Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zasady dokonywania zmian w prospekcie informacyjnym

Aneta Mościcka
Aneta Mościcka

Data publikacji: 21.01.2015, Data aktualizacji: 30.09.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 18 głosów

Zasady dokonywania zmian w prospekcie informacyjnym
Prospekt informacyjny, który deweloper musi dostarczyć klientowi, może ulec zmianie. Deweloper ma jednak obowiązek zachowania właściwej procedury dokonywania takich modyfikacji. Ma to na celu zabezpieczenie praw nabywców mieszkań.

Ustawa deweloperska nakłada na firmy deweloperskie obowiązek sporządzenia prospektu informacyjnego i bezpłatnego doręczenia go osobie zainteresowanej zakupem mieszkania. Prospekt zawiera wszystkie dane, związane z daną inwestycją realizowaną przez firmę budowlaną.

Zmiany w prospekcie

Jeżeli informacje zawarte w prospekcie lub w załącznikach ulegną zmianie, deweloper ma obowiązek doręczyć jego aneks lub sporządzić nowy prospekt. Bezpłatne doręczenie zmian prospektu informacyjnego lub jego załączników musi nastąpić w sposób umożliwiający potencjalnemu nabywcy zapoznanie się z jego treścią przed podpisaniem umowy oraz w formie w jakiej został  on po raz pierwszy doręczony.

Zmiana formy doręczenia jest możliwa tylko za wyraźną i wcześniejszą zgodą osoby zainteresowanej zawarciem umowy deweloperskiej.

Szukaj nieruchomości

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne

Zmiany w treści prospektu muszą być wyraźnie zaznaczone w umowie

Jeżeli w czasie pomiędzy doręczeniem prospektu informacyjnego wraz z załącznikami a podpisaniem umowy deweloperskiej deweloper zmienił treść informacji zawartych w prospekcie lub jego załącznikach, w treści umowy deweloperskiej  notariusz  powinien wyraźnie podkreślić - w sposób jednoznaczny i widoczny - postanowienia wynikające z tych zmian.

Warto też pamiętać, że zmiany w treści umowy deweloperskiej, które wynikają z modyfikacji informacji zawartych w prospekcie informacyjnym lub jego załącznikach, jak nastąpiła w czasie pomiędzy ich doręczeniem a podpisaniem umowy deweloperskiej, wiążą klienta dewelopera tylko wtedy, gdy wyraził zgodę na ich włączenie do treści umowy.

Aneta Mościcka
Aneta Mościcka

Dziennikarka od 2000 roku, prawnik, z odbytą aplikacją sądową. Autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, gospodarczego i prawa związanego z nieruchomościami.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Ingerencja w części wspólne nieruchomości przez właściciela lokalu – zgoda wspólnoty mieszkaniowej

      Ingerencja w części wspólne nieruchomości przez właściciela lokalu – zgoda wspólnoty mieszkaniowej

      W każdym budynku wielorodzinnym znajdują się części wspólne, z których może korzystać każdy właściciel. Żaden z nich nie ma jednak prawa bez zgody spółdzielni dokonywać ingerencji we wspólne przestrzenie bez zgody wspólnoty.

      25 czerwca 2025

      Michał Koralewski

    • Zmiany w prawie budowlanym 2025

      Zmiany w prawie budowlanym 2025

      Prawo budowlane w 2025 roku przynosi istotne zmiany dla inwestorów, deweloperów i właścicieli nieruchomości. Dowiedz się, które przepisy ułatwią budowę domu, a które ją skomplikują. Sprawdź kluczowe zmiany w prawie budowlanym w 2025 roku.

      11 czerwca 2025

      Edyta Wara-Wąsowska

    • Podatek od sprzedaży nieruchomości

      Podatek od sprzedaży nieruchomości

      Sprzedajesz mieszkanie w 2025 roku? Zanim podpiszesz akt notarialny, sprawdź, jakie podatki i opłaty będą Cię obowiązywać. Dowiedz się, kiedy fiskus upomni się o 19% podatku, jak skorzystać z ulgi mieszkaniowej, jakie poniesiesz koszty notarialne oraz kto płaci podatek PCC.

      10 czerwca 2025

      Ewelina Zajączkowska-Klec

    • Termomodernizacja dofinansowanie: jakie dopłaty i ulgi na termomodernizację uzyskamy w 2025 roku?

      Termomodernizacja dofinansowanie: jakie dopłaty i ulgi na termomodernizację uzyskamy w 2025 roku?

      Jak dostać pieniądze na termomodernizację domu w 2025? Dopłaty i ich wysokość są uzależnione od programu i zakresu remontu. Podpowiadamy, z jakich form dofinansowania do termomodernizacji mogą skorzystać właściciele domów, ile wynosi najwyższa dopłata, gdzie złożyć wniosek o dopłatę.

      02 czerwca 2025

      Edyta Wara-Wąsowska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023