Wynajmowane mieszkanie - aranżacja
Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów
Mieszkanie na wynajem to wciąż popularne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą kupić własnego M. Dotyczy to nie tylko studentów i młodych osób, ale także kupujących, którzy zbierają fundusze na wkład własny i remont lub po prostu nie są zdecydowane, gdzie chcą zaplanować swoją przyszłość. Wiele osób decydujących się na wynajem mieszkania zastanawia się nad tym, jak je aranżować.
W tym artykule podpowiadamy, jak urządzić wynajmowane wnętrze, aby nadać mu indywidualnego charakteru.
Z tego artykułu dowiesz sie m.in.:
- jak urządzić wynajmowaną przestrzeń
- jakie wybrać dodatki
- jakie kupić meble
Urządzanie wynajmowanego mieszkania z reguły wiąże się z tym, że nie można w nim wykonywać wielu prac budowlanych. Nie zawsze właściciele zgadzają się, aby wiercić dziury w ścianie, wieszać różnego rodzaju haczyki czy przybijać gwoździe i przemeblowywać wynajmowane lokum. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą dostosować pomieszczenia do indywidualnych potrzeb, tak aby przy ewentualnej wyprowadzce nie trzeba było się martwić o zwrot kaucji. Przedstawiamy garść inspiracji, jak rozsądnie zaaranżować wynajmowane mieszkanie.
Kolor to podstawa
Mieszkania pod wynajem charakteryzują się tym, że zwykle są już pomalowane lub wytapetowane, szczególnie te starszej daty. Jednak obecnie coraz częściej właściciele mieszkań kierują się uniwersalnością przy urządzaniu, tak aby miało ono szansę spodobać się jak największej liczbie osób. Jednak jeśli zdarzy się, że niektóre pomieszczenia nie odpowiadają Twoim potrzebom, możesz porozumieć się z wynajmującym i po prostu przemalować ściany.
Pamiętaj, że najemca nie może dokonywać zmian w lokalu bez zgody wynajmującego, szczególnie jeśli są one sprzeczne z podpisaną wcześniej umową. Może to wygenerować spore koszty, a nawet konieczność zrezygnowania z wynajmu.
Decydując się na ten krok warto postawić na jasne barwy, które będą pasowały do wszystkiego i stworzą doskonałą bazę do wielu aranżacji. Najpopularniejsze są po prostu białe ściany. Wtedy możesz wybrać bardziej indywidualne dekoracje czy meble. W dodatku wszelkie jasne barwy oraz pastele zdecydowanie powiększają optycznie przestrzeń. Ciemne kolory mogą przytłaczać.
Urządzanie wynajmowanej przestrzeni
Wynajmowane mieszkania są zazwyczaj w stanie gotowym do wprowadzenia się. Przeglądając ogłoszenia, znajdziesz różne propozycje: w pełni bądź częściowo umeblowane lub zupełnie puste. Rzadko zdarza się (choć i takie można znaleźć), że mieszkanie wymaga remontu, który możesz wykonać, a właściciel lokalu rozlicza się z Tobą na przykład w czynszu.
Jeśli wprowadzasz się do pustego mieszkania to z własnymi meblami. Taka aranżacja przestrzeni jest zdecydowanie łatwiejsza. W nieumeblowanym lokalu, stawiasz wszystko tam gdzie chcesz i jak Ci dokładnie pasuje. Możesz postawić na drogi lub tani mebel. Natomiast mieszkanie już urządzone musisz spróbować dostosować do swoich potrzeb. Wtedy warto usiąść z kartką i zastanowić się, co i gdzie będzie potrzebne. Rozrysowanie stref (komfortu, relaksu, pracy) ułatwi aranżację konkretnych pomieszczeń. W ten sposób mieszkanie nabierze indywidualnego charakteru.
Meble - jakie od wynajmowanego M?
Nie wszystkie meble, jakie zastaniemy w nowo wynajętym mieszkaniu, będą nam odpowiadać. Często te, które znajdują się w średnim standardzie są zakupione w Ikei. Zwykle są uniwersalne, jednak mogą być podniszczone i wymagać drobnych prac renowacyjnych. W wielu przypadkach od Twojej kreatywności będzie zależało, jak wiele zmienisz i jak zdecydujesz się urządzić mieszkanie.
Czasami wystarczy zmiana obicia tapicerki czy dostosowanie mebli do zastanej aranżacji na przykład poprzez przemalowanie starego regału. Postaw tez na uniwersalne i komfortowe rozwiązania. Jednym z nich będzie kanapa z miękkim obiciem, na której umieszczone zostaną poduszki. To zdecydowanie nada przytulności wnętrzu. W zmianie aranżacji pomoże także dodatkowa komoda lub konsola, nowy stolik kawowy, puf, fotel, a nawet lustro.
Kluczowe dodatki
To właśnie dodatki są najbardziej spersonalizowanym elementem w wynajmowanych mieszkaniach. Postaw na indywidualizm, powieś swoje obrazy i ramki ze zdjęciami, poustawiaj książki i kwiaty, wyeksponuj własne zainteresowania poprzez odpowiednie dekoracje.
W wybieraniu dodatków masz ogromne możliwości, ponieważ nie ingerują one w żaden sposób w stan mieszkania. W związku z tym możesz poszaleć na zakupach i postawić na odpowiednie dywany, wykładziny, które idealnie zakryją podłogę ułożoną z płytek nieodpowiadających Twoim gustom. Innym rozwiązaniem jest możliwość położenia na podłogę płytek wykonanych z linoleum. To mało inwazyjny sposób zmiany wnętrza, który możesz zrobić samodzielnie.
Wybierz też odpowiednie poszewki, firanki, zasłony, pledy, świeczki czy lampiony, które nadadzą przytulności. Postaw na dedykowane oświetlenie, jak lampki LED czy inne dekoracyjne lampy. Rośliny z kolei zdecydowanie ożywią każdą aranżację oraz nadadzą jej wyrazistości. Dobrze zastosowane tekstylia potrafią skutecznie ukryć stylistyczne mankamenty, które pojawiają się we wnętrzach. Zarówno w wynajmowanym mieszkaniu, jak i własnym warto stawiać na to co sprawi, że poczujemy się w nim, jak u siebie. To zdecydowanie wpływa na komfort mieszkania i Twoje samopoczucie.
Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: