Zamieszkać pod Łodzią

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 29.04.2021, Data aktualizacji: 29.04.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 8 głosów

Zamieszkać pod Łodzią
Najnowsze inwestycje mieszkaniowe w aglomeracji łódzkiej - które projekty deweloperskie zasługują na szczególne uznanie? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki, Zgierz – tuż za granicą Łodzi można znaleźć kilka ciekawych projektów deweloperskich - zarówno mieszkań, jak i domów. Warto porównać oferty i rozważyć kupno nieruchomości pod miastem.

To widoczny trend, ponieważ coraz więcej osób przeprowadza się na tereny podmiejskie. Przemawiają za tym w szczególności niższe ceny lokali, ale także cisza i spokój z dala od zgiełku tętniącego życiem miasta czy przydomowe ogródki w zamian za dłuższy dojazd do pracy.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • dlaczego warto zamieszkać pod Łodzią
 • na które inwestycje warto zwrocić uwagę
 • co wyróżnia miasta położone na peryferiach Łodzi

Peryferie Łodzi - dlaczego warto? 

Łódź stała się aglomeracją, którą cechują korki, zgiełk i pośpiech. Dlatego ważnym argumentem "za" trendem przenoszenia się ludzi z centrum poza miasto jest pobliskie otoczenie. Zazwyczaj peryferie zapewniają większą i bardziej zaciszną przestrzeń, a to zdecydowanie daje poczucie większej prywatności. Świeże powietrze, ciche i spokojne osiedla czy duże place zabaw i tereny zielone przyciągają przede wszystkim rodziny z dziećmi. To, co jeszcze zdecydowanie przemawia na korzyść podmiejskich miejscowości to ceny zakupu nieruchomości. Często w cenie kilkupokojowego mieszkania w najpopularniejszych dzielnicach miast kupimy domek na przedmieściach.

Łodź - Polska

Pabianice 

Na południowy-wschód od Łodzi znajdują się Pabianice, gdzie dojechać można tramwajem miejskim. Każdy, kto chciałby zamieszkać poza granicami miasta, a jednak z bardzo dogodnym dojazdem do centrum, może rozważyć kupno mieszkania na jednym z pabianickich osiedli. Nowe mieszkania w Pabianicach cieszą się sporym zainteresowaniem.

To niewielkie miasteczko, które w XX wieku słynęło z przemysłu miękkiego. Dzięki położeniu w centralnej części Polski, w dodatku blisko Łodzi, Warszawy i Częstochowy, jest bardzo atrakcyjne zarówno dla firm, jak i rodzin. Z tego względu siedzibę ma tu wiele znanych przedsiębiorstw, a ich obecność napędza gospodarkę lokalną. To także dobre miejsce do zamieszkania, dlatego wiele osób szuka w Pabianicach mieszkania do wynajęcia lub zakupu.

Decydując się na Pabianice, warto zwrócić uwagę na Domino Park. Mieszkania posiadają od dwóch do sześciu pokoi z pow. użytkową od 40 do 96 m2. Są to lokale jedno lub dwupoziomowe, które dodatkowo posiadają przestronne tarasy. Budynek składa się z jednego segmentu mieszkalnego, który posiada wejścia z dwóch przestronnych, doświetlonych klatek schodowych.

Na parterze w budynku zlokalizowana jest również powierzchnia usługowo-handlowa. Bliskość trasy S14 stanowi znakomite połączenie komunikacyjne, do centrum stolicy mamy 20 km, zapewniając tym samym komfortowy i szybki dojazd. Każdy z lokali posiadać będzie instalację TV-SAT, domofon oraz na życzenie instalacje alarmową. Unikalna architektura budynku dodatkowo podnosi prestiż zamieszkania. Inwestycja została oddana do użytku przed 2020 r .

Konstantynów Łódzki 

Konstantynów Łódzki od wschodu graniczy ze stolicą województwa łódzkiego. Jest prężnie rozwijającą się miejscowością. Buduje się tam wiele domów jednorodzinnych, a także nieruchomości komercyjnych. W okolicy znajduje się również malowniczy ośrodek rekreacyjny nad stawami. Nowe mieszkania w Konstantynowie Łódzkim położone są w sąsiedztwie terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do rekreacji. Jakie inwestycje zasługują na szczególne wyróżnienie?

Srebrna Ostoja 

Srebrna Ostoja to zamknięte osiedle, które posiada dwa wjazdy od strony południowej i północnej. Teren wyposażony jest w dwa tereny rekreacyjne w postaci ścieżek, elementów małej architektury oraz placów zabaw. Osiedle ma zapewniony dostęp do telewizji naziemnej oraz internetu poprzez instalację światłowodową. Srebrna Ostoja znajduje się przy ul. Warzywnicza 22 (0.9 km od granicy miasta), jest realizowana przez dewelopera Varitex Sp. z o.o. Sp. K.. Jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2022 roku terminem oddania do użytkowania.

Srebrna Ostoja

Zatoka Tarasów 

Zatoka Tarasów to zespół ośmiu nowoczesnych, bezczynszowych mieszkań położonych 0,8 km od granicy miasta. Znajduje się na zamkniętym terenie, co daje poczucie bezpieczeństwa i gwarancję swobody. To co wyróżnia Zatokę Tarasów, to przynależne do mieszkań na parterze ogródki oraz duże balkony i tarasy na dachu. Dodatkowa przestrzeń daje gwarancję prywatności, wypoczynku i relaksu na wysokim poziomie. Przewidziano także miejsca parkingowe i komórki gospodarcze na terenie obiekt.

Zatoka Tarasów to inwestycja idealna dla wymagającego klienta, ceniącego sobie indywidualność i kameralność. Zatoka Tarasów jest realizowana przez dewelopera Am-Bud S.C. Planowany odbiór lokali nastąpi w 4 kw. 2021 roku. Cały projekt składa się z 8 nowych mieszkań. Budynek posiada 2 kondygnacje naziemne wraz z parterem.

Zatoka Tarasów

Aleksandrów Łódzki 

Przemieszczając się nieco na północ od Konstantynowa, warto przyjrzeć się nowym ofertom deweloperów w Aleksandrowie Łódzkim (sprawdź oferty nowych mieszkań w Aleksandrowie Łódzkim) . To niewielka miejscowość, położona ok. 11 km od centrum Łodzi. Składa się z kilku wsi, które istniały na tym terenie znacznie wcześniej.

Nazwa miasta pochodzi od cara Rosji, Aleksandra I. Samo miasteczko słynie z przemysłu włókienniczego - jest kolebką branży pończoszniczej, przez co bywa określany przez mieszkańców nazwą Skarpetkowo. Historia miasta ściśle łączy się z trzema religiami: judaizmem, ewangelizmem oraz katolicyzmem, które to wyznania dominowały aż do II wojny światowej. Obecnie aglomeracja jest ściśle powiązana z Łodzią, z którą wzajemnie się uzupełnia.

Ciekawą propozycją od dewelopera w tym miasteczku są Lofty Aleksandrów. To 10 lokali przeznaczonych dla osób ceniących sobie przede wszystkim nietuzinkową architekturę, kameralne otoczenie i poczucie intymności w klimacie nowoczesnej stodoły. Składa się tylko z 4 segmentów w zabudowie szeregowej dwulokalowej oraz 2 segmentów jednolokalowych tzw. szeregówek.

Przestrzeń została zaprojektowana w najbardziej optymalny sposób. Bryła kompleksu charakteryzuje niepowtarzalna architektura oraz idealna funkcjonalność. Lofty Aleksandrów mieszczą się przy ul. Piotrkowskiej 128. Inwestycja została zrealizowana przez dewelopera WS Project Sp. z o.o., wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2021 roku.

Lofty Aleksandrów

Zgierz 

To miasto w powiecie zgierskim, położone nad Bzurą, wchodzące w skład aglomeracji łódzkiej. Jest jednym z najstarszych miast w regionie. Znajdują się tutaj tanie mieszkania dla wszystkich, którzy chcą zamieszkać pod miastem. Zgierz oferuje wszelkie dogodności, a sama komunikacja z Łodzią jest bardzo dobra. Szybko i w łatwy sposób można dostać się m.in. do Urzędu Miasta Łodzi czy słynnego Muzeum Kinematografii. To pozwala na korzystanie ze wszelkich udogodnień mieszkania w mniejszym mieście oraz bliskości dużej aglomeracji. Z tego powodu nowe mieszkania w Zgierzu cieszą się sporą popularnością. Jakie inwestycje w Zgierzu są warte uwagi?

Chemików 7 to funkcjonalne mieszkania wykonane z materiałów wysokiej jakości. W budynku znajduje się garaż podziemny, klatki wyposażone są w windy, a na terenie powstał plac zabaw dla dzieci. Obiekt został w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne zarówno z centrum Zgierza jak i Łodzi – rozwiniętą infrastrukturą i bogatą strefą usług całej aglomeracji.

Projekt został zrealizowany przez dewelopera Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus Sp. z o. o. oraz oddany do użytkowania w 2 kw. 2013 roku. Cały projekt składa się z 118 nowych mieszkań. Budynek posiada 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Chemików

Mieszkanie pod Łodzią - czy warto?

Zamieszkanie poza aglomeracją dużego miasta, a jednak w jej pobliżu, jest z pewnością bardzo korzystnym rozwiązaniem. Mieszkańcy zdecydowanie nie powinni obawiać się przekroczenia granicy miasta w celu poszukiwania nowego lokum – jak widać deweloperzy zadbali o to, aby było w czym wybierać. Z większości miejscowości można łatwo dostać się do centrum aglomeracji, a mieszkania i domy poza Łodzią są zazwyczaj tańsze. Ponadto bliskość terenów zielonych i oddalenie od zgiełku może być istotnym argumentem dla poszukujących spokoju łodzian.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: