkiej płyty, co obecnie stanowi duży minus. Osoby szukające mieszkań czy domów w wyższym standardzie niestety muszą dość szybko podjąć decyzję o zakupie. Oferty deweloperów w Koszalinie często wyprzedają się jeszcze w przedsprzedaży, a co za tym idzie - do sprzedaży trafia naprawdę niewiele nieruchomości. Inwestycje te nie powstają również tak często, jak w większych miastach, więc nieraz trzeba czekać, aż pojawi się coś nowego na rynku. Mimo dość dużego popytu, jak na niewielkie miasto, deweloperzy w Koszalinie nie budują tak często, jak w innych miastach nadmorskich. To z kolei przekłada się na sytuację na rynku - jeśli pojawi się nowa inwestycja, zostaje ona dość szybko wyprzedana, nawet po wyższych cenach niż standardowe. 

 

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera w Koszalinie?

W dość niskiej cenie w porównaniu z innymi miastami, w Koszalinie można zakupić wysokiej jakości mieszkanie. Ciekawych i funkcjonalnych projektów w mieście nie brakuje. Na tle dotychczasowej zabudowy, rynek pierwotny prezentuje się tu niezwykle atrakcyjnie. Deweloperzy w Koszalinie oferują nie tylko osiedla monitorowane i z udogodnieniami dla mieszkańców, ale również zaprojektowane w nowoczesnym stylu, np. skandynawskim. Między budynkami często zachowane są duże odległości, a samo osiedle ulokowane jest w atrakcyjnej lokalizacji. Samo miasto również się rozwija, a lokalizacją blisko morza podbija serca osób szukających w tej okolicy mieszkania na stałe.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023